Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Kuldīgā svin aktiera un Latvijas patriota Ēvalda Valtera 125. jubileju
Pirms 125 gadiem 2. aprīlī Planīcas pagasta Eglenieku mājās pasaulē nāca aktieris un Latvijas patriots Ēvalds Valters. Pēc tēva nāves ģimene pārcēlās uz Kuldīgu, kur viņš pabeidza pamatskolu un sāka pirmās darba gaitas. Kaut arī pēc tam dzīves ceļi aizveda citur, Kuldīga palika mākslinieka sirdī un viņš – kuldīdznieku sirdīs.
Divi atgriešanās stāsti Latvijā. Bērna tēva un dzīvesvietas dēļ
Ir svarīgi gatavoties un plānot ne tikai aizbraukšanu, bet tikpat rūpīgi un skrupulozi jāgatavojas arī atgriežoties Latvijā. Tā saka Rudīte Dreimane, kura ir salīdzinoši nesen atgriezusies Latvijā no Spānijas un šobrīd strādā degvielas uzpildes stacijā, un  vides inženieris Jānis Geduševs, kurš strādājis vairākās Eiropas valstīs un kopumā ārpus Latvijas pavadījis septiņus gadus. Abi dalījās pieredzē par atgriešanos Latvijā Latvijas Radio raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts”.
Represētais Ivars Vītols: Par pārdzīvoto Sibīrijā jāstāsta, lai tas nekad neatkārtotos
1949. gada marta deportācijās no Latvijas aptuveni trešā daļa no visiem izsūtītajiem uz Sibīriju bija bērni vecumā līdz 16 gadiem, starp viņiem arī Ivars Vītols no Priekules novada Tadaiķu pagasta.  Ir pagājuši 70 gadi, bet bērnības un skolas laiks tālajā Omskas apgabalā vēl aizvien nezūdošās atmiņās, kas tagad lasāmas arī Dzintras Gekas grāmatā “Skola Sibīrijā”.    
Pēc Sibīrijas bail visu mūžu. Izsūtītās Ausmas Miningas stāsts
1949. gads. 25. līdz 29. marts.  Baltijā notiek slepena operācija "Krasta banga". Tiek deportēti vairāk nekā 90 000 iedzīvotāju. No Latvijas aizved vairāk nekā 42 000. No nelielās Stāmerienas – 76. Viņu vidū bija visa Bārdu ģimene. Un pastarīte – trīsgadīgā Ausma... Un Sibīrijas nospiedums viņā palicis uz mūžu. "Man bija visu laiku bail. Ka sūtīs atpakaļ....," saka Ausma Mininga, Alūksnes pirmā ģimenes ārste.
Gatavojoties LTV 65. jubilejai: leģendārā diktora Ulda Štokmaņa atmiņas
Latvijas Televīzija (LTV) šā gada rudenī svinēs 65. gadu jubileju un par godu šim notikumam LTV raidījums "4. studija" sācis "atmiņu ceļu", tiekoties ar spilgtām LTV personībām. Viens no spilgtākajiem televīzijas zīmoliem ir diktors Uldis Štokmanis, kurš dalījās ar savām atmiņām par darbu LTV.
Dien specvienībās un pārvalda personālu: sievietes Latvijas armijā
Latvijas bruņotajos spēkos – gan profesionālajā dienestā, gan Zemessardzē – sievietes dien attiecīgi aptuveni 15% no karavīru kopskaita profesionālajā dienestā un aptuveni 17% Zemessardzē. Armijā nav ierobežojumu amatiem, kurus dāmas var ieņemt šķietami vīrišķīgajā profesijā, sievietes ir gan štāba darbos, gan arī kājnieku vienībās.
Daugavpiliete Ina Kirņičanska 70 gadu vecumā studē un raksta grāmatas par vecticībniekiem
Ina Kirņičanska 15 gadus vadīja vienu no lielākajām Daugavpils skolām – 10. vidusskolu, pēc tam aizgāja pensijā, taču nosaukt viņas pašreizējo stāvokli par “pelnītu atpūtu” mēle neceļas. Viņa pēta vietējo vecticībnieku vēsturi, viņai iznākušas vairākas grāmatas, un nesen viņa kļuvusi par Daugavpils Universitātes studenti – apgūst vēstures bakalaura programmu.
Jebkuru bērnu var nofotografēt skaisti. Intervija ar fotoakcijas «Neērtie bērni» iniciatori
Ja mani darbi padarīs cilvēkus kaut vai par kripatiņu uzmanīgākus, saprotošākus un iejūtīgākus, tad projekta ideja būs piepildīta – saka fotogrāfe Arita Strode-Kļaviņa. Ar izstādi Jelgavā vainagojies viņas pusgada garumā īstenotais projekts, kura laikā viņa fotografēja ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Fotogrāfijās ir ļoti daudz sirsnības un gaišuma, tās vēsta par dziļas mīlestības pilnām attiecībām bērnu un vecāku starpā.
 
Jaunākie
Interesanti