Dienas ziņas

Atkritumu šķirošanai – zema aktivitāte

Dienas ziņas

Ieilgst pludmales pielāgošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Lietuva atjauno prasību valkāt maskas

Lietuvā un Igaunijā nākas pastiprināt cīņu ar Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēdējā laikā no jauna apstiprināto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits licis Lietuvai un Igaunijai kļūt vēl piesardzīgākām. No augusta Lietuvā vairākās vietās atkal obligāti jāvalkā sejas maskas, tikmēr Tartu īstenojusi piesardzības pasākumus jauna uzliesmojuma izplatības ierobežošanai Igaunijā.

Lietuva un Igaunija turpina cīņu ar Covid-19
00:00 / 03:15
Lejuplādēt

Piektdien, 31.jūlijā, gan Lietuva, gan Igaunija ziņoja par 13 jauniem koronavīrusa gadījumiem. Abās valstīs inficēto skaits ir pārsniedzis 2000.

Lietuvā atjauno prasību par maskām

Vislielākais jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pēdējā laikā šķietami novērojams Lietuvā. Ceturtdien tā apsteidza Igauniju ar jauno koronavīrusu inficēto skaita ziņā.

Kopš jūlija vidus Lietuvā vienā diennaktī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits tikai retu reizi nepārsniedza desmit, bet krasākais kāpums tika fiksēts 24.jūlijā, kad inficēšanos atklāja 26 cilvēkiem. Liels infekcijas perēklis apzināts Kauņas starptautisko kravas autopārvadājumu uzņēmumā „Hegelmann Transporte”.

Nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatīšanos no 1.augusta atkal stājusies spēkā prasība valkāt sejas aizsargmaskas publiskajās iekštelpās, tai skaitā tirdzniecības vietās un sabiedriskajā transportā, kā arī valsts un pašvaldību iestādēs.

Obligāta sejas aizsargmasku valkāšana publiskās vietās, arī ārā Lietuvā tika ieviesta aprīlī, bet vēlāk pakāpeniski mīkstināta, un šobrīd tai ir tikai ieteikuma raksturs. Tiesa, būs arī daži izņēmumi. Masku valkāšana būs obligāta visiem, izņemot bērnus līdz sešu gadu vecumam. Tā netiks pieprasīta apmeklētājiem sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, kur maskas būs jāvalkā tikai darbiniekiem, kā arī sporta un kultūras pasākumos. Tiesa šajos gadījumos būs spēkā citas stingras prasības.

Kā preses konferencē sacīja Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga, sejas masku valkāšana ir būtiska, jo dažus inficēšanās gadījumus nav iespējams izsekot. Viņš brīdināja, ka no sabiedrības attieksmes būs atkarīgs tas, vai ierobežojumi tiks pastiprināti vēl vairāk.

Igaunijā uzliesmojums Tartu

Savukārt Igaunijā šobrīd norit aktīvs darbs, lai ierobežotu uzliesmojumu Tartu pilsētā. Igaunijas Veselības departamenta Dienvidu reģiona direktore Tīa Luhta norādījusi, ka departaments intensīvi strādā, lai saistībā ar jaunā koronavīrusa perēkli Tartu neatkārtotos tāda situācija kā Sāmsalā.

Tartu pilsētā un apriņķī vīruss sācis izplatīties pēc kādām viesībām klubā „Vabank”, kurās 18.jūlijā piedalījies inficēts cilvēks. Saistībā ar šo perēkli pašlaik kopumā apstiprināti 19 inficēšanās gadījumi, tai skaitā 15 – Tartu pilsētā un apriņķī un vēl četri Harju apriņķī. Līdz sestdienai apzināti jau vairāk nekā 100 cilvēki, kas bijuši ciešā saskarē ar inficētajiem.

Ar vīrusu inficējušies ar vairāki Tartu Universitātes slimnīcas darbinieki.

Saistībā ar uzliesmojumu nācies pieņemt dažādus ierobežojumus. Apmeklētājiem aizliegts apmeklēt Tartu pansionātus, slēgtas divas bērnudārza grupas un atcelts kāds svētdien pilsētā paredzēts koncerts.

Tiek uzsvērts, ka uzliesmojumu izraisījusi jauniešu ballēšanās, tādēļ šīs vecuma grupas cilvēkiem turpmāko divu nedēļu laikā ieteikts izvairīties no izklaides vietu apmeklēšanas. Netiek izslēgts, ka, situācijai pasliktinoties, pēc divām nedēļām tiks ieviesti vēl stingrāki ierobežojumi.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti