Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Ilūzija par pedagoga darbu sabruka trīs gados. Bijušās skolotājas atklāts stāsts
Runājot par bērnu un jauniešu vardarbību vienaudžu vidū, bieži rodas jautājumi par pedagogu atbildību. Ne tikai – vai un kad viņiem ir jāiesaistās, bet arī par to, kādu piemēru un mikroklimatu skolā ar savu attieksmi rada pati skolas vadība. ‘'Negribas teikt šo teicienu, bet zivs pūst no galvas. Un to es arī diezgan tieši sajutu,’’ atzīst Rīgas pašvaldības izglītības iestādes nu jau bijusī pedagoģe, kura vēlējās palikt anonīma.
Par cilvēka dzīvības glābšanu apbalvo Aizkraukles ugunsdzēsēju un Pļaviņu iedzīvotāju
Atzīmējot ugunsdzēsībai Latvijā 156. gadadienu, šonedēļ tiek pasniegti apbalvojumi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes amatpersonām un vairākiem civiliedzīvotājiem. Vienu no augstākajiem apbalvojumiem saņēmuši divi draugi – Aizkraukles ugunsdzēsējs un Pļaviņu novada iedzīvotājs. Viņi šī gada janvārī rīkojās ļoti drosmīgi, izglābjot cilvēka dzīvību.
Meita zvana, bet mammas nav zonā. Plaušu ārste stāsta par pašas piedzīvoto Covid-19 komu
Līdz šim Latvijā no slimnīcām izrakstīti 12 835 Covid-19 pacienti. Viena no viņiem ir Evija Livčāne. Tuberkulozes ārste, kuras slimības smagums liek domāt gan par medicīnas iespējām, gan brīnuma klātbūtni. Pēc astoņām nedēļām slimnīcā, no kurām liela daļa pavadīta komā, mediķe atgriezusies darbā un nu ārstē citus Covid-19 pacientus. Bet viņas desmit gadus vecā meita ir laimīga, ka arī turpmāk viņai blakus būs mamma.
Brocēnu skolniece pēc pašas kaķenes Pogas saslimšanas pēta kaķu problēmas ar urīnceļiem
Jau no bērnības esošā interese un rūpes par dzīvniekiem pamazām pāraugušas profesijas izvēlē – tā var teikt par Brocēnu vidusskolas 11. klases skolnieci Diānu Lasmani. Viņas iedvesmotāji ir mājas mīluļi, viņu prieki un arī likstas. Tā šī gada zinātniski pētnieciskajam darbam ierosmi deva kaķenes Pogas veselības problēmas. Darbs augstu novērtēts arī Latvijas mērogā.
Daugavpils trīs musketieri ratiņkrēslos – kopā sporta zālē un biznesā
Dmitriju Valaini, Oļegu Garkuļsu-Gureviču un Andreju Šatreviču Daugavpilī godā par trim musketieriem. Viņiem ir kopēja sirdslieta – sports, kopējs bizness – galdniecība un kopējs liktenis, jo dzīve viņus ir iesēdinājusi ratiņkrēslā. Un viņi visi saka – varēja būt daudz sliktāk.
Ar līdera gēnu. Ilze Spīgule-Buijtenvega, dzīvojot ārzemēs, neaizmirst saknes un iedvesmo citus
Zviedrijā dzīvojošā Ilze Spīgule-Buijtenvega (Buijtenweg) ir no tiem cilvēkiem, kam iekšā ne tikai dzirkstele, bet arī varens vilcējmotors – tāds, kas iekustina lielas lietas un velk un ved aiz sevis daudzus citus. Viņa allaž ir priekšgalā jebkurā no mītnes valstīm, iedvesmojot citus, uzņemoties atbildību, darbojoties biedrībās, apvienībās, kopienās; organizējot, radot un vadot. Par sevi smejas – laikam jau viņā esot kāds “līdera gēns”, kas liek iet, darīt un iedvesmot.
Joprojām staltā madonieša Māra Smurģa dzīve savieno starpkaru un mūsdienu Latviju
Iedomājieties neliela auguma, staltu un sīkstu kungu, kurš dzīvokļa durvju ailā katru dienu vairākas reizes pievelkas pie improvizēta stieņa un mūsu acu priekšā izpilda vēl citus visai sarežģītus un grūtus vingrojumus. Madonietim Mārim Smurģim ir 86 gadi un viņš piedzima brīvās Latvijas ziedu laikos. Viņa romāna vērtais dzīvesstāsts savieno divas Latvijas – mazliet idealizēto starpkaru laika Latviju – un 1991. gadā atjaunoto, kurā dzīvojam nu jau 30 gadus.
Psiholoģiskais atbalsts – podkāstā. Saruna ar vienu no tā veidotājām Luīzi Ratnieci
Aizvadītā gada laikā daudziem no mums ir bijis vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts. Un kāpēc lai tas nebūtu podkāsts? Tāds ir arī raidieraksts "Runāt ar Gintu". To veido māte un meita. Ginta Ratniece ir psiholoģe un psihoterapijas speciāliste. Luīze Ratniece ir socioloģe un pašlaik dzīvo Barselonā. 2020. gada aprīlī Luīze mammai dzimšanas dienā uzdāvināja podkāstu, kas,  pateicoties Gintas zināšanām un harismai, ir klausītāju pamanīts.
Svētku svinības vienatnē – Anita Rubene Lielbritānijā 4.maiju sagaida tautastērpā
Lielbritānijā pulcēties iekštelpās vēl nedrīkst, un laiks ir dārza svētkiem nepiemērots, tādēļ nekas cits neatliek kā atzīmēt Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu vienatnē. Tā Anita Rubene vilka savu pavisam nesen pēc pasūtījuma Latvijā darināto tautastērpu un klāja balto galdautu, kas arī ir speciāli meistarei pasūtīts roku darbs, lai godam nosvinētu valsts svētkus.
Šo dienu nedrīkst saukt par Baltā galdauta svētkiem. Viena no pēdējām sarunām ar AP deputāti Seili
Jautājums par to, kāda Latvija būtu šodien, ja neatkarību atgūt neizdotos, nav apspriežams. Tādu pārliecību pauda bijusī Augstākās Padomes (AP) deputāte Anna Seile (27.09.1939.–20.06.2019.) vienā no savām pēdējām intervijām, kas tapa divus mēnešus pirms viņas došanās mūžībā pērn iznākušās grāmatas “Latvijas Republikas dibinātāji un atjaunotāji” ietvaros.
Dzimtaskoka izpētē producents Juris Millers atklāj radniecību ar Kantu
No pārsteigumiem un līdzību meklējumiem ar iepriekšējo paaudžu pārstāvjiem līdz asarām un sāpēm par cilvēku likteņiem – tā par sajūtām, pētot savu dzimtu, kas apkopots grāmatā “Manas dzimtas vēsture”, Latvijas Radio 1 raidījumā “Monopols” sacīja pasākumu producents un žurnālists Juris Millers. Dzimtaskoka izpētē atklājusies pat radniecības saite ar filozofu Imanuelu Kantu, kura brālis savulaik pārcēlies uz dzīvi Jelgavā.
Goldmaņu ģimene 4. maiju svin ar vērienu
Goldmaņu ģimenei 4. maijs vienmēr ir bijusi nozīmīga diena, kas tiek vērienīgi svinēta. Šie ir ne tikai valsts svētki. Steļļu meistaram Jurim Goldmanim šajā dienā ir arī dzimšanas diena. Kā Goldmaņu ģimene šogad Covid-19 pandēmijas laikā svinēs 4. maiju?
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt