Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Mazāk jādomā. Kāpēc Latvijā priekšroku dod zīmolu pārtikas produktiem?
Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma “Pārtikas revidents” veiktajā interneta aptaujā teju puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju zīmolu uzskata par būtisku faktoru, iegādājoties pārtikas produktus. Reklāmas speciālists Andris Rubīns skaidroja, ka vadīšanās pēc zīmoliem pircējam ļauj veltīt mazāk laika pārdomām, ko no visa plašā sortimenta pirkt.
Vai bārda var ietekmēt sejas maskas efektivitāti?
Maskas valkāšana ir būtisks aspekts koronavīrusa izplatības mazināšanai, tomēr tikpat svarīgi ir arī tas, lai maska sejai labi piegulētu. Bārda atkarībā no tās garuma un biezuma var ietekmēt maskas valkāšanas efektivitāti, jo starp seju un masku paliek nenosegta sprauga, vēstīja ziņu vietne "CNN".
Kādi ieguldījuma veidi ir piemēroti mazajiem investoriem?
Ir diezgan izplatīts mīts, ka birža domāta tikai lielajiem investoriem, bet šobrīd tirgū ir ļoti daudz arī tā saucamo mazo investoru, kas iegulda no pārdesmit līdz simt eiro, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzina biržas “Nasdaq Riga” eksperte Laima Viškinte. Viņa norādīja, ka Baltijā un arī citviet novērojama arvien lielāka investoru interese par mazākiem darījumiem.
Kā sevi pasargāt no kiberuzbrukumiem?
Kopš pagājušā gada marta arvien vairāk cilvēki gan strādā attālināti, gan iegādājas dažādas preces interneta veikalos. Tādējādi arī kibernoziegumu daudzumus Latvijā pieaug. Kā sevi pasargāt?
Vai likums aizliedz bērniem vieniem iepirkties veikalā?
"Vai vecāki vairs nevar sūtīt bērnus vienus uz veikalu?" – šādu jautājumu Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" saņēma no vairākām mammām dažādās Latvijas pilsētās. Viņas bērniem lūgušas atnest pārtikas produktus no veikaliem, bet gala rezultātā atvases atnākušas mājās asarām acīs, jo pieaugušie viņus no veikala izdzinuši. Tāpēc ir jautājums, no kāda vecuma bērns drīkst iepirkties veikalā patstāvīgi, un vai veikalu darbinieki nepārspīlē ar savu attieksmi pret mazajiem pircējiem?
Prognozē veiksmīgu bērzu sulu sezonu
Laika apstākļiem kļūstot siltākiem, sāksies bērzu sulu sezona. Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad bērzu sulu sezona sāksies nedaudz vēlāk, bet tiek prognozēts, ka tā būs veiksmīga. "Ja pēc nedēļas nesola +15 grādu un nesāk plaukt bērzi, tas nozīmē, ka sezona būs normāla divas trīs nedēļas," norādīja bērzu sulas pazinējs Linards Liberts.
VUGD: Izplatītākie mīti un patiesība par kūlas dedzināšanu
Sabiedrībā ir izplatīti vairāki mīti par kūlas dedzināšanu, piemēram, ka, dedzinot pērno zāli, zeme kļūst auglīgāka, vai arī – ka tādējādi iespējams sakopt neapsaimniekotās un nesakoptās teritorijas un tas ir veids, kā cīnīties ar ērcēm. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) norāda, ka visi pastāvošie mīti par kūlas dedzināšanas lietderīgumu ir tikai mīti, kuri neatbilst patiesībai.
Krāpnieki potenciālos upurus nolūko interneta sludinājumu portālos
Pēdējā laikā izplatīts krāpšanas veids interneta vidē ir viltus piegāžu uzņēmumi, kuri cenšas izvilināt datus no cilvēkiem, kas ar sludinājumu palīdzību tirgo dažādas preces, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” informēja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietnieks Dmitrijs Homenko.
Kādēļ, sajūtot gāzes smaku, ne vienmēr jāzvana 114?
Sajūtot gāzes smaku, jāziņo atbildīgajiem dienestiem, tomēr numuri, uz kuriem zvanīt propāna vai dabasgāzes noplūdes gadījumā, atšķiras. LTV raidījuma "4. studija" skatītāja Sandra no Valkas, daudzdzīvokļu ēkas ārpusē sajūtot gāzes smaku, bija zvanījusi uz gāzes avārijas dienesta tālruņa numuru 114, tomēr tas nebija izrādījies īstais.
Pulksteņi Latvijā jāturpina grozīt divas reizes gadā
Pagaidām jautājums par sezonālās laika maiņas atcelšanu Eiropas Savienības valstīs ir atlikts uz nenoteiktu laiku. Speciālisti LTV raidījumam "4. studija" norādīja, ka pulksteņa griešana ir kaitīga veselībai no daudziem aspektiem un ieteica pirms pārejas uz vasaras laiku jau nedēļu vai divas iepriekš pamazām pielāgot savu miega ciklu gaidāmajam.
Kādēļ floristi iesaka grieztos ziedus tīt avīzē?
Lai novērstu tulpju vīšanu, floristi nereti iesaka tās ietīt avīzē un ūdenim pievienot degvīnu, lai kāti būtu taisni. Profesors Ģederts Ieviņš LTV raidījumam "4. studija" skaidroja, ka ziedu ietīšana apturēs ziedu augšanu, bet etanols nelielā daudzumā varētu ļaut ūdenī neveidoties mikroorganismiem, kuri veicina auga ātrāku bojāšanos.
Kā nekļūt par ķēdes posmu viltus ziņu izplatīšanā?
Kāda LTV raidījuma “4. studija” skatītāja savā pašvaldības darba e-pastā jau kādu laiku saņem aizdomīgus informatīvus materiālus no kādas “Informācijas aģentūras”, kas tiek pasniegti kā aktuālas ziņas. Eksperti iesaka ignorēt šādus e-pastus, mēģināt no tiem atteikties, kā arī ar piesardzību un veselo saprātu uztvert visu informāciju, ko saņemam mūsdienās visdažādākajos veidos.
Možs arī vecumdienās! Kuri pārtikas produkti uzlabo veselību un pašsajūtu?
Vecumdienās fiziskas izmaiņas cilvēkā notiek no matu galiņiem līdz papēžiem. Lai saglabātu možumu, veselību un labu pašsajūtu, senioriem savas maltītes jāpārdomā rūpīgāk, raidījumam “Pārtikas revidents” skaidroja profesors Jānis Zaļkalns un uztura speciāliste Māra Grundmane. Viņa arī ieteica vairākas vienkāršas receptes, ko seniori var iekļaut savā ēdienkartē.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt