Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
No vakcīnu noliedzējiem latviešu ārste Berlīnē saņem pat nāves draudus
Latviešu anestezioloģe Kristīne Pitkeviča, kura strādā Berlīnes Sirds centrā, saņēmusi nāves draudus pēc savā “Facebook” profilā publicētās ziņas par bērna nāvi Vācijā, kurš nebija vakcinēts. Sešus gadus vecu zēnu, kuram pēc difterijas pārslimošanas radās neatgriezeniski sirds bojājumi, neizdevās glābt.  Ar šo ziņu dalījās gandrīz 1000 lasītāju, un Kristīne bija gatava diskusijai par vakcinācijas nepieciešamību. Taču vakcīnu pretinieku rakstītajam gan ne.   
Vienīgais roms psihologs Latvijā: Visu dzīvi mācos sadzīvot ar to, ka esmu čigāns
“Netipisks čigāns” - tā par sevi saka psihologs Andris Tertats, kurš tautības izraisītās bērnības traumas pārvērtis dzīves misijā. Jau vairāk nekā 20 gadus viņš ar apbrīnojamu harismu, mērķtiecību un neatlaidību pēta un analizē pats savu tautu, iegrimst tās psiholoģiskajās dzīlēs un palīdz tajās atrast pozitīvo, augšup ceļošo. Andris iedvesmo indivīdus un, neskopodamies ar nesaudzīgu kritiku, dod tautai cerību.
Švarcvaldē sajūsmu raisa latvietes kūkas
Gleznainā Švarcvaldes kalnu apjoztā ciematiņā Openavā Vācijā saimnieko latviešu ģimene. Viņu pārziņā ir kafejnīca un viesnīca. Elīzes Zaļumas cepto gardo kūku slava jau izplatījusies tuvu un tālu, viesi izbauda kafejnīcas omulīgo atmosfēru un sirsnīgo uzņemšanu.
Latviete norvēģu skolēnus māca no mājām Latvijā
Lelde Alksne ir zīmēšanas skolotāja Norvēģijas skolā, kur līdz pat ārkārtējai situācijai mācījās klātienē arī viņas vecākie bērni. Pēdējos divus mēnešus, izmantojot brīvdabas pedagoģijas metodes, skolotāja attālināti no mājām Latvijā māca gan skolēnus Norvēģijā, gan savus bērnus.
Priesteris Mediņš: Problēma ir nevis vīruss, bet bailes sastapt sevi
Atļauja vīrusa laiku pavadīt kopā tikai vienas mājsaimniecības cilvēkiem Bruknas Kalna kopienas dzīvi neietekmēja – visi 60 šeit dzīvojošie principā ir viena mājsaimniecība. Kopā ar priesteri Andreju Mediņu viņi devās uz rīta peldi, vienojās lūgšanās un smagā darbā. Tieši darbs un daba arī esot tās zāles, kas var dziedināt vīrusa laikā apjukušās dvēseles.
Kuldīgas novadā ģimene iegādājas un plāno atjaunot pamesto Ķimales muižu
Astoņus gadus Kuldīgas novadā esošā Ķimales muiža bija pamesta, un apkārtējiem iedzīvotājiem vien atlika noskatīties, kā tā pamazām iet bojā. Tad muiža acīs un sirdī iekrita uzņēmējas un politiķes Ineses Andersones ģimenei un tā nolēma to iegādāties. Jaunie saimnieki neslēpj, ka darāmā ir daudz un agrāko spožumu ēka varēs atgūt tikai pakāpeniski.
Pomeranču ģimene Anglijā par dīkstāves pabalstu atjauno savu kafejnīcu
Gaidāms, ka no pirmdienas Lielbritānijā tiks atvērtas sākumskolas un arī daļa veikalu. Pagaidām apmeklētājiem slēgti vēl paliek restorāni un kafejnīcas, taču, iespējams, ka drīz varēs atvērt arī tos. Sabiedriskās ēdināšanas biznesā Lielbritānijā darbojas ne viens vien mūsu tautietis, un pandēmijas izraisītā krīze ir skārusi arī viņus. Ziņu par iespēju drīz atkal atvērt savas nelielās kafejnīcas durvis ar prieku uzņēmusi Anglijā dzīvojošā Pomeranču ģimene.
Gandrīz detektīvs jeb epidemiologa darba ikdiena
Viens no iemesliem, kāpēc Latvijā izdodas samērā labi kontrolēt Covid-19 izplatību, ir tas, ka epidemiologi ļoti aktīvi apzina saslimušā cilvēka kontaktpersonas – potenciāli inficētos, lai informētu viņus par to, ko turpmāk drīkst un nedrīkst darīt. Tas reizēm ir detektīva cienīgs darbs, un nākas veikt desmitiem zvanu.
Mācītājs Brūklene arī pēc ugunsnelaimes paliks Usmā
Pēc tam, kad Usmā neglābjami nodega luterāņu mācītāja Uģa Brūklenes kultūrvēsturiski nozīmīgā māja, mācītāja pārliecība, ka viņa vieta ir Usmas draudzē tikai augusi stiprāka. Turklāt - šobrīd jumts virs galvas atrasts vecāku ģimenes mājā, abi skolas vecuma bērni turpina mācības attālināti.
Ķīnas pansionāta direktore Anastasija: Mūs no Covid-19 paglāba striktie noteikumi
Honkongas pansionātos netika reģistrēts neviens nāves gadījums. Āzijas pansionātus paglāba striktie noteikumi, secina Šanhajas aprūpes nama direktore Anastasija Puzankova, dzimusi Latvijā, bet jau 16 gadus par mājām sauc pēc iedzīvotāju skaita lielāko Ķīnas pilsētu Šanhaju, kurā Covid-19 izplatība tika apturēta ļoti strauji.
Uzņēmīga latviete atver pirmo Latvijas produktu veikalu Vācijā
"Jāmēģina, citādi jau nevar zināt, vai sanāks vai ne!" nolēma Bavārijā dzīvojošā latviete Sandra Balcere, domājot par drosmīgo ieceri atvērt savu īpašo veikaliņu. Maija sākumā Bavārijā vēra durvis veikals, kas, ciktāl zināms, ir šobrīd Vācijā vienīgais, kurā pārdod tikai Latvijā ražotus pārtikas produktus. Gardo un kvalitatīvo piedāvājumu jau novērtējuši gan vietējie vācieši, gan latvieši no tuvienes un tālienes.
Romu ansambļa «Brīvais vējš» līderis: Mēs ievibrējam sirdis
Ruslans Burkevičs uzaudzis abpus Latvijas un Krievijas robežai. Viņš dzīvo Viļakā, vietā, kur Pitalova ir tuvāk nekā Balvi. Ruslans ir roms, kuram piemīt talants dziedāt, dejot un spēlēt dažādus mūzikas instrumentus. “Dzirkstele ir galvenais”, uzskata romu ansambļa “Brīvais vējš” līderis, kuru spontānā prieka izpausmē uz Cēsu skatuves gaisā reiz pacēlis Viktors Lapčenoks – tik ļoti viņu aizkustinājis augumā mazā Ruslana izjustais dziedājums.
Uldis Pīlēns: Kad klājas labi, jāsaprot, ka tas var neilgt mūžīgi
Pandēmija ir labs laiks, lai apstātos un pārdomātu dzīvi, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Monopols" atzīst arhitekts, industriālā koncerna UPB holdings dibinātājs un viens no Integrālās izglītības institūta veidotājiem. Sarunā Pīlēns dalās pārdomās par demokrātijas apdraudējumu, jaunās pasaules kārtības izaicinājumiem un saziņu ar tuviniekiem esošajos apstākļos.
Inga ar savu piemēru aicina nebaidīties runāt par garīgo veselību
Trauksme, nemiers un pat panika par nākotni – tās ir emocijas, ko Covid-19 laikā izjūt liela daļa Latvijas cilvēku. Pētījumā, ko pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veica SKDS sociologi, atklājies – katrs ceturtais aptaujātais šajā laikā saskāries ar depresiju vai nomāktu garastāvokli. "Panorāma" tikās ar jaunu sievieti, kura atklāti saka, ka Covid-19 laikā atsākusi iet uz psihoterapiju, jo nedrošība un trauksme ikdienā ir milzīga. 
Arī Saeimas deputāts Skride izslimojis Covid-19
Arī Saeimas deputāts Andris Skride ("Attīstībai/Par!") izslimojis Covid-19. Viņš jau izveseļojies un atgriezies darbā, bet zina gan to, kā saslima, gan arī spēj raksturot simptomus. Deputāts  ar Covid-19 saslimis darbā slimnīcā.
 
Jaunākie
Interesanti