Igaunijā 22 jauni Covid-19 gadījumi, Lietuvā – 10 un miris inficējies mūks

Aizvadītās diennakts laikā Igaunijā saslimšana ar Covid-19 konstatēta 22 cilvēkiem. Tikmēr Lietuvā ziņo par vienu mirušo koronavīrusa pacientu, kā arī desmit jauniem inficētajiem.

Err.ee ziņo, ka Igaunijā diennakts laikā veikts 961 Covid-19 tests un slimība apstiprināta 22 cilvēkiem. Tostarp 11 saslimšanas gadījumi konstatēti ārvalstu tirdzniecības kuģa jūrniekiem, no kuriem divi hospitalizēti otrdien, 4.augustā.

Neraugoties uz inficēto skaita pieaugumu, Igaunijas Veselības departamentā nesaskata nepieciešamību pēc jauniem ierobežojumiem, jo valsts līmenī risks inficēties ar Covid-19 paliekot zems.

“Pieauguma tendence saistīta ar diviem lieliem inficēšanās uzliesmojumiem Tartu pilsētā. Runa ir par lokalizētiem uzliesmojumiem.

Veselības departaments ir izsekojis visas inficēšanās ķēdes,” norādīja departamenta ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Mari-Anne Hjarma.

Kopumā pašlaik Igaunijā slimnīcās ārstējas deviņi Covid-19 pacienti, no kuriem vienam tiek veikta plaušu mākslīgā ventilēšana. Inficēšanās ar jauno koronavīrusu Igaunijā līdz šim apstiprināta 2113 cilvēkiem, miruši – 63.

Savukārt Lietuvā pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti desmit jauni koronavīrusa gadījumi. Starp apstiprinātajiem gadījumiem nav ievesto no ārvalstīm. Saskaņā ar sākotnējo informāciju pieci saslimušie inficējušies no kādiem jau zināmiem slimniekiem, bet vēl piecu cilvēku inficēšanās ceļš tiek skaidrots.

Kopumā Lietuvā saslimšana ar Covid-19 apstiprināta 2147 cilvēkiem, no kuriem dzīvību zaudējis – 81, ziņo LRT.lt.

Tāpat otrdien, 4.augustā, Lietuvā miris viens ar Covid-19 inficētais pacients – 54 gadus vecs franciskāņu mūks. Viņš mira slimnīcā Viļņā, kur ārstējās no jaunā koronavīrusa. Vīrietim infekcija tika diagnosticēta 7.jūlijā.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā no jauna apstiprināto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits licis Lietuvai un Igaunijai kļūt vēl piesardzīgākām. No augusta Lietuvā vairākās vietās atkal obligāti jāvalkā sejas maskas, tikmēr Tartu īstenojusi piesardzības pasākumus jauna uzliesmojuma izplatības ierobežošanai Igaunijā.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti