Dzīve & stils / Ikdienai
Kāpēc pēc ienākumu deklarācijas iesniegšanas var nākties valstij piemaksāt
Pārsvarā nepieciešamība pēc nodokļu piemaksas veidojas tiem, kuriem piemērots pārāk liels prognozētais neapliekamais minimums vai mazāka iedzīvotāju ieņēmumu nodokļu likme, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes Klientu apkalpošanas daļas Rīgas otrās nodaļas vadītāja Gaļina Šalkovska.
Pratība vai prasmes? Kā ir pareizi
Pēdējā laikā latviešu valodā parādījušās dažādas pratības – mediju pratība, finanšu pratība, veselības pratība, digitālā pratība. Tie nav sinonīmi, vārds “prasme” paskaidro praktiskas iemaņas, kamēr “pratība” nozīmē izpratni, saprašanu, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja valodnieks, tulkotājs un profesors Andrejs Veisbergs.
Kādas tradīcijas Lieldienās piekopa senie latvieši
Lieldienas ir divu tradīciju savienojums – gan reliģiskās, gan tautas tradīcijas. Lieldienas ir maģisks laiks. Uzskata, ka viss, ko tu dari gadskārtās, atspoguļojas uz dzīvi gada posmā līdz nākamajām Lieldienām.
8 olu krāsas, kas atradīsies mājās
Olas glīti var nokrāsot arī ar materiāliem, kas atrodami mājās, – nav vajadzības lieki doties uz veikalu. Krāsošanas izejvielas iespējams atrast gan ledusskapī, gan pieliekamajā, gan ārpus virtuves. Rezultāts jūs pārsteigs!
Lieldienās aicina pievērst uzmanību šūpoļu drošumam
Lai Lieldienu šūpošanās būtu pozitīvs un jautrs pasākums, kas nenestu traumas un lielu nelaimi, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina šūpoties droši un ievērot dažus pavisam vienkāršus padomus.
Profesiju skatlogs: radošais, bet smagais friziera darbs
Friziera darbs ir ļoti radošs, taču vienlaikus arī fiziski smags, Latvijas Radio 5 raidījumā “Profesiju skatlogs” atzina friziere Agnese Beče. Topošajiem frizieriem viņa ieteica papildus skolai iegūt zināšanas semināros un meistarklasēs, būt radošiem un neaizmirst par pamata zināšanām matemātikā. 
Vai reģistrēšanās internetveikalos ir droša
Par datu noplūdi vai drošību, reģistrējoties interneta veikalos ar labu reputāciju, nebūtu jāuztraucas, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja programmatūras izstrādes uzņēmuma „Mozello” vadītājs Kārlis Blumentāls.
Salabot, samainīt vai uztaisīt. Kā Rīgā izvairīties no jaunu lietu pirkšanas
Lai piekoptu planētai un videi draudzīgākus ieradumus, ikviens ir aicināts iemācīties savas nopirktās ierīces salabot, apmainīt pret ko citu vai varbūt nepieciešamo lietu uzmeistarot pats. Rīgā ir vairākas vietas, kur šāda prakse tiek piekopta, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atklāja videi draudzīgāka dzīvesveida entuziasti.
Energoefektivitātes eksperts: Ne vienmēr jāpērk dārgākā sadzīves tehnika
Par sadzīves iekārtām, kas cauru diennakti pieslēgtas pie elektrības, jādomā īpaši rūpīgi, jo tās tērē ļoti daudz elektrības, ja kaut kas nestrādā, kā vajadzētu. Taču, iegādājoties iekārtas, ne vienmēr jāpērk dārgākā un pati efektīvākā tehnika, ja ieguvums ir niecīgs pret cenu, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica "Elektrum" Energoefektivitātes centra eksperts Anrijs Tukulis. 
Kam jāpievērš uzmanība pirms naudas ieguldīšanas. Skaidro finanšu analītiķis
Cilvēkiem bieži vien nākas uzķerties uz krāpniekiem un naudu zaudēt, neskatoties uz to, ka finanšu sistēmas drošība ir diezgan augstā līmenī, Latvijas Radio 5 rubrikā “Jauni un bagāti” atzina finanšu analītiķis Valters Vestmanis. Viņš ieteica pārliecināties pirms naudas ieguldīšanas, vai ir saprotams, kā tieši veidosies peļņa, pārbaudīt pakalpojuma sniedzēja licenci un izsvērt peļņas un riska attiecību. 
Kā tecināt sulu pēc iespējas saudzīgāk kokam
Lai kokam nodarītu mazāku kaitējumu, sulas urbšanai vēlams taisīt nelielu caurumu, izmantojot septiņus astoņus milimetrus lielu urbi, raidījumam 4. studija stāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns.
Vietām jau tek bērzu sulas! Kāpēc dzert un kā tecināt
Pagaidām vairāk pieejamas ir kļavu sulas, bet nupat sācies arī bērzu sulu tecināšanas laiks. Bērzu sulas ir labs veids, kā uzņemt šķidrumu un labs minerālvielu, sevišķi kālija un mangāna avots, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Valsts zinātniskā institūta "BIOR" pētniece Inese Siksna.
Šķirojam tekstila preces! Kas jāņem vērā?
Tekstila atkritumu konteineros var nodot gan vēl nēsājamas drēbes, gan bojātas – tās tiks novirzītas otrreizējai pārstrādei, Latvijas televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” skaidroja  “Eco Baltia vide” direktors Jānis Aizbalts.
Kā patērēt mazāk? Praktiski padomi ikdienai
“Es gribētu teikt, ka jāsāk domāt par lietderību un vajadzību – vienmēr trīs reizes to lietu pārcilā un padomā, vai tiešām tev to vajag,” Latvijas televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” stāstīja Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platforma valdes loceklis Artūrs Jansons. Eksperts arī sniedza padomus, kā vēl ikdienā samazināt tēriņus dažādām mantām un pakalpojumiem.
Eksperiments: Pusi no kopā izmestajiem atkritumiem varētu viegli sašķirot
Aptuveni pusi no nešķirotajiem atkritumiem varētu viegli sašķirot un izmest dalīti, secināts uzņēmuma „Clean R” sadarbībā ar ''Rīgas namu pārvaldnieku'' īstenotajā eksperimentā. Tā ietvaros mēnesi tika pāršķiroti nejauši izvēlēta Rīgas nama sadzīves atkritumu konteineru saturs, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja „Clean R” valdes loceklis Guntars Levics. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt