Izslēdzot apgaismojumu Jaunzēlandē, sākta šā gada «Zemes stunda»

Izslēdzot pieminekļu apgaismojumu, Jaunzēlandē sestdien sākta pasaulē lielākā vides akcija "Zemes stunda", kuras laikā ikviens aicināts izslēgt apgaismojumu objektos un mājokļos.

Akcijas laikā plkst. 20.30 pēc vietējā laika ikviens aicināts izslēgt apgaismojumu gan publiskiem objektiem, gan mājokļos, tādā veidā pievēršot uzmanību dabas zaudējumiem un klimata pārmaiņām.

Oklendā tika izslēgts apgaismojums tādām pasaulē zināmām būvēm kā "Debesu tornis" un Ostas tilts, bet Velingtonā apgaismojumu izslēdza Jaunzēlandes parlamenta ēkām.

Akcija norisināsies visā pasaulē, un tradicionāli apgaismojums uz stundu tiks izslēgts gan Sidnejas Operas namam, gan Londonas panorāmas ratam un Eifeļa tornim. Savukārt Latvijā "Zemes stundā" gaismas tiks izslēgtas vairākām ēkām, tiltiem un pieminekļiem. Akcijā iesaistās arī vairākas pašvaldības, samazinot apgaismojumu ielām un ēkām. 

Pasaules Dabas fonda rīkotā akcija šogad notiek 18. reizi ar aicinājumu dot Zemei stundu atpūtas un pavadīt 60 minūtes, darot labu mūsu planētai.

Pērn vairāk nekā 410 000 stundu veltīja šīs akcijas atbalstītāji 190 valstīs un teritorijās, aptverot 90% planētas un kopā radot vērienīgāko stundu Zemei, liecina Pasaules Dabas fonda dati.

Iniciatīvu 2007. gadā sāka Austrālijā, izslēdzot ielu, ēku un apskates objektu apgaismojumu, atstājot pilsētas un citas apdzīvotas vietas tumsā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti