Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Vēzi uzvarējuša sportista fonds palīdz mazo vēža pacientu rehabilitācijai
Septiņu gadu vecumā Raivis Hščanovičs devās nevis uz skolu, bet uz Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļu ārstēt vēzi. Iespējams, viņš ir vienīgais profesionālais futbolists pasaulē, kurš spēlējis arī Ziemeļamerikas augstākajā līgā ar vienu nieri. Raivis ir nodibinājis “RH3 fondu”, kas vāc līdzekļus mazo vēža pacientu rehabilitācijai. 
Lībiešu valoda bija viņa sirdslieta. Stāsts par Pētera Damberga dzimtu
Kultūras darbinieks, teicējs un dzejnieks Pēteris Dambergs (1909–1987), kura 110. dzimšanas dienu pieminēs nākamajā gadā, ilgstoši strādāja par skolotāju dažādās skolās, bet, sākot  no pusaudža gadiem, pats sāka pierakstīt gan lībiešu valodas paraugus, gan lībiešu folkloru.
Ivars Zviedris: Es gribu nofilmēt tēlainu sarunu
Kinorežisors, operators un producents Ivars Zviedris visu vasaru ir nodzīvojis pa mežu un filmējis "Valkātājus". Dokumetālists šo filmu nevar pabeigt, jo viens no viņa varoņiem tagad sēž cietumā. Režisors Pepiņam uz cietumu raksta vēstules un reizēm iet ciemos. Gaidīt – un nesteigties – ir nopietna dokumentālā kinorežisora prasme, un dienasgrāmatā režisors stāsta, ar ko tēlaina saruna, kuru viņš vēlas nofilmēt, atšķiras no intervijas. 
Mākslinieks Kazimirs Laurs 94 gadu vecumā mākslas darbus zīmē planšetdatorā
Nepārtraukti ir jāmācās – par to ir pārliecināts mākslinieks Kazimirs Laurs, kurš 94 gadu vecumā apguvis moderno tehnoloģiju iespējas un savā iPad planšetdatorā zīmē mākslas darbus. Šobrīd planšetdatorā tapušo zīmējumu izstāde ar nosaukumu “Vecā pasaule, jaunā pasaule” apskatāma Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā.
Empātija ir vienīgais dakteru klaunu instruments. Dr. Trikō stāsts
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas daktere klauns - Dr. Trikō jeb Agnese Ērgle programmā darbojas tikai otro gadu, taču, sarunājoties ar viņu, šķiet, ka Agnese ir dzimusi, lai būtu dakteris klauns. Viņa stāsta, ka nevis viņa atradusi dakterus klaunus, bet dakteri klauni atraduši viņu.
Jūrmalā mazos vēlētājus cienā ar «Bārbelēm»
Mazākie jūrmalnieki zina, ka uz vēlēšanām 206. iecirknī vērts iet arī kāda ļoti salda iemesla dēļ. Par aploksnes iemešanu vēlēšanu urnā iecirknī strādājošais Pēteris Ciparovičs viņus vienmēr cienā ar konfektēm. Pēteris uzskata, ka bērnos ir jāieaudzina patriotisms, un dara to iespaidīgi  – karoga krāsas žaketē, kas šūta speciāli vēlēšanām.
Uzņēmīgi un atvērti - latviešu studenti Dānijā: Latvijā vajadzētu mazāk burkšķēt
Nerimstoša velosipēdu riepu švīkstoņa ir Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas ikdienas pierastais fons, gluži tāpat kā daudzu un dažādu valodu murdoņa. Nu jau arvien biežāk dzirdama arī latviešu valoda – daudzi Latvijas jaunieši izvēlas studēt Dānijā. Studentus vilina kvalitatīvās, modernās un praksei pielāgotās mācību programmas, iespēja mācīties angļu valodā kopā ar jauniešiem no visas pasaules. Nav mazsvarīgs arī fakts, ka mācības, ja vien izturēti iestāšanās nosacījumi, ir bez maksas, turklāt ar iespēju saņemt itin pieklājīgu stipendiju.
Ir jāspēj palīdzēt, nevis jaukt galvu māsiņām un ārstiem. Dr. Klauna Piča stāsts
Ainārs Eidons jeb dakteris Pičs ir klauns ar nedaudz skumjām acīm, kurās ieskatoties var redzēt lēkājam prieka dzirksti. Ikdienā Ainārs strādā skolā bērniem ar īpašām vajadzībām. Aināram rūp līdzcilvēki, un tieši tādēļ viņš ir daļa no Dr. Klaunu programmas. Viņš Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā strādā ar tiem mazajiem cilvēkiem, kuriem slimnīcā var kļūt bēdīgi, bailīgi un skumji.
Dr. Klauns Džonijs pārvērš vidi slimnīcā un arī cietumā aizvaira domas no restēm
Tas, ka smaidīgais puisis ir Dr. Klauns Džonijs (Dr. Johnny), saprotams vien viņa klauna deguna dēļ. Plandošais baltais krekls un zeltaini izšūtā veste drīzāk atgādina kādu nomaldījušos pirātu. Džonijs, īstajā vārdā Kaspars Roznieks, smej, ka ir gribējis būt tikpat stilīgs kā Džonijs Deps: “Bet man nesanāca… Man sanāk būt tik stilīgam kā Džonijam Bravo vai Džonijam Anglim.”
Zēns ar pāvesta vārdu Karols pašlaik plāno kļūt par dinozauru pētnieku
Kļūstot par pāvestu, kardināls atsakās no sava mātes un tēva dotā vārda un pieņem citu. Iepriekšējais katoļu baznīcas galva Jānis Pāvils Otrais piedzima kā Karols Vojtila. Viņa dzīve, darbi un ticība tik ļoti aizkustināja latvietes Līgas Malānes sirdi, ka viņa skaidri zināja - ja viņai reiz piedzims dēls, viņu sauks Karols. Šogad pāvesta vārdu nesošais Karols sāka mācības pirmajā klasē. 
Par Latviju ir jābūt nomodā. Saruna ar pieredzējušo Latvijas diplomāti Ainu Nagobads-Ābolu
Latvijas Radio korespondente Ina Strazdiņa viesojās Parīzes piepilsētā Vezinē pie Ainas Nagobads-Ābolas, lai ar viņas pieredzi palūkotos uz šodienas Latviju simtgadē, uz politiskajiem procesiem pašmājās un ārpusē un saprastu, vai varam justies droši un kas mums to traucē. Izrādās, ka Latvijas dzimšanas diena pieredzējušajai diplomātei ir arī kā citādi - ļoti personiski svarīga.
Atmiņas par Jāni Pāvilu II. Stāsta toreizējie Aglonas bērni un jaunieši
Septembrī uz Latviju brauks pāvests Francisks, un būs pagājuši arī 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes mūsu valstī. Viņa ceļa mērķi bija Rīga un Aglona. Aglonā pirmie kopā ar garīdzniekiem viņu sagaidīja bērni un jaunieši komžās un tautastērpos. Četri no viņiem - Kristīne Repša-Kondratjeva, Pāvels un Renāte Aglonieši un Intars Mežinieks – arī šobrīd dzīvo Aglonā.
 
Jaunākie
Interesanti