Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Uldis Pīlēns: Kad klājas labi, jāsaprot, ka tas var neilgt mūžīgi
Pandēmija ir labs laiks, lai apstātos un pārdomātu dzīvi, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Monopols" atzīst arhitekts, industriālā koncerna UPB holdings dibinātājs un viens no Integrālās izglītības institūta veidotājiem. Sarunā Pīlēns dalās pārdomās par demokrātijas apdraudējumu, jaunās pasaules kārtības izaicinājumiem un saziņu ar tuviniekiem esošajos apstākļos.
Inga ar savu piemēru aicina nebaidīties runāt par garīgo veselību
Trauksme, nemiers un pat panika par nākotni – tās ir emocijas, ko Covid-19 laikā izjūt liela daļa Latvijas cilvēku. Pētījumā, ko pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veica SKDS sociologi, atklājies – katrs ceturtais aptaujātais šajā laikā saskāries ar depresiju vai nomāktu garastāvokli. "Panorāma" tikās ar jaunu sievieti, kura atklāti saka, ka Covid-19 laikā atsākusi iet uz psihoterapiju, jo nedrošība un trauksme ikdienā ir milzīga. 
Arī Saeimas deputāts Skride izslimojis Covid-19
Arī Saeimas deputāts Andris Skride ("Attīstībai/Par!") izslimojis Covid-19. Viņš jau izveseļojies un atgriezies darbā, bet zina gan to, kā saslima, gan arī spēj raksturot simptomus. Deputāts  ar Covid-19 saslimis darbā slimnīcā.
Savs cilvēks Lādezera mazajiem romiem – Sandra Bogdanoviča
Vidzemes romi nav tik zināmi un pamanīti kā viņu Kurzemes, Latgales vai Rīgas tautieši, taču viņi ir un dzīvo divās kultūras telpās – dzimtajā un latviešu. Sandra Bogdanoviča ir dzimusi Lādē un nāk no ģimenes, kur visām trīs māsām doti latviešu vārdi. Tādi ir arī viņas trīs mazbērniem un daudziem romu skolēniem, kam viņa Lādezera pamatskolā palīdz iejusties latviešu vidē. Tomēr Sandra ir retā, kas tautību “čigāniete” ir ierakstījusi pasē.
ASV latviete Laura rada mākslas telpu, lai atslēgtos no ziņām par Covid-19
Tik grūti šajā uztraukumu pilnajā laikā saglabāt mieru, sirsnību un cilvēcību. Neuzrūkt dzīvesbiedram, nesakliegt uz bērnu vai neapvainoties uz kolēģi. Lai palīdzētu ikvienam kaut uz mirkli atslēgties no ziņām par Covid-19 infekciju, Amerikā dzīvojošā latviete Laura Belēviča "Instagram" kontā aicina pievienoties viņas radītajai mākslas telpai.
Viss sākās ar vienu govi. Bergmaņi senču īpašumā Kuldīgā saimnieko 33 gadus
Māra un Dainis Bergmaņi senču īpašumā Kuldīgas novada Rendas pagasta „Upmaļos’’ sāka saimniekot pirms 33 gadiem ar vienu govi un paštaisītu traktoru. Viņi izvēlējās strādāt zaļi, saudzējot vidi, un kļuva par vides veselības mācību saimniecību. Saimnieki audzē tējas, garšvielas un gatavo dabiskus kosmētiskos līdzekļus.
Trimdas latvieši: Latvija uz pasaules fona Covid-19 krīzi pārcieš godam
Biznesa pasaule pašreiz ir Covid-19 "improvizācijas teātra" režīmā, uzskata Kanādas latvietis un uzņēmuma “BlueOrange” klientu aktīvu pārvaldīšanas direktors Pauls Miklaševičs. Kāda šobrīd ir pasaules ekonomiskā situācija un kādu lomu notiekošajā spēlē Latvija, Latvijas Radio raidījumam “Globālais latvietis. 21. gadsimts" skaidroja ar biznesa vidi saistīti trimdas latvieši Kanādā, Latvijā un Āzijā.
Kāzas tikai dzimtenē! Ārzemju latvietēm izjūk šīs vasaras precību plāni
Globālā pandēmija ir izjaukusi arī daudzu ārzemēs dzīvojošo latviešu plānus šovasar Latvijā mīt gredzenus. Latvijas latviešiem kāzas Latvijā nav nekas īpašs, bet ārzemēs dzīvojošajiem tieši Latvija ir visiekārojamākā kāzu svinību vieta pasaulē, jo svarīgajā brīdī var būt klāt ne tikai Latvijas radi un draugi, bet svinībām papildus iespējams parādīt dzimto zemi savām otrajām pusītēm un viņu tuviniekiem. Tagad tas viss iet secen, taču kāzas netiks svinētas citur. Pāri gatavi gaidīt, kamēr atsāksies normāla dzīve, lai visu saplānotu no jauna. Protams, Latvijā – nekur citur!
Šo dienu nedrīkst saukt par Baltā galdauta svētkiem, savulaik intervijā pauda bijusī AP deputāte Seile
Jautājums par to, kāda Latvija būtu šodien, ja neatkarību atgūt neizdotos, nav apspriežams. Tādu pārliecību pauda bijusī Augstākās Padomes (AP) deputāte Anna Seile (27.09.1939.-20.06.2019.) vienā no savām pēdējām intervijām, kas tapa divus mēnešus pirms viņas došanās mūžībā nule iznākušās grāmatas “Latvijas Republikas dibinātāji un atjaunotāji” ietvaros.
Latviešu burātājiem Covid-19 dēļ Brazīlijā liegts turpināt ceļojumu
Koronavīrusa Covid-19 izplatība pasaulē ir likusi mainīt savus ceļojumu plānus ļoti daudziem, arī daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ar krīzes radītajiem ierobežojumiem saskārušies dažādās pasaules malās. Piemēram, vairākiem latviešu burātājiem vajadzēja pārtraukt ilgi loloto sapni par transatlantisko pārgājienu jahtā no Dienvidamerikas galējiem dienvidiem uz Eiropu.
Bijusī AP deputāte Ilma Čepāne: 4. maijs pirms 30 gadiem – laimīgākā diena mūžā
Ja neskaita notikumus ģimenē, tā noteikti ir laimīgākā diena manā mūžā. Tā pavisam nopietni saka bijusī Augstākās Padomes deputāte, juriste, kādreizējā Satversmes tiesas tiesnese Ilma Čepāne. Tomēr viņa arī atceras, ar kādu satraukumu un pat baiļu sajūtu pagāja laiks pēc neatkarības deklarācijas pieņemšanas – daudziem bija sajūta, ka tik vienkārši neatkarību atgūt neizdosies. Tagad, mācot jaunos juristus, profesore saka – īpaši svarīgi ir atcerēties savu vēsturi un pret to izturēties cieņpilni.
Pandēmijas dienasgrāmatas no Eiropas: cilvēkus vieno neziņa, raizes par ģimeni un darbu
Raizes par tuviniekiem un darbu un nomācošā neziņas sajūta šajā pandēmijas laikā ir teju universāla. Iespējams, pirmoreiz mūsu dzīves laikā tik līdzīgas izjūtas vienlaikus izdzīvo tik daudz cilvēku dažādās pasaules malās un pavisam atšķirīgās kultūrās. To apliecina arī Eiropas radio tīkla “Euranet Plus” fiksētās iedzīvotāju video dienasgrāmatas dažādās Eiropas valstīs.
 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt