Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
VIDEO. Par katru dzīvnieku pieņemu lēmumu - medīt vai nemedīt. Lindas stāsts
Linda ar retiem izņēmumiem jau daudzus gadus nepērk gaļu veikalā. Pārtikai izvēlas pašu nomedīto dzīvnieku. Medības, viņasprāt, ir viens no humānākajiem gaļas ieguves veidiem. Un šobrīd tas ir gan darbs, gan arī hobijs. Tā rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta medniece Linda Dombrovska.
VIDEO. Bērnībā ilgi neapzinājos, ka man ir invaliditāte. Guntas Ančas stāsts
Bērnībā visi kaimiņi dzīvoja kā viena liela ģimene, bērni pagalmā spēlējās kopā, un es ilgi neapzinājos, ka man ir invaliditāte – LTV rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "Sustento" vadītāja Gunta Anča. Viņa mudina arī valsti nāk talkā uzņēmējiem iekļaut darbavietās cilvēkus ar invaliditāti.
Olimpiešu fizioterapeits Urbanovičs: Kopā ar 3x3 basketbolistiem īstenoju bērnības sapni
Fizioterapeits Oskars Urbanovičs pagājušajā vasarā piepildīja bērnības sapni – nokļūt olimpiskajās spēlēs. Viņš gan uz turieni nedevās kā sportists, bet kā fizioterapeits, turklāt kopā ar nu jau olimpiskajiem čempioniem – ar 3x3 basketbola izlasi. Brīvos brīžos arī viņš pats nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm – Oskars zina, ko nozīmē koncentrēšanās motokrosa trasē, spraiga hokeja spēle, kārtīgs treniņš uz distanču slēpēm un ilgs brauciens ar velosipēdu pa meža takām. 
VIDEO. Apglabāt meitas un māti – Danutas traģiskais dzīvesstāsts
Danuta traģisko sakritību dēļ zaudēja divus bērnus un mammu. Viena meita noslīka, māte un otra meita gāja bojā ugunsgrēkā. Neskatoties uz visām nelaimēm dzīves laikā, sieviete nenolaiž rokas un turpina dzīvot, rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Danuta.
VIDEO. Ziemas peldes veterāne: Par «roni» var kļūt jebkurš
"Lai sāktu nodarboties ar ziemas peldēšanu, jāsāk vasarā un jāturpina rudenī. Oficiāli ziemas peldēšanas sezona tiek atklāta oktobra pirmajā svētdienā. Šī pakāpenība būtu ieteicama. Es pati ziemas peldēšanu sāku februārī. Tas īsti nav pareizi, tomēr katrs gadījums vērtējams atsevišķi," rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" par ziemas peldi saka biedrības “Latvijas ronis” valdes priekšsēdētāja Sarma Kočāne.
Diānas dzīve klusumā. Jauniete sasniegusi savus mērķus par spīti dzirdes traucējumiem
Diāna Grenevica (26) piedzima ar dzirdes traucējumiem, tāpēc nevar iedomāties, kā būtu dzīvot citādi. Lai sekotu savam sapnim, viņai bija jāiemācās iekļauties dzirdīgo pasaulē. Lai gan sākumā juta neticību no apkārtējiem, Diāna ir piepildījusi savu mērķi – ieguvusi bakalaura grādu Rīgas Tehniskajā universitātē un šobrīd strādā pie augstvērtīga modes zīmola kolekcijām, viņa stāstīja Latvijas Radio 5 jeb Pieci.lv podkāstā “Kā ir būt” ar surdotulces Elzas Veismanes atbalstu.  
Uzņēmējs Viktors Grūtups: Jurisprudencē vienmēr ir konflikti, bet uzņēmējdarbībā visi ir laimīgi
Baltijas lielākā sukāžu ražotāja «Rāmkalni Nordeco» īpašnieks Viktors Grūtups savulaik ieguvis izglītību jurisprudencē, taču viņa sirdsdarbs vienmēr bijusi uzņēmējdarbība. Viņaprāt, jurisprudence nozīmē nemitīgu dzīvi ar konfliktiem, savukārt uzņēmējdarbībā gan uzņēmējs, gan klients ir laimīgi, Latvijas Radio raidījumā “Stiprie stāsti” apgalvoja Grūtups.
Kā apceļot Eiropu ar 600-750 eiro mēnesī. Minimālistes 2. dienasgrāmata
Mana pieredze rāda, ka ceļošana pa Eiropu izmaksā mazāk nekā sociāli aktīva dzīve Rīgas centrā. Mēneša budžets man ir 600–750 eiro, – stratēģiski tēriņi un apzināti pirkumi šādi dod iespēju apceļot 10–12 valstis gadā. Kādi ieteikumi jāņem vērā, lai to īstenotu? Kā apvienot darbu ar būšanu ceļā?
Daugavpilī iznākusi vietējās ebreju kopienas hronoloģija
Jaunais gads vēsturniekam un novadpētniekam, muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” izveidotājam un vadītājam Josifam Ročko sācies ar priecīgu notikumu – kārtējās grāmatas iznākšanu. Šoreiz tā ir “Хронология Даугавпилсской еврейской общины. 1940–2020” (“Daugavpils ebreju kopienas hronoloģija. 1940–2020”).
VIDEO. Neredzīgiem cilvēkiem nav jāuzspiež palīdzība. Līgas stāsts
"Kamēr es redzēju, es taču varēju to un to izdarīt. To un to izlasīt. Man bija žēl par tām iespējām, kas man zuda kopā ar redzes atlikumu," LTV rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Rīgas Vājredzīgo un neredzīgo biedrības "Redzi mani" valdes priekšsēdētāja Līga Ķikute.
Filipīnās atklātu vaboļu sugu nosauc RAKUS ārsta Stašinska vārdā
Pateicībā par dzīvību glābšanu Daugavpils Universitātes zinātniece Anita Rukmane  jaunatklātu vaboļu sugu nosaukusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) reanimatologa Roberta Stašinska vārdā. Vabole mīt Filipīnās, kur jaunā doktorante dodas ekspedīcijās. Viņa uzsver, ka šādi ārsta vārds paliks apritē mūžam. Nu visā pasaulē zina, ka solīdi melna vabole, kas dzīvo kalnos, dēvējama robertsstasinskis.
Skriešana ir mana meditācija. Saruna ar bijušo futbolistu Kasparu Gorkšu
Bijušajam futbolistam Kasparam Gorkšam izkustēšanās palīdz strukturēt ikdienu, jo tā ir kā emocionāls un psiholoģisks vingrinājums, kura laikā var ne tikai izkustināt muskuļus, bet arī izvēdināt galvu un salikt domas pa plauktiņiem. Pēc profesionālās futbolista karjeras beigām viņš regulāri skrien, ziemās slēpo un cenšas fiziskajās aktivitātēs iesaistīt arī savus bērnus. 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt