Iecelti sešu jauno LU fakultāšu dekāna pienākumu izpildītāji

Otrdien, 30. aprīlī, iecelti sešu jauno Latvijas Universitātes (LU) fakultāšu dekāna pienākumu izpildītāji. Tas noticis saskaņā ar 22. aprīlī pieņemto LU Padomes lēmumu par LU rektora profesora Gundara Bērziņa ierosinātajiem grozījumiem LU iekšējās konsolidācijas plānā, informēja LU.

Par dekāna pienākumu izpildītājiem iecelti:

  • LU Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātē – prof. Jānis Priede;
  • LU Humanitāro zinātņu fakultātē – prof. Dace Balode;
  • LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātē – prof. Linda Daniela;
  • LU Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātē – prof. Zaiga Krišjāne;
  • LU Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultātē – doc. Jāzeps Logins;
  • LU Juridiskajā fakultātē – doc. Edvīns Danovskis.

LU atzīmēja, ka jaunajiem fakultāšu dekāna pienākumu izpildītājiem, kas faktisko struktūrvienības darbību nodrošinās no 1. jūlija, būs jānodrošina administrācijas, studiju un zinātnes darba nepārtrauktība.

Pildot pienākumus līdz 30. septembrim, viņiem jāizveido fakultātes izpilddirekcija un jāieceļ vadības komandas pienākumu izpildītāji. Tāpat viņiem būs jāizstrādā fakultātes nolikums un jāorganizē domes vēlēšanas. Dekāna pienākumu izpildītāji būs arī atbildīgi par jauno studentu uzņemšanas un eksaminācijas komisiju organizāciju, studiju līgumu parakstīšanu un reģistrācijas studijām organizēšanu.

Veicot iekšējo konsolidāciju, LU, balstoties Ziemeļeiropas augstskolu labajā praksē, pilnveido organizatorisko struktūru, lai tādējādi celtu LU konkurētspējas izaugsmi, veicinātu personāla attīstību un nodrošinātu iespējami pilnvērtīgu studiju un zinātnes pārvaldību. Konsolidācijas procesā tiek nodrošināta visu LU studiju un attīstības programmu, kā arī zinātnisko projektu pēctecība, piebilda LU.

KONTEKSTS:

LU konsolidācijas rezultātā veidos tomēr sešas, nevis piecas fakultātes, kā bija paredzēts iepriekš. Šādu rektora priekšlikumu 22. aprīlī atbalstījusi LU Padome.

Sākotnēji iecerēto Medicīnas, dabaszinātņu, matemātikas un datorikas fakultāti sadalīs divās – Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultātē un Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātē.

Nemainīgs paliek konsolidācijas lēmums par Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes, Humanitāro zinātņu fakultātes, Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes un Juridiskās fakultātes izveidi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti