Bruņoto spēku parāde 4. maija svētkos notiks Rēzeknē

Atzīmējot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 34. gadadienu, Rēzeknē 4. maijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku diena.

Pasākums sāksies plkst. 9 ar dievkalpojumu Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē, bet plkst. 11 pie Latgales Atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" notiks Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un Jaunsardzes vienību un tehnikas parāde.

Parādi papildinās aviācijas pārlidojumi, un to tiešraidē varēs vērot Latvijas Televīzijā.   

Pēc parādes no plkst. 11 līdz 16 stāvlaukumā pie Kultūras nama būs iespējams aplūkot Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību spēju tehnikas displejus, savukārt Rēzeknes 2. vidusskolas stadionā līdz plkst. 16 varēs aplūkot Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību spēju informatīvos stendus un Valsts robežsardzes vienības kinologu paraugdemonstrējumus.

Festivāla parkā līdz plkst. 16 norisināsies mājražotāju un amatnieku tirdziņš, būs iespēja apmeklēt Zemessardzes rekrutēšanas stendu, kā arī notiks speciālo operāciju spēku paraugdemonstrējums, Militārās policijas un Valsts robežsardzes kinologu suņu paraugdemonstrējumi. Tāpat būs iespēja vērot Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra defilē programmu.

Plkst. 13 Rēzeknes Olimpiskā centra futbola laukumā sāksies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un Rēzeknes pašvaldības komandas sadraudzības spēle futbolā.

Plkst. 15 Latgales vēstniecībā GORS notiks Zemessardzes orķestra un Amerikas Savienoto Valstu Gaisa spēku Eiropā orķestra koncerts.

Jau tradicionāli 4. maijā Nacionālie bruņotie spēki rīko militāro parādi kādā no Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Pērn tā notika Vidzemē, Alūksnē, bet šogad šo īpaši nozīmīgo un vēsturisko Latvijas valsts svētku pasākumu uzņemt ir gods Latgalei, pilsētai Latgales sirdī – Rēzeknei. Pasākums tiks rīkots sadarbībā ar Rēzeknes valstspilsētas pašvaldību. 

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dienas organizēšanu kādā no Latvijas novadu centriem aizsardzības nozare uzsāka 2012. gadā, lai iepazīstinātu ar NBS arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18. novembrī Rīgā.

Kopš 2013. gada šie pasākumi norit ar devīzi "4. maijs – Brīvības svētki". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti