1:1

Bernis: Par vēlmi panākt caurspīdīgu bankas pašlikvidācijas procesu

1:1

1:1 Gundars Rēders: Ernests Bernis

Bernis: Par vēršanos policijā saistībā ar bankas apmelošanu

«ABLV» bankas vadītājs Bernis vērsies policijā par Rimšēviča rīcību

Pēc ASV Finanšu ministrijas paustajām aizdomām par saistību ar naudas atmazgāšanu grūtības piedzīvojušās un līdz pašlikvidācijai nonākušās “ABLV” bankas akcionārs Ernests Bernis vērsies policijā saistībā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča rīcību, ko var saukt arī par apmelošanu.  

Bernis LTV raidījums “Viens pret vienu” atzina, ka vēršanās policijā nav saistīta ar kukuļu pieprasīšanu, bet ir saistīta ar Rimšēviču, bet viņš nevar pateikt vairāk izmeklēšanas interesēs.

Jautāts, vai viņa iesniegums ir par apmelošanu, viņš atzina, ka “varam tā pateikt”.

Viņš klāstīja, ka viņam ir grūti noticēt, ka ASV Finanšu ministrijas institūcijas ziņojums, kurā paustas aizdomas par “ABLV” saistību ar naudas atmazgāšanu, varēja tapt tā negaidīti, “kā no Mēness nokritis”, bez konsultācijām ar kādiem cilvēkiem Latvijā.  

“Vai iespējamā amerikāņu rīcība nebija zināma iepriekš personām Latvijā, un nebija gaidīta, gatavojoties pārņemt bankas likvidāciju?” jautāja Bernis.  

Aizdomas par to viņam radušās, jo banku uzraugs ilgi lēma par bankas iesniegto pašlikvidācijas plānu, atliekot lēmuma pieņemšanas termiņus.  

Bernis raidījumā arī paziņoja, ka Latvijai nepaveicās, ka Centrālo banku ilgus gadus vadīja Ilmārs Rimšēvičs. Bernim nav pieņemams viņa “stils, [..] ietekmēšanas stils, mājieni, norādījumi”.

“Piemēram, tiek dots konkrēts norādījums, kas jādara.. Piedodiet, es esmu bankas vadītājs… Ja es tagad uzklausītu katru padomu…,” sacīja Bernis, bet precīzāk gan nepaskaidroja, kādi tieši norādījumi un par kādām darbībām viņam tika doti.

Viņš apliecināja, ka runa nebija par kukuļiem, bet “mājieni, ka vajag sadarboties”.  

KONTEKSTS:

 "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 26.februārī pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju pēc reputācijas problēmām, ko komercbanka piedzīvoja pēc tam, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās.  "ABLV Bank" marta sākumā FKTK iesniedza pašlikvidācijas plānu. Iesnieguma projektu sagatavoja bankas akcionāru sapulces ievēlētie likvidatori.  Plānu FKTK akceptēja 12.jūnijā.

Tikmēr Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā. Otrs šajā lietā aizdomās turētais ir uzņēmējs Māris Martinsons. “De facto” ziņoja, ka KNAB sāktais kriminālprocess pret Rimšēviču ir saistīts ar 2013.gada notikumiem un šobrīd likvidējamo "Trasta komercbanku". Pats Rimšēvičs paziņoja, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi.

7 komentāri
Valdis Bērziņš
Netīrās naudas atmazgātājs meklē vieglu mērķi vainas novelšanai. Tam labi der Rimšēvičs, jo viņam ir izvirzītas nopietnas apsūdzības. Taču ja palasa Berņa pretenzijas, tad tie bērna šļupsti - kaut kādi mājieni, padomi... Bernis vienkārši mēģina pucēt savu sad*rsto reputāciju ar citiem netīrumiem, taču tā viņš tīrāks nekļūs.
Zigfrida Kalatrida
Nabaga R. .......... un sabiedristskais aizstaavis pronicateljnajais Valdis Bērziņš :)
Artūrs Savickis
Manuprāt ir vairāk kā skaidrs, ka ‘tīrs’ tur nav neviens - katram no šiem kadriem skapī ir nevis viens skelets, bet vesela anatomikuma vērta kolekcija.
Zigfrida Kalatrida
Neviens, kas groza LIELAS naudas, tiirs nevar buut. Jautajums tikai par to, kursh netiiraaks ... un LJOTI LIELAS SHAUBAS PAR TO, ka "aizkrauklenji" buutu par jumta organizaaciju ( & organizAACIJAAM ) iespeejushi buut netiiraaki .
Anonīms lietotājs 18482
Sejā rakstīts - esmu godīguma etalons.
Kremilek Rukis
Zīmīgi, ka šobrīd nevis tiesības sargājošās institūcijas vētī Berni, bet gan Bernis (un Co.) brūķē lielu muti un tiesājas visās malās. Tātad - jūtas droši.
Zigfrida Kalatrida
Tad sanaak, ka ar taam tiesiiborganizaacijaam ( liidziigi kaa ar"VIRStiesiibu" ) laikam visiem "riikliites v puhu" ??? - Vieniigais iepriecinaajums, ka peec visaam ... veel nepieteiktajaam ... ABLV aktivitateem ...... tieshi NODOKLJUMAKSAATAAJI ( parastajaa ... un pierastajaa .... kaartiibaa ) par visu to nomaksaas .
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti