Ķīna īstenos valsts mēroga pasākumus iespējamo koronavīrusa slimnieku identificēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Jaunā gada svinību priekšvakarā Ķīna paziņojusi par valsts mēroga pasākumu plānu, kura mērķis ir identificēt un nekavējoties izolēt vilcienu, autobusu un lidmašīnu pasažierus, kuri varētu būt inficējušies ar jauno koronavīrusu. Bīstamā vīrusa upuru skaits pieaudzis līdz 41, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits sasniedzis gandrīz 1300. Savukārt Francijā piektdien konstatēti pirmie saslimšanas gadījumi Eiropā.

Ķīna īstenos valsts mēroga pasākumu plānu iespējamo koronavīrusa slimnieku identificēšanai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Jaunais koronavīruss Ķīnā turpina savu izplatību. Ķīnas valsts mediji ziņo, ka ar vīrusu mirušo cilvēku skaits ir pieaudzis līdz 41. No visiem nāves gadījumiem 39 ir reģistrēti Uhaņas pilsētā, no kuras sāka izplatīties šis vīruss. Savukārt apstiprināto infekcijas gadījumu skaits 29 provincēs ir sasniedzis teju 1300 gadījumu. No tiem vairāk nekā 500 - Uhaņas pilsētā. 237 no inficētajiem ir nopietnā stāvoklī.

Internetā un medijos atrodami videomateriāli no Uhaņas slimnīcas, kas ir pārpildīta. Līdzās sasirgušajiem, kuriem tiek sniegta palīdzība, guļ arī jau šķietami mirušie pacienti. Tāpat vairākos videomateriālos redzami slimnīcā un uz ielām ģībstoši cilvēki. Ģībuši arī ārsti, kas snieguši palīdzību pacientiem un šķietami paši inficējušies.

Ķīna šobrīd steidz uzbūvēt jaunu slimnīcu, kuru cer pabeigt piecu dienu laikā, lai varētu uzņemt ar vīrusu sasirgušos. Paredzēts, ka tajā būs vietas 1000 pacientiem.

Uhaņa un vēl 13 pilsētas Hubei provincē šobrīd ir noslēgtas no ārpasaules bezprecedenta karantīnā. Tas darīts, lai ierobežotu nāvējošās respiratorās slimības izplatīšanos. Ņemot vērā, ka šodien Ķīnā tiek atzīmēts Jaunais gads, vīrusa ierobežošana sagādā nopietnas grūtības, jo miljoniem cilvēku dodas ceļojumos. Ieviesti strikti ceļošanas ierobežojumi, atcelti vairāki publiski svētku pasākumi un slēgti vairāki ķīniešu un arī tūristu iecienīti kultūras objekti.

Šodien Ķīna paziņojusi par valsts mēroga pasākumu plānu, kura mērķis ir identificēt un nekavējoties izolēt vilcienu, autobusu un lidmašīnu pasažierus, kuri varētu būt inficējušies ar jauno koronavīrusu. Šos cilvēkus steidzami nogādās medicīnas centros, bet transportlīdzeklis, kurā viņi atradušies, tiks dezinficēts. Transporta nozares pārvaldes institūcijām stingri jāpilda visas profilakses un kontroles prasības. Tās paredz pārbaudes lidostās, autoostās un dzelzceļa stacijās un attiecas uz visiem transporta maršrutiem, kā arī muitas un robežkontroles punktiem.

Vīruss jau ir izplatījies gan Ķīnā, gan vairākās citās valstīs. Ārpus Ķīnas infekcijas gadījumi ir konstatēti Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi piektdien identificēti arī Eiropā. Proti, trīs saslimšanas gadījumus apstiprinājusi Francija. Francijas veselības ministre Agnese Buzīna sacīja, viens saslimšanas gadījums apstiprināts pacientam Bordo, bet divi - Parīzē. Ministre prognozē vēl citus saslimšanas gadījumus. Arī Lielbritānija šobrīd veic pārbaudes aizdomās par vairākiem inficēšanās gadījumiem.

Vīrusa uzliesmojuma dēļ Latvijas Ārlietu ministrija aicinājusi valstspiederīgos būt piesardzīgiem, ceļojot uz Ķīnu. Ceļotājus no Ķīnas, kuriem ceļojuma laikā vai pēc atgriešanās ir parādījušies simptomi, ministrija aicina vērsties pie ārsta un informēt par savu ceļojumu un kontaktpersonām.

Trauksme par vīrusu tika izziņota 31. decembrī, kad Ķīna par pneimonijas gadījumiem paziņoja Pasaules Veselības organizācijai. Daži no sasirgušajiem strādājuši Uhaņas jūras velšu tirgū, kas tika slēgts 1. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti