Dzīve & stils / Ikdienai
Antropoloģe: Latvieši vairāk krāj graudā, nevis naudā
Ekonomisti norāda, ka Covid-19 pandēmijas ietekmē ir mainījušies cilvēku tērēšanas paradumi, tostarp izvēloties mazāk tērēt un vairāk ietaupīt. Vārdu “krāšana” parasti saprotam tieši finansiālā izteiksmē. Vienam lielāki naudas uzkrājumi, otram - mazāki. Taču, pētot tuvāk latviešu krāšanas īpatnības, redzams, ka nevar runāt tikai par naudu un ekonomiskiem terminiem.
Ģimene Kalifornijā uzmundrina kaimiņus ar ziediem
Laikā, kad pasaule pārdzīvo Covid-19 krīzi, īpaši svarīgi ir rūpēties citam par citu. Ne visus koronavīruss skāris fiziski, bet tā ietekmi izjūt daudzi. Kāda ģimene Kalifornijā nolēmusi iepriecināt kaimiņus, uzmundrinot viņus ar speciāli sarūpētiem ziediem.
Žagars, Āboliņš, Šimkus un citi uzmundrina tiešsaistes konferencē
Šodien interneta vietnē www.palieccilveks.lv norisinās cilvēcības konference “Paliec mājās- paliec cilvēks!", kurā uzstāsies vairāk nekā 20 dažādu nozaru pārstāji un viedokļu līderi ar informatīvu, izglītojošu un izklaidējošu programmu. Ko tajā varēs dzirdēt, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” stāstīja viens no konferences idejas autoriem Viesturs Koziols.
Latvijā radīta lietotne palīdz meklēt meistarus darbiem mājās
Latvijas jaunuzņēmums “Partly” izstrādājis mobilo lietotni, kas palīdz atrast uzticamu meistaru vai palīgu mājsaimniecības darbu veikšanai. Kā tā darbojas reālajā dzīvē, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” stāstīja uzņēmuma līdzīpašnieks Arnis Celitāns.
Ekrānu svinības: jubilejas, danči un viktorīnas internetā
Ilgi gaidītas jubilejas, reliģiski svētki, ģimenes vakariņas un izdejošanās diskotēkās klātienē šobrīd iet secen. Pēc pirmajām darba tiešsaistes sapulcēm daudzi attapa, ka mikrofonus un kameras ērti var izmantot arī privātām sanākšanām. Dzīves svinēšanai ekrānos.
Klāt velosezona. Policija atgādina, kā nodrošināties pret zādzībām
Līdz ar velosezonas intensīvu sākumu aktivizējušies arī velozagļi, kuri izmanto iespējas nozagt divriteņus, kas ir nesaslēgti vai arī sastiprināti ar sliktas kvalitātes saslēdzējiem, novietoti neaizslēgtās telpās, balkonos vai kā citādi piesaista garnadžu uzmanību kā viegls guvums. Aizvadītās nedēļas nogalē Zemgalē vien tika nozagti četri velosipēdi, turklāt trīs gadījumos braucamrīki bija novietoti daudzdzīvokļu ēku kāpņu telpās, bet divos gadījumos tie bija bez saslēdzējiem.
Lieldienu simboliskie rituāli, kam netraucē pašizolācija
Uzzinot par ārkārtējā situācijā noteiktajiem ierobežojumiem, var rasties mulsums - kā gan lai šogad atzīmē Lieldienas? Taču populārākie rituāli - šūpošanās un olu kaujas -  ir īstenojami arī tad, kad Lieldienas jāsvin vien mājinieku lokā. Kāda ir šo rituālu izcelsme un simboliskā nozīme?
Astoņas olu krāsas, kas atradīsies mājās
Ārkārtas situācija ietekmē arī to, kā tiek svinētas Lieldienas. Šogad jābūt daudz radošākiem, meklējot jaunus veidus, kā atzīmēt Lieldienas mazā kompānijā. Svētku radīšanai vēlams  izmantot pieejamos resursus - lai nenāktos lieku reizi doties uz veikaliem. Piedāvājam idejas olu rotāšanai ar materiāliem, kas daudziem atrodami mājās.
Sporta žurnālists Reinis Ošenieks pēta, ko cilvēki dara pašizolācijas laikā
LTV sporta žurnālists un raidījumu vadītājs Reinis Ošenieks šobrīd, tāpat kā daudzi citi, strādā no mājām. Kā Reinis pats teiktu: “Lai Covid-19 nevibrētu mūsu nācijā, es jums teikšu, draugi mīļie, mums jābūt pašizolācijā!” Tā tapa vlogs “#PAŠIZOLĒTS. #paliecmājās ar Reini Ošenieku”, informēja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
Ko darīt, ja beidzas medicīniskās izziņas termiņš?
Ārkārtējā stāvokļa laikā aktualizējies jautājums, ko darīt cilvēkiem, kuriem beidzas medicīniskās izziņas termiņš, piemēram, transportlīdzekļa vadīšanai vai ieroču nēsāšanai. Iedzīvotājiem ieteikts iespēju robežās palikt mājās un nekur nedoties, lai mazinātu risku inficēties ar Covid-19, taču medicīnisko izziņu iegūšanai noteikti nepieciešama vizīte pie ārsta.
Jaunākie
Interesanti