Svarīgi
Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Astoņas olu krāsas, kas atradīsies mājās
Ārkārtas situācija ietekmē arī to, kā tiek svinētas Lieldienas. Šogad jābūt daudz radošākiem, meklējot jaunus veidus, kā atzīmēt Lieldienas mazā kompānijā. Svētku radīšanai vēlams  izmantot pieejamos resursus - lai nenāktos lieku reizi doties uz veikaliem. Piedāvājam idejas olu rotāšanai ar materiāliem, kas daudziem atrodami mājās.
Sporta žurnālists Reinis Ošenieks pēta, ko cilvēki dara pašizolācijas laikā
LTV sporta žurnālists un raidījumu vadītājs Reinis Ošenieks šobrīd, tāpat kā daudzi citi, strādā no mājām. Kā Reinis pats teiktu: “Lai Covid-19 nevibrētu mūsu nācijā, es jums teikšu, draugi mīļie, mums jābūt pašizolācijā!” Tā tapa vlogs “#PAŠIZOLĒTS. #paliecmājās ar Reini Ošenieku”, informēja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
Ko darīt, ja beidzas medicīniskās izziņas termiņš?
Ārkārtējā stāvokļa laikā aktualizējies jautājums, ko darīt cilvēkiem, kuriem beidzas medicīniskās izziņas termiņš, piemēram, transportlīdzekļa vadīšanai vai ieroču nēsāšanai. Iedzīvotājiem ieteikts iespēju robežās palikt mājās un nekur nedoties, lai mazinātu risku inficēties ar Covid-19, taču medicīnisko izziņu iegūšanai noteikti nepieciešama vizīte pie ārsta.
«Aizliegtais paņēmiens» analizē: cik ilgi var glabāt griķus, makaronus, miltus un konservus?
Daudzu cilvēku mājās saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību izveidoti griķu, makaronu, miltu, konservu un citu pārtikas produktu krājumi. Kāds ir šo produktu dzīves ilgums, cik ilgi neapēstus tos var glabāt, un no kā uzmanīties? To vērtēja Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens", kas nelielai analīzei iegādājās vairākus šo produktu paraugus.
Covid-19 dēļ neizmantotās vīzas nepagarina un naudu neatmaksā
Saistībā ar koronavīrusa izplatību ceļojumi uz nenoteiktu laiku ir jāatceļ. Bet vīzas, par kurām ir samaksāti pat 100 eiro, nepārcels un tās būs jāiegādājas no jauna. Arī naudu par neizmantotajām vīzām atgūt nevarēs, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Kas jāzina darbiniekiem par savām tiesībām Covid-19 krīzes skartajos uzņēmumos
Darbs faktiski apstājies starptautisko pasažieru pārvadājumu un tūrisma jomā, kā arī virknē nozaru, kuru darbība saistīta ar dažādu pakalpojumu sniegšanu. Daudzu uzņēmumu vadība jau īsi pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas sāka masveidā atlaist darbiniekus, kuri, nezinot savas tiesības vai nu uz atlaišanas pabalstiem vai citām sociālajām garantijām, līdz ar to zaudēja jebkādus iztikas avotus. Darba ņēmējiem šajā situācijā ir  svarīgi zināt savas tiesības, gan izstudējot Darba likumu, gan arī nepieciešamības gadījumā vēršoties pēc palīdzības pie nozares ekspertiem.
Kā uztaisīt mēbeles mežā?
Esot pie dabas, noder ķeblītis, uz kura apsēsties, un galdiņš, uz kura nolikt mantas. "Vides fakti" devās mācīties pagatavot meža mēbeles.
Jaunākie
Interesanti