PVO neuzskata Francijā atklāto Covid-19 variantu par bīstamu

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvji vēsta, ka nesen Francijā atklātais Covid-19 variants šobrīd netiek uzskatīts par bīstamu, jo nav izplatījies ārpus sākotnējās atklāšanas vietas.

Koronavīrusam katru nedēļu parādās jauni varianti, bet lielākā daļa nav bīstami un neizplatās tālāk. PVO seko līdzi jauno variantu izplatībai, potenciāli bīstamie tiek raksturoti kā “bažas izraisoši” (variant of concern).

Covid-19 variantiem ir zinātniskais nosaukums, bet jaunos variantus, kas strauji izplatījušies un uzskatāmi par nopietnu draudu sabiedrības veselībai PVO apzīmē ar grieķu alfabēta burtiem: alfa, beta, gamma, delta, pēdējā laikā visstraujāk izplatās omikrona variants.

PVO pārstāvis Abdi Mahamuds vēsta, ka Francijā atklātais variants ir PVO redzeslokā, bet tas nav izplatījies ārpus sākotnējās atklāšanas vietas.

Jaunais paveids, kura oficiālais nosaukums ir B.1.640.2, novembra sākumā tika atklāts Francijas pilsētā Marseļā. Ar to bija inficējies kāds pret Covid-19 vakcinēts cilvēks, kurš nesen bija atgriezies no Āfrikas valsts Kamerūnas. Zinātnieki atklāja vēl 11 cilvēkus, kas inficējušies ar šo paveidu, visi bija saistīti ar sākotnējo gadījumu.

Taču nekur citur šis vīrusa paveids nav konstatēts. Dienvidāfrikā aptuveni tajā pašā laikā sāka izplatīties Covid-19 vīrusa omikrona paveids, kas daudzās valstīs jau kļuvis par dominējošo, ar to inficējušies miljoniem cilvēku.

Pētījumu par jauno Covid-19 variantu, kam dots nosaukums “IHU”, publicēja Vidusjūras Infekcijas slimību institūta zinātnieki profesora Didjē Raula vadībā.

Šis franču zinātnieks Covid-19 pandēmijas laikā ieguvis pretrunīgu reputāciju, jo pandēmijas sākumposmā viņš ieteica hidroksihlorohīnu (malārijas ārstēšanā lietotas zāles) kā efektīvu līdzekli Covid-19 ārstēšanā.

Šo metodi slavēja arī toreizējais ASV prezidents Donalds Tramps. Taču pētījumi neapstiprināja hidroksihlorohīna efektivitāti Covid-19 ārstēšanā, turklāt mediķi brīdina, ka šī preparāta lietošanai ir nopietnas blaknes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti