Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
28 gadi pēc barikādēm. Bojāgājušā Gvido Zvaigznes tuvinieku atmiņas
Pie Rojas vidusskolas par vietējo ziedojumiem izveidots piemiņas akmens 1991. gada barikāžu laika upurim - kinooperatoram Gvido Zvaigznem. Lai gan skolēni nu par barikāžu laiku mācās tikai vēstures grāmatās, Gvido piemiņa Rojā ir dzīva. Un daudz ko var pastāstīt arī viņa mamma Ilona Zvaigzne, kura joprojām dzīvo Rojā, netālu no skolas.
Brīvprātīgo pieredze: Divi latvieši iesaistās humānās palīdzības projektos Šrilankā un Kamerūnā
Cunami, zemestrīces, vulkānu izvirdumi – skan tik biedējoši, taču vienlaikus tik eksotiski. Diez kā tas viss izskatās klātienē? Ziņkāre ir gluži dabiska cilvēka īpašība, un, ja tai pievienojas arī vēlme palīdzēt un būt noderīgam, cilvēks dodas uz nelaimes skartajām zemēm, lai kļūtu par brīvprātīgo palīgu. Šoreiz radio “Naba” piedāvā sarunu ar Jāni Ķirpīti un Krišjāni Liepu. Jānis 2005. un 2006. gadā kā brīvprātīgais piedalījās cunami seku novēršanas darbos Šrilankā. Savukārt Krišjānis pērngad kā brīvprātīgais pats pabija Kamerūnā un šobrīd organizācijā LAPAS koordinē Eiropas Savienības iniciatīvu, kuras ietvaros arī brīvprātīgie no Latvijas – gan privātpersonas, gan nevalstiskās organizācijas – var iesaistīties humānās palīdzības projektos.
Haskiju nonākšana Ilzes un Nikolaja ģimenē krasi mainīja viņu ikdienu
Haskijiu šķirnes suņi bez fiziskajā aktivitātēm nevar iztikt ne dienu, tāpēc to saimnieki jābūt gatavie kļūt teju vai par profesionāliem sportistiem. Savu ikdienu pirms aptuveni četriem gadiem krasi mainīja Ilze un Nikolajs Kravcovi no Amatas novada. Viņi kļuva par haskija saimniekiem. Nu šī aizraušanās jau kļuvusi par dzīvesveidu, jo ikdienā viņi rūpējās par astoņiem Sibīrijas haskijiem.
Aleksandrs no Amatas novada pēc īpašuma zaudēšanas turpina dzīvot teltī ceļmalā
Amatas novada iedzīvotājs Aleksandrs Kravalis pēc tiesu darbiem zaudēja savu īpašumu un nu jau trešo gadu mitinās teltī ceļa malā. Viņam cenšas palīdzēt gan apkārtējie iedzīvotāji, gan sociālais dienests, bet viņš no piedāvātājiem pašvaldības mājokļiem atsakās un cer kādreiz atgūt savu īpašumu, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
«Dzintariņa» Olga. Pēc 40 gadu darba deju kolektīvā arvien «pa gaisu»
Skrejošu soļu un balsu kņadas pārtraukta, viņa pasmaida: “Viņi nezina, ka es jau esmu klāt! Droši vien nevar sagaidīt koncertu!” Olga Freiberga pēc četru mēnešu pārtraukuma ienākusi Mazajā Ģildē. Viņas bērni, tautas deju ansambļa “Dzintariņš” daudzie dejotāji skrien uz pēdējo mēģinājumu. Ziemassvētku koncerts paredzēts kā pārsteigums vecākiem un paldies pašai Olgai - “Dzintariņa” ilggadējai mākslinieciskajai vadītājai, kas pēc vairāk nekā 40 gadu darba tautas deju kolektīvā nu devusies pensijā.
Tēvs Karols: Man ļoti patīk Latvija un latvieši
Atvērt sirdi un sagaidīt katram savu Ziemassvētku brīnumu, tas šajos svētkos ir svarīgākais, saka tēvs Karols. Jau vairāk nekā gadu poļu priesteris kalpo Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā Rīgā. Nepilna gada laikā viņš iemācījies runāt latviski un saka – valoda jums grūta, bet cilvēki, kas tajā runā, lieliski un atvērti. 
Deniss no Kapseļu ielas ģimeni atradis Talsos
Vairāk nekā 130 kilometrus šovasar uz savām jaunajām mājām Talsu novadā mēroja mazais Deniss. Puika kopš dzimšanas sešus gadus dzīvojis valsts sociālās aprūpes centrā “Rīga” jeb Kapseļu ielas bērnunamā. 
Brāļi Grīnbergi: Muzicēt vieglāk, kad blakus ir brāļi
Viņiem ir saikne – viņi viens otru jūt! Tā par saviem dēliem saka mamma Dace Grīnberga. Pirms diviem gadiem Kārlis, Ansis un Miķelis izveidoja sitaminstrumentu grupu “Brāļi Grīnbergi”. Kopā muzicējot, viņi šajā laikā guvuši panākumus ne tikai pie mums, bet arī ārpus valsts robežām.  
Kapseļu ielas bērnunama puisēnam - pirmie Ziemassvētki ģimenē
Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēti pirmie Ziemassvētki. Latvijā netrūkst bērnu, kas šos svētkus iztēlojas vien kā koncertu bērnunamā. Daudzi bērni institūcijās pavadījuši visu bērnību, vairāki simti institūcijās dzīvo joprojām. Taču, pateicoties cilvēkiem, kas ir gatavi to mainīt, šogad daudziem bērniem dzīve apgriezusies kājām gaisā. Un bērni ieguvuši visdārgāko – kopā būšanas prieku ģimenē un arī pirmo Ziemassvētku sajūtu īstās mājās.    
 
Jaunākie
Interesanti