Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Luterāņu mācītājs Gints Polis Raiskumā veido vīna dārzu
Ikdienā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs un Nacionālo bruņoto spēku kapelāns, bet brīvajā laikā vīnogu audzētājs - mācītājs Gints Polis savās mājās Raiskumā pamazām veido vīna dārzu. To viņš sauc par savu hobiju un garīgās atjaunošanās vietu, bet vīnkoku uzskata par ļoti īpašu augu.   
Viktors Runtulis par dēlu: Pārsteigums ir visu laiku, un tas, manuprāt, ir svarīgākais!
Šajā svētdienā, 9. septembrī, jau 10.reizi Latvijā atzīmēta Tēva diena, šādi akcentējot tēva būtisko lomu ģimenē. Nenoliedzami no saviem vecākiem mēs pārmantojam izskatu, talantu, prasmes un dzīves filozofiju. Tā, piemēram, tēvs, režisors Viktors Runtulis, tautā pazīstams arī kā “Cabaret” tēvs, un dēls, elektroniskās mūzikas producents Matīss Runtulis, tautā pazīstams ar skatuves vārdu Mr. Myster, abi darbojās radošajā industrijā. Cik viņi abi ir līdzīgi, cik atšķirīgi? Vai līdzība meklējama gēnos? Par to vairāk šajā sarunā.
Apstākļu sakritība un Signes spīts – un Amatā koši uzzied kinojas lauki
Ne Peru vai Bolīvijā, kur ir kinojas dzimtene, bet Vidzemē, Amatas novadā, Signe Šlosberga un Elmārs Pētersons audzē saldo lupīnu, amarantu un kinoju. Viss sākās tieši ar kinoju. Tiesa, kad mūsu valodnieki paziņoja, ka pareizi šī balandu dzimtas auga nosaukumu izrunā “kinoja”, uz etiķetēm, burciņām un ēdienkartēs jau tika lietots nosaukums “kvinoja”. Arī Latvijā pirmā kinojas audzētāja Signe spītīgi saka “kvinoja” un uz savākto sēklu iepakojuma raksta tieši tā.
Jūrmalciemā vietējiem ir savs laika ziņu vīrs - Toma Briča konkurents
Jūrmalciema iedzīvotājiem ir savs laika ziņu vīrs, kurš laika apstākļus novēro jau vairāk nekā 50 gadus un spējot ļoti precīzi prognozēt laika apstākļus, - Arvis Ziemelis. Viņš pats gan kautrīgi noteic, ka ne viss piepildās, un viņa galvenais konkurents strādā LTV, ziņoja raidījums “4.studija”.
Juvelieris Vladimirs Anglijā atradis gan klientus, gan daudz sirdij tuvu antīku lietu
Daudziem vēsturiski priekšmeti no vecmāmiņas pūra lādes laukos šķiet sabojāti un izmetami, taču Anglijā šādas antīkas lietas ir liela vērtība. Rūsa un bojājumi tikai, kā saka angļi, piešķir lietām raksturu. Juvelieris no Latvijas Vladimirs Aļševskis jau vairākus gadus Anglijā restaurē antīkus priekšmetus, un nu jau viņam ir savi klienti.
Skolotājai Ilonai darbs Baškīrijas skolā - latviskuma mācīšana un dzīves augstskola
Vairs tikai divas nedēļas atlikušas līdz 1.septembrim. No vasaras atvaļinājuma, lai gatavotos jaunajam mācību gadam, savās skolās atgriežas pedagogi. Šīs nedēļas nogalē ceļā uz savu skolu devās arī valmieriete Ilona Saverasa. Viņai šis ceļš no Latvijas ir 2000 kilometru garumā, un šis pirmais septembris būs jau devītais, kopš viņa ir latviešu valodas skolotāja Arhangeles rajona Maksima Gorkija jeb Arhlatviešu ciemā Baškīrijā.
Rīgas svētkos godina 170 zelta pārus
Rīgas svētku pirmā diena piektdien, 17.augustā, mirdz zeltā, jo tiek godināti tie vairāk nekā 170 rīdzinieku pāri, kuri kopā nodzīvojuši piecdesmit gadus un šogad svin zelta kāzas.
Uģis Brikmanis. In Memoriam
Uģis Brikmanis, kurš  mūžībā devies 9.augustā, savulaik bija sacījis: „Katrs, kas jūt nepieciešamību atvadīties, to var veikt, aizdedzot sveci un aizlūdzot, vai vienkārši padomājot.” Publisku atvadu no mūžībā aizgājušā režisora nebūs. Bet aizdegt sveci, padomāt par kopā piedzīvoto un Uģa iedvesmoto ikviens aicināts šodien no plkst. 14 līdz 18 Rīgas Svētā Pētera baznīcā.
Jēkabpils ģimnāzijas skolotājas atpūta ir dārzs un mežs
Jēkabpils valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotājas Ligitas Urpenas dārzā gladiolas un asteres jau pilnos ziedos. Bet par skolu viņa negrib runāt nemaz. "Mana atpūta ir dārzs un mežs", saka skolotāja, sastapta dzimtas mājās pa ceļam uz Rožupi.
Ezerciemā palikuši tikai vecīši, kuri cits citam palīdz
Salas novada Ezerciemā palikuši tikai pensionāri, bet visi cits citam palīdz, stāsta Skaidrīte Vilciņa, kura saimnieko tēva mājās un pavisam nesen no drošas nāves izglābusi četrus kaķu bērnus. Skaidrīti ceļā uz Aglonu satika Latvijas Televīzijas, kuras žurnālisti devušies svētceļojumā kopā ar Kristus Karaļa draudzi.
Sēlpilī ierīko atklāto baznīcu ceļiniekiem
Sēlpils evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece Ligita Ašme dara visu, lai drūpošā baznīca tiktu izglābta. Šopavasar baznīcai uzlikts jumts. Ligitu savā ceļā uz Aglonu satika Latvijas Televīzijas, kuras žurnālisti devušies svētceļojumā kopā ar Kristus Karaļa draudzi.
Olga un Artūrs: «Preiļi ir vieta, kur gribas dzīvot un novecot»
Preilieši Olga Jermakova un Artūrs Lapoško ir jauni cilvēki, kas uzdrošinājās lielpilsētas iespējas nomainīt pret Latgales klusās mazpilsētiņas šarmu un radīt savu ideālo vidi. Nu jaunieši audzina dēlēnu Marku, rosās savā piemājas dārzā un darbojas pašu radītajā tetovēšanas un permanentā meikapa studijā.
 
Jaunākie
Interesanti