Dienas ziņas

Gatavojas braucienam uz Ukrainu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pēc Zvaigznes dienas aktīvi izmet Ziemassvētku eglītes

Izmest, sadedzināt vai pabarot briežus. Ko iesākt ar Ziemassvētku eglīti?

Pēc Zvaigznes dienas daudzi Ziemassvētku rotas – eglītes – iznes ārā. Tās pārsvarā aizved uz atkritumu laukumu, bet daļa mājsaimniecību īpašnieku tās izmanto dārzam vai arī sadedzina. 

Eglīte pirms izmešanas jāatbrīvo no rotājumiem, un, lai atkritumu savācējiem būtu vieglāk to aizvest, par diviem metriem garākas egles būtu vēlams pārzāģēt uz pusēm.

Cik tieši eglīšu tiek savāktas Valmieras pusē, pateikt nevar neviens, bet pāris tūkstoši būšot. Ja iedzīvotāji nevēlas maksāt par eglītes savākšanu, jāpaspēj to nodot šajā mēnesī. Ir dzirdētas runas, ka tās atrodas kādā pažobelē arī pavasarī, bet tas ir retums.

"Bieži vien eglītes tiek novietotas tādās vietās, kur tās nevar redzēt, nepiesaka, un tad paiet ilgāks laiks, un cilvēki brīnās, kāpēc eglīte nav tikusi savākta," atzina ZAAO klientu apkalpošanas daļas vadītājs Mārtiņš Vīgants.

Tālāk Ziemassvētku bijušās rotas dodas uz atkritumu poligonu, kur tās nošķir no pārējās atkritumu plūsmas, sašķeldo un ievieto kompostā.

Ir arī citi risinājumi, ko var darīt ar eglītēm. Ja skujas vēl nav nobirušas, tās var izmantot dārzam; var sašķeldot, var arī kurināt, bet jāuzmanās, lai krāsnīs nenonāk daudz sveķu. Vēl egles iespējams aizvest uz kādu briežu audzētavu, iepriekš sazinoties ar īpašniekiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti