1:1

1:1. VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe

1:1

VID turpina vērtēt Elksniņa dzīvesveida atbilstību ienākumiem

VID vadītāja par "Vienotības" iespējamo aplokšņa algu pārbaudi

VID vadītāja: Pēdējos gados «Vienotības» biroja darbiniekiem stundas likmes bija vienas no augstākajām

Salīdzinājumā ar citu partiju birojos maksātajām algām saviem darbiniekiem pēdējos gados "Vienotībā", pār kuru krīt aizdomu ēna par aplokšņu algu maksāšanu, stundas likme bijusi viena no augstākajām, izpētījis Valsts ieņēmumu dienests (VID). Par to intervijā LTV raidījumā "Viens pret vienu" pastāstīja VID vadītāja Baiba Šmite-Roķe.

Partijas "Vienotība" nu jau bijušā biroja vadītāja Normunda Orleāna iesniegumu par iespējamām aplokšņu algām partijā VID saņēma pērn decembrī. VID veica padziļinātu analīzi. Šmite-Roķe gan neatklāja, vai veikta arī pārbaude par kādu personu ienākumu un izdevumu atbilstību.

VID aplūkoja arī citu partiju biroju darbinieku atalgojumu, secinot, ka situācija ir ļoti atšķirīga. Kāda partija nodarbina trīs cilvēkus, cita 12, bet vēl kādā strādā brīvprātīgie. "Līdz ar to viennozīmīgu atbildi par to, kāda ir salīdzinošā partiju atalgojumu sistēma darbiniekiem, ir diezgan grūti novērtējums. Un šī nozare ir diezgan šaura," sacīja Šmite-Roķe.

Vienlaikus viņa norādīja, ka pēdējos gados partijas "Vienotība" birojā stundas likme darbiniekiem bijusi viena no augstākajām, salīdzinot ar citām partijām.

""Vienotības" birojā strādāja vairāki cilvēki ar dažādu nostrādāto stundu skaitu. Tāpēc mēs izgājām uz stundas nosacīto likmi. Un atalgojums 700 vai 750 eiro ir no nepilna darba laika," sacīja VID vadītāja.

Viņa gan piekrita, ka nepilns darba laiks ir viens no riska rādītājiem gadījumos, ja cilvēks strādā tikai vienā darba vietā. "Vienotības" birojā strādājošajiem tā neesot bijusi vienīgā darba vieta.

Tāpat VID vadītāja atzina, ka ar vairāku gadu nobīdi aplokšņu algu maksāšanu ir grūti pierādīt. Tāpēc Šmite-Roķe aicināja par līdzīga veida pārkāpumiem ziņot laikā, kad tie notiek.

Viņa mudināja žurnālistus interesēties par algu maksāšanu arī citu partiju birojos.

Pilna intervija ar VID vadītāju Baibu Šmiti-Roķi:

KONTEKSTS:

Partijas bijušais darbinieks Orleāns "TV3" raidījumam "Nekā personīga" stāstīja, ka "Vienotība" saviem darbiniekiem maksājusi "aploksnēs". "Aplokšņu algas" maksātas viņam un vēl vismaz desmit citiem partijas biroja darbiniekiem. Šāda prakse sākusies ap 2017. gadu, kad partija bija nonākusi finansiālās grūtībās.

Politiskais spēks pārmetumus sauc par meliem; apsūdzības vērtē KNAB.

"Vienotība" norādījusi, ka 2023. gada 16. novembrī vērsusies KNAB, sniedzot informāciju par Orleāna izteiktajām apsūdzībām un informējot par gatavību jebkādā veidā sadarboties, sniedzot visa veida informāciju, kas nepieciešama.

Partijas "Vienotība" valde lēma Orleānu no partijas izslēgt un vērsties pret viņu par reputācijas graušanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti