Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Bijušais «sistēmas bērns»: Jādomā par atbalstu pēc bērnunama pamešanas
Šodien sākas Latvijas Radio un "Ziedot.lv" labdarības maratons „Dod pieci”, kuram šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā izvēlēta arī Latvijas Radio Ziņu dienesta gada garumā pētītā tēma „Sistēmas bērni”. Labdarības maratona mērķis ir palīdzēt atrast mājas tiem 1200 bērniem, kas aizvien aug institūcijās. Oktobrī īpašā, nedēļu garā ierakstu sērijā, bijušie „sistēmas bērni” stāstīja par to, kā dzīve bērnunamā ietekmējusi viņu likteņus. Šoreiz par sevi gatavs pastāstīt Dmitrijs Sokolovs.
Atbalsta punkts - ģimene. Apšu ģimene uzņēmusi trīs bērnus
Olga un Endijs Apses savā ģimenē uzņēmuši trīs bērnus. Viņiem ir gan audžu ģimenes, gan adoptētāju statuss. Ne visi puikas jau ir oficiāli adoptēti, bet viss ir procesā. “Man ir pilnīgi vienalga, kāds tam bērnam statuss. Tikko viņš ir mūsu mājā, viņš ir mūsējais," saka Endijs.
Daudz laimes, Margarita Vilcāne!
Latviešu estrādes dziedātāja Margarita Vilcāne 16.decembrī svin 77.dzimšanas dienu. Viņu sveic Andrejs Volmārs un raidījums „Daudz laimes, jubilār!”. Dziedātājai veltītu raidījumu skatieties 17.decembrī LTV1 plkst. 13.26.
Ina Strautniece - viena no tiem, kas panāca aizliegumu izmantot savvaļas dzīvniekus cirkā
Tuvojoties gada nogalei, ierakstu sērijā „Cilvēks ziņu virsrakstos” mēs meklējam stāstus aiz gada lielajiem ziņu virsrakstiem un uzrunājam cilvēkus, kuri ļauj ielūkoties šo notikumu aizkulisēs. Šorīt pievērsīsimies šogad plaši izskanējušam notikumam dzīvnieku aizsardzības jomā: aizliegumam izmantot savvaļas sugu dzīvniekus cirka izrādēs un atrakcijās Latvijā. Pirms šī lēmuma bija vairāk nekā 50 biedrības Dzīvnieku Brīvība protesta akciju un vēl citi aktīvistu darbi. Šorīt par vienu no organizācija biedriem - Inu Strautnieci.
Aizbildne Maija: Par palīdzību bez vecāku gādības palikušajiem bērniem jāatceras arī pēc Ziemassvētkiem
Maija Branta kopā ar vīru audzina trīs bioloģiskos bērnus, meitu un divus dēlus, kā arī bez vecāku gādības palikušu zēnu, kurš dzīves pirmos gadus pavadījis bērnunamā un vairākās audžuģimenēs. Jau svētdien sāksies „Dod pieci”, bet nākamnedēļ svinēsim Ziemassvētkus, un Maija saka, ka tieši šajā gada laikā sabiedrība izrāda lielāku gatavību palīdzēt bērniem, taču tas nepieciešams arī ikdienā. Katra ģimene var dot mājas vismaz vienam vecāku pamestam bērnam.
Valmieras vēlētāju balsis skaita divas Romanovsku paaudzes - tēvs un dēls
Viens no aizejošā gada notikumiem bija pašvaldību vēlēšanas. Kopumā Latvijā ir 955 vēlēšanu iecirkņi, kuru darbu nodrošina iecirkņu vēlēšanu komisija. Katrā no tām ir septiņi locekļi un arī pašvaldību vēlēšanu komisijās strādājošie. Ne vienas vien vēlēšanas darbā iecirkņa vēlēšanu komisijā aizvadītas valmieriešiem tēvam un dēlam – Pēterim un Ingum Romanovskiem.
Uzņēmējs Romans no filmas «Zāģeri»: Latvijā cilvēks ir pēdējā vietā
Tieši pirms nedēļas uz kinoekrāniem Latvijā nonāca Ivara Zviedra un Andra Kalnozola dokumentālā filma „Zāģeri”, kas seko kādas mežstrādnieku brigādes darbam Valmierā un skaudri izgaismo daudzu zāģeru dzīvi, ko sagrauzis alkohols un bezcerība. Viens no filmas centrālajiem tēliem ir zāģeru brigāžu īpašnieks Romans Mickevičs, kurš cīnās ar strādnieku dzeršanu kā ar vējdzirnavām un pūlas noturēt virs ūdens savu biznesu. Šodien Romans meža nozarē vairs nestrādā un viņa skats uz uzņēmējdarbības vidi Latvijā ir ļoti drūms.
Daudz laimes, Raimond Tigul!
Komponists Raimonds Tiguls savu 45.dzimšanas dienu svinēja 5.decembrī. Gaviļniekam veltītais Latvijas Televīzijas raidījums "Daudz laimes, jubilār!" skatāms LTV1 10.decembrī plkst. 13.26.
Publicistam Jānim Škaparam – 90
Viņš ir deviņus gadus jaunāks par valsti. Bet ir piedalījies neatkarības atjaunošanā un līdz šim lielākās masu kustības un politiskā spēka – Tautas frontes – tapšanā. Publicistam un sabiedriskajam darbiniekam Jānim Škaparam – 90! Viņš bija viens no Tautas frontes līderiem.
Kā tas ir - būt par bibliotekāri?
Bibliotekāra profesija domāta kārtības mīļotājiem ar iespēju radoši izpausties. Cilvēkiem bieži vien ir konkrēts priekšstats par to, kā bibliotekāram ir jāizskatās, kā arī tas, ka darbs ir garlaicīgs, vienmuļš, tāpēc visu laiku var pavadīt lasot. Patiesībā bibliotekāra galvenais uzdevums nav izlasīt visas grāmatas, kas pieejamas bibliotēkā, bet gan pārzināt informācijas resursus, lsm.lv stāsta bibliotekāre Guna Ulmane. 
Kā tas ir - būt par bārddzini?

Bārdas jau antīkajā pasaulē simbolizēja gudrību un vīrišķību. Bārddziņa profesija ir viena no vecākajām vēsturē - ir atrasts mākslas darbs pirms 6000 gadiem Ēģiptē, kas norāda, ka jau tad bārddziņa profesija bija aktuāla. Antīkajā Ēģiptē galvenie bārddziņi bija mūki, jo viņi izdzina ļaunumu ar matu nogriešanu. Toreiz  valdīja uzskats, ka ļaunums cilvēkā iekļūst caur matiem, lsm.lv stāsta bārddzine Sigita Norvele. 

«Kurš ir kurš?» dalībnieks: „Praktizējošs veterinārārsts ir supervaronis!”

Kristpam Reķim ir tetovēta roka, auskari abās ausīs, bārda un hipstera ūsas. Esot gadījumi, kad klients samulst, kad pirmo reizi satiek Kristapu darbā. Taču viņa veterinārārsta zināšanas pārspēj visus pirmos iespaidus un viņš pierāda, ka ir izcils profesionālis. Kristaps ir praktizējošs veterinārārsts, un viņa pacienti ir suņi, kaķi un zirgi, retāk govis, aitas, cūkas, putni.

Daudz laimes, Esmeralda Ermale!

Aktrise Esmeralda Ermale savu dzimšanas dienu svin 5.decembrī, bet LTV raidījums "Daudz laimes, jubilār!" tiekas ar gaviļnieci svētdien, 3. decembrī, LTV1 plkst. 13.26, lai kopīgi ar raidījuma vadītāju Andreju Volmāru apskatītu LTV videoarhīvus, iemūžinātu stāstus un apsveiktu aktrisi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti