Dienas ziņas

Salā "pazūd" Ventas rumba

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ko rīdziniekiem iesākt ar svētku eglītēm?

Ko rīdziniekiem iesākt ar svētku eglītēm?

Nu ir pienācis laiks, kad jāsāk domāt, ko darīt ar svētku eglīti. Kā rīkoties rīdziniekiem, un kas tālāk notiek ar vecajām eglītēm?  

Brīdī, kad Ziemassvētku eglīte savu mūžu ir nokalpojusi un tā vairs nav nepieciešama, šī svētku rota kļūst par atkritumu. Lai no eglītes atbrīvotos bez maksas, janvārī  daudzdzīvokļu ēku apsaimniekotājam jāsazinās ar atkritumu apsaimniekotāju un jāpiesaka eglīšu izvešana.

Bet privātmāju īpašniekiem pašiem jāsazinās ar savu atkritumu apsaimniekotāju.

Rīgā ir noteiktas vairākas atkritumu apsaimniekošanas zonas, kuras apkalpo dažādi uzņēmi, tāpēc nosacījumi eglīšu izvešanai var nedaudz atšķirties.

"Zemgales priekšpilsētā, kur atkritumus apsaimnieko "Lautus vide", bez maksas janvārī eglītes ir iespējams nodot juridiskajām personām. Tas attiecās arī uz līgumiem, kurus ir slēgušas namu apsaimniekotāji, tātad daudzdzīvokļu mājām. Savukārt privātmājām ir piedāvāta akcija nodot eglīti par pusi cenas no tā, kas būtu jāmaksā par sadzīves atkritumu nodošanu," stāstīja Rīgas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Meģe.

Pārējās zonās, kuras apkalpo uzņēmumi "EcoBaltia vide" un "CleanR", janvārī eglītes var nodot bez maksas gan juridiskās personas, gan privātmāju īpašnieki.

Lai eglīti varētu nodotu atkritumu apsaimniekotājam, jāievēro daži noteikumi.

"Eglītēm, pirmkārt, būtu jābūt atbrīvotām no visiem rotājumiem, lai viņas varētu tālāk nodot pārstrādei. Ir arī jāņem vērā eglīšu izmēri. Zemgales priekšpilsētā vienā gabalā var nodot eglīti, kas ir līdzi diviem metriem. Pārējās teritorijās pieņem līdz divarpus metru garumā. Bet, ja jums ir trāpījusies lielāka eglīte, tad lūgums viņus sazāģēt gabalos, lai vieglāk varētu transportēt," pastāstīja Evija Meģe.

Iedzīvotāj tiek lūgti eglītes neizmest atkritumu konteineros, tajā skaitā bioloģisko atkritumu tvertnēs.

Uzņēmumā "CleanR" stāsta, ka pērn janvārī tika izvesti 14 000 eglīšu, kas pēc tam tikušas pārstrādātas.

"Tālāk eglītes tiek pārstrādātas kurināmajā jeb šķeldā. Pagājušajā gadā vairāk nekā 14 000 eglītes pārtapa siltumā," norādīja "CleanR" Klientu apkalpošanas departamenta vadītājs Reinis Zarāns.

"Eco Baltia vide" direktors Andris Ziemelis pastāstīja, ka "mums ir arī sadarbība ar zvēru patversmi, kur mēs daļu no šīs šķeldas nodosim tālāk".

Vēl jāatceras, ka bez maksas eglītes Rīgā ir iespējams nodot līdz janvāra beigām.

"Ja nokavēsiet janvāri, tad gan visdrīzāk tiks piemērota kaut kāda samazināta vai pilna maksa par eglītes izvešanu. Lūgums iedzīvotājiem sarosīties un janvāra laikā savlaicīgi atbrīvoties no eglītēm, kas savu laiku ir nokalpojušas," aicināja Evija Meģe.

Tiem, kuri iegādājušies eglīti podiņā, visprātīgāk to būtu mēģināt pavasarī iestādīt, bet šeit jāņem vērā, ka to nevajadzētu darīt daudzdzīvokļu namu pagalmos.

Ja tomēr eglīte, kas iegādāta podiņa, tiek mesta ārā, tad tā noteikti ir jāatbrīvo no podiņa un zemes, citādāk par tās izvešanu būs jāmaksā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti