Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Jēkabpils ģimnāzijas skolotājas atpūta ir dārzs un mežs
Jēkabpils valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotājas Ligitas Urpenas dārzā gladiolas un asteres jau pilnos ziedos. Bet par skolu viņa negrib runāt nemaz. "Mana atpūta ir dārzs un mežs", saka skolotāja, sastapta dzimtas mājās pa ceļam uz Rožupi.
Ezerciemā palikuši tikai vecīši, kuri cits citam palīdz
Salas novada Ezerciemā palikuši tikai pensionāri, bet visi cits citam palīdz, stāsta Skaidrīte Vilciņa, kura saimnieko tēva mājās un pavisam nesen no drošas nāves izglābusi četrus kaķu bērnus. Skaidrīti ceļā uz Aglonu satika Latvijas Televīzijas, kuras žurnālisti devušies svētceļojumā kopā ar Kristus Karaļa draudzi.
Sēlpilī ierīko atklāto baznīcu ceļiniekiem
Sēlpils evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece Ligita Ašme dara visu, lai drūpošā baznīca tiktu izglābta. Šopavasar baznīcai uzlikts jumts. Ligitu savā ceļā uz Aglonu satika Latvijas Televīzijas, kuras žurnālisti devušies svētceļojumā kopā ar Kristus Karaļa draudzi.
Olga un Artūrs: «Preiļi ir vieta, kur gribas dzīvot un novecot»
Preilieši Olga Jermakova un Artūrs Lapoško ir jauni cilvēki, kas uzdrošinājās lielpilsētas iespējas nomainīt pret Latgales klusās mazpilsētiņas šarmu un radīt savu ideālo vidi. Nu jaunieši audzina dēlēnu Marku, rosās savā piemājas dārzā un darbojas pašu radītajā tetovēšanas un permanentā meikapa studijā.
Daugavpils novada Vabolē fiksē dzimtās puses ļaužu dzīvesstāstus
Ar mērķi izzināt un popularizēt latgaliskās identitātes un kultūras mantojuma elementus, amatu un prasmju daudzveidību Daugavpils novada Vabolē un kaimiņu pagastos Skrindu dzimtas muzejs īsteno projektu ar nosaukumu ''Manas puses ļaudis'' (“Munys pusis ļaudis”). Šobrīd projekta ietvaros notiek ekspedīcijas, tiek filmēti un fiksēti cilvēki, kuri dzīvojuši dažādos Latvijas valsts vēstures laika periodos un kuru dzīvesstāstu iemūžināšana veltīta mūsu valsts simtgadei.
Dzīvā reportāža: Ceļā uz Aglonu
Latvijas Televīzija 1.augustā kopā ar Kristus Karaļa draudzes svētceļniekiem sāk 280 kilometru garo ceļu uz Aglonu un satiek cilvēkus, kuri dalās ar saviem stāstiem. Seko līdzi LTV žurnālistes Aijas Kincas un sociālo mediju redaktora Kārļa Miksona gaitām!
Klajā laista atmiņu grāmata par dzīvi piekrastes zvejnieku ciemos
Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā Otomāra Kalpiņa grāmatu "Sāļumā. Ragaciema jūras karaļa stāsts". Grāmata ir vērtīga kultūrvēsturiska liecība par dzīvi piekrastes zvejnieku ciemos 20.–21. gadsimtā – Bigauņciemā, Lapmežciemā un Ragaciemā. 
«Sibīrijas bērni» dodas uz Tālajiem Austrumiem
Lai izstaigātu vietas, kur pagājis dzīves skaistākais laiks – bērnība - un vienlaikus arī mūža sūrākie gadi, uz Sibīriju devušies ļaudis, kuri pieredzēja padomju varas represijas un bija izsūtīti uz Sibīriju. Šoreiz fonda “Sibīrijas bērni” ekspedīcija ved uz Tālajiem Austrumiem, kur godinās izsūtīto piemiņu, meklēs vectēvu kapavietas un tiksies ar deportēto latviešu pēctečiem.
Stumburu ģimene atjauno pamesto Airītes dzelzceļa staciju
Saldus novadā otru dzīvi sākusi un jaunu elpu ieguvusi Airītes stacija. Šobrīd tur jau izvietota saistoša ekspozīcija, kas atspoguļo nevienas vien dzelzceļa stacijas ziedu laikus. Airītes stacijas atjaunošanas misiju uzņēmies Pēteris Stumburs un viņa dzīves biedre Kristīne Stumbure. Ģimene pirms 15 gadiem iegādājusies lauku īpašumu blakus stacijai. Vēlāk viņu gādībā nonāca arī Airītes stacija.
Flokši zied Gunas Rukšānes dobēs un grāmatā
Šovasar dārzos viss notiek ātrāk. Arī flokši, kuru ziedēšanu parasti saistām ar augustu, pirmie uzziedēja jau ap Jāņiem – tā secina flokšu selekcionāre un audzētāja Guna Rukšāne. Viņas dārzā Raiskuma pagasta „Jaunrūjās” jau zied un arī vēl tikai ziedēs kopumā ap 150 dažādu šķirņu. Šo šķirņu daudzkrāsainību un arī Gunas Rukšānes apkopoto informāciju tagad var skatīt un lasīt viņas grāmatā „Flokši”.
Latviete Meksikā drosmīgi ļaujas sapnim un atrod mīlestību
Elīna Banga jau teju desmit gadus dzīvo Meksikā, slavenajā kūrorta pilsētā Kankūnā. Latvietes dzīve Meksikā ir stāsts par dzīvesprieku, mīlestību un drosmīgu ļaušanos sapnim. Lai gan viņa Latvijā  ieguvusi maģistra grādu jurisprudencē, savu īsto aicinājumu atradusi fotogrāfijā, kas aizveda viņu uz Meksiku. Tur Elīna arī sastapusi savu mīļoto. Viņa ir viena no “Latvietis. Paralēlās pasaules” stāstu varonēm.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti