Jūras ērgļu ligzdā Durbē izdēta šosezon pirmā ola

Jūras ērgļu ligzdā Durbē, kuras norises vērojamas Latvijas Dabas fonda (LDF) videotiešraidē, sestdienas, 23. marta, vēlā pēcpusdienā izdēta šosezon pirmā ola.

Mildas kavalieri tiešsaistes skatītāji iesaukuši par H kungu. Abi putni kopš februāra vidus naski atjaunoja ligzdu, kas stiprajos rudens vējos pērn bija nokritusi.

Ornitologi iepriekš aicinājuši mežā gājējus Durbes jūras ērgļu ligzdas tuvumā netrokšņot, jo cilvēku klātbūtne diemžēl var novest pie nesekmīgas ligzdošanas. Durbes jūras ērgļu ligzda atrodas mikroliegumā, kas nav apmeklētājiem slēgts rezervāts.

Jūras ērgļi Durbē
Jūras ērgļi Durbē

Pērn jūras ērgļu ligzdā Durbē ērgļu mātīte Milda pirmo olu izdēja jau 8. martā. Pagājušajā sezonā kopumā Milda izdēja trīs olas, kas jūras ērgļiem ir neierasti liels dējums. No olām izšķīlās divi cālēni, kuriem vārdus izraudzījās kameras skatītāju foruma dalībnieki. Ērglēni nosaukti par Kursi un Kati, bet apgredzenoti putnēni netika. 

Tiešraide no jūras ērgļu ligzdas Durbē ir visvairāk skatītā gan Latvijā, gan ārvalstīs. Durbes ligzda tiek vērota tiešraidē jau kopš 2015. gada. 

Tikmēr Ķemeru Nacionālā parka jūras ērgļu pāris – Rasene un Akacis – par pirmo olu parūpējās jau marta sākumā, taču tā iesprūda starp zariem. Ērgliene to nevarēja ieripināt ligzdas centrā, lai sildītu, un ola aizgāja bojā. 13. martā vērotājiem par prieku Rasene izdēja otru olu, ko tagad rūpīgi sargā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti