Dzīve & stils / Ikdienai
Rīgā vairākos maršrutos sabiedriskajā transportā drīkstēs iekāpt tikai pa priekšējām durvīm
No 8. jūlija līdz augusta beigām Rīgā 1. trolejbusa un 10., 20., 28., un 60. autobusa maršrutā pasažieru iekāpšana notiks tikai pa priekšējām durvīm, informēja pašvaldības uzņēmums „Rīgas satiksme”. Testa projekta mērķis – disciplinēt pasažierus, lai iekāpjot „nopīkstinātu” e-talonu un tādējādi audzētu biļešu ieņēmumus. Idejas kritiķi gan uzskata, ka šāda sistēma varētu ievērojami aizkavēt transporta kustību.
Ādažnieki Ivars un Inga vecām koka mēbelēm piešķir jaunu dzīvi
Latvijas Televīzijas "Rīta Panorāma" savus skatītājus ik pa brīdim iepazīstina ar dažādiem interesantiem uzņēmumiem Latvijā. Šoreiz raidījums apmeklēja Ādažus, kur Ivars un Inga Stūri izveidojuši “Mājlietu salu”. Viņi atvēruši veikaliņu, kurā atjauno vecas koka mēbeles, piešķirot tām otru dzīvi un brīnišķīgu dizainu.
Vai fotografēšanās rapšu laukā var būt kaitīga veselībai?
Latvijā pilnā sparā šobrīd dzelteniem ziediem zied rapšu lauki, kurus ļoti daudzi lauksaimnieki ir atzinuši par labāku ienākumu avotu nekā citu lauksaimniecības kultūru. Un teju ikkatra latvieša svētais pienākums ir nofotografēties ziedošajā rapsī. Taču nesen sociālajos tīklos parādījās brīdinājums, ka tas, iespējams, var būt bīstama cilvēka veselībai, ko zemnieku kooperatīvu pārstāvji sauc par apmelošanu.
Kā atšķirt odzi, un kad zalktis var iekost?
Aizvadītā ziema čūskām bijusi labvēlīga, tādēļ šogad rāpuļu varētu būt vairāk nekā citus gadus.  Kā atšķirt vienīgo Latvijas indīgo čūsku – odzi, un kad var iekost zalktis – skaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Kas nepieciešams, lai uzceltu savu māju? Atbildes jaunā TV šovā
2. maijā Latvijas Televīzijas ēterā sāksies jauns raidījums “Sava māja”. Tā būs praktiska rokasgrāmata, kas, iespējams, iedvesmos kādu arī savas mājas būvniecībai. Kopā ar raidījuma vadītāju Aināru Ančevski radošā Graumaņu ģimene uzsāks mājas būvniecību Iecavas novadā un noskaidros, kas nepieciešams, lai uzceltu savu māju, kas jāzina, lai uzceltu savu māju, un vai pietiek ar ambīcijām un enerģiju?
VIDEO: Kā mežā uzbūvēt «šūpuļmāju kokos»
Ceļotājs Andžejs Reiters raidījumā “Vides fakti” demonstrē, kā pašam var mežā uzbūvēt tādu pavisam sausu vietu, kur var gan apsēsties, gan gulēt, gan varbūt pat nakti pārlaist. Un pats galvenais, tā būs virs zemes.  
Rīgā norisināsies pirmais pašizaugsmes festivāls
Sestdien, 23.martā, Rīgā norisināsies pirmais pašizaugsmes festivāls „Mainām pasauli, sākam ar sevi”, tā laikā 100 dažādās meistarklasēs treneri un dažādu jomu speciālisti sniegs noderīgus padomus un dalīsies pieredzē.
Aicina pieteikties 4. maija tautastērpu gājienam «Tauta. Gods. Tērpi.»
Pirms trīs gadiem Latvijā tika aizsākta jauna tradīcija – tautastērpu gājiens "Tauta. Gods. Tērpi.". Gājiens ik gadu notiek 4. maijā – Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā, un tajā aicināts piedalīties ikviens interesents, kuram ir tautastērps. Organizatori gājienam aicina pieteikties jau tagad un stāsta - kam nav tautastērpa, vēl ir iespējams to paspēt uzšūt vai iegādāties.
«Brīvbode» aicina uz Grāmatu apmaiņas dienu
Svētdien, 17.martā, “Brīvbodē”, kas atrodas Rīgā, Turgeņeva ielā 13, norisināsies Grāmatu apmaiņas diena. Interesenti varēs iepazīties arī ar Latvijas 1938.gada telefona abonentu sarakstu.
Tūjas vai vilkābeles – kādus kokus vai krūmus izvēlēties dzīvžogam?
Domājot par dzīvžoga izveidi, vispirms ir svarīgi saprast, ko vēlas ar šo dzīvžogu panākt, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4. studija" uzsvēra Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, atbildot uz kādas skatītājas jautājumu, no kādiem kokiem vai krūmiem veidot dzīvžogu, lai nebūtu pārāk sarežģīta kopšana.
Jaunākie
Interesanti