Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Ventspils pusē Dagnija ierīko bišu namiņu apiterapijai
Bišu namiņi apiterapijai, kas ir izplatīti daudzās valstīs, it īpaši Ukrainā, pie mums vēl ir retums. Arī šādas atpūtas ietekme uz veselību vēl tiek nopietni pētīta. Bet biškope Dagnija Grieze seko visiem nozares jaunumiem un cenšas tos ieviest savā dravā. Viņa arī viena no pirmajām ierīkoja bišu namiņu, dažu gadu laikā no iesācējas kļūstot par pieredzējušu Latvijas Biškopības biedrības Ventspils nodaļas vadītāju. 
Skolotāja Dace Vuškāne Latvijā atgriežas Dziesmu svētku karstumā
Eiropas skolas Briselē latviešu valodas skolotāja Dace Vuškāne pēc deviņiem Briselē nostrādātiem gadiem atgriežas Latvijā, un tas notiek valsts simtgades kulminācijas viducī – Dziesmu un deju svētkos. Lai gan Dace nebūs dalībnieku vidū uz skatuves dēļiem un deju placī, viņa būs viena no aizrautīgākajām skatītājām, pēc tik prāva laika atgriežoties dzimtenē, kuru bērniem svešumā viņa māca neaizmirst.
18.08.18. - šovasar pieprasītākais kāzu datums
Iecienītākais kāzu laiks jau no seniem laikiem ir vasara, un tas ir periods, kad tiek reģistrēts visvairāk laulību. Arī šī vasara nav izņēmums, un kāzām uz vasaras sezonu pieteikušies gandrīz uz pusi vairāk nekā ziemā.. Tomēr viens datums - 18. augusts - šogad ir vēl pieprasītāks nekā jebkurš cits.
Maikls Braiss – britu uzņēmējs, kas ieguldījis Valmieras labiekārtošanā
Maikls Braiss ir britu izcelsmes zemnieks un uzņēmējs, kurš pirms vairāk nekā 20 gadiem pārcēlās uz dzīvi Valmierā. Uzņēmējs sakopis slaveno «Vecpuišu parku», atjaunojis tā vēsturisko paviljonu, iedzīvinājis Valmieras koncertzāli un atvēris restorānu «Vecpuisis». Par savu ieguldījumu pirms diviem gadiem ieguvis titulu «Gada valmierietis». Viņš ir viens no "Latvietis. Paralēlās pasaules" stāstu varoņiem.
Ar Preiļu deju kopu «Gaida» uz svētkiem dosies arī kādreizējā rīdziniece Ance
Matu lentes sarullētas, blūzes izgludinātas un pastalās vārdi ierakstīti. Mazie un lielie dejotāji no tālākiem Latvijas novadiem uz Dziesmu un deju svētkiem dosies jau sestdien. Preiļu deju kopas “Gaida” autobusā ceļu uz Rīgu mēros arī kādreizējā rīdziniece Ance Paula Onužāne. Tieši mierīgākas un drošākas vides dēļ viņas ģimene no galvaspilsētas pārcēlusies uz Latgali, kur iekopj lauku sētu un māca bērniem saskatīt latviskumu nopļautā pļavā un svēteļa ligzdā.   
Ivitai dejošana – sirdslieta, kurā ievilkta visa ģimene
Ivita Lejava-Majore vada divus deju kolektīvus, kuri Jelgavas novada deju skatēs saņēma augstākās pakāpes diplomus. Dejā ievilkusi visu savu ģimeni, Ivita saka – viņai ar darbu palaimējies, un milzīgs prieks, ka arī bērni paši grib dejot.
Rīdziniece Ilze savu paradīzi atrod pie Lubāna ezera
„Te nekad nebūs skaļas ballīšu vietas,” tā par savu miera ostu putnu un dabas vērošanas viesu mājā „Stikāni” saka nu jau bijusī rīdziniece Ilze Vilšķērste, kura Rēzeknes novada Nagļu pagasta Orenīšu dīķu krastā ir atradusi savu paradīzi un nu pulcē ap sevi putnu vērotājus un dabas klusuma mīļotājus.
Bēržu dzimtā dejoja ome, dejo mamma un tētis, dejo visi bērni
Dejoja ome, dejo mamma un tētis, un ir tikai loģiski, ka dejo arī visi bērni. Tā Allažu pusē savu dejotprieku pamato Bēržu dzimtas dejotāji. Viņi dejo gan vidējās paaudzes deju kolektīvā “Ķimelītis”, gan jauniešu deju kolektīvā “Ķimenīte”. Tur vienas dzimtas brālēnu un māsīcu īpatsvars ir tik liels, ka kolektīva karogā droši varētu likt viņu dzimtas koku.
Jauniete īsteno sapni par savu veterināro klīniku Gulbenē
Ir jāsapņo, jo nevienā brīdī nevar zināt, kad būs iespēja sapni īstenot, – par to pārliecinājusies gulbeniete Paula Mezīte. Pērn pēc studiju beigšanas viņa atgriezās dzimtajā pilsētā un atvēra savu veterināro klīniku. Tagad tā ir viena no modernākajām Vidzemē.     
Beļģiju pārsteidz kurla pianiste
Beļģijā pagājušās nedēļas nogalē tika aizvadīts ikgadējs mūzikas festivāls, kura laikā mūziķi uzstājās publiskās vietās. Pie Lježas slimnīcas spēlēja 16 gadus veca pianiste Fanija Liperta, kurai šī vieta reiz bijusi kā otrās mājas. 
Edgars un Veronika Tabūni: Dzīvot, slavējot mūsu senču dievus, kā arī priekā un veselībā sev
Veronika un Edgars Tabūni dzīvo netālu no Rēzeknes. Viņu māja atrodas ezera krastā, tur abi saimnieko un uzņem viesus. Edgars ir pirtnieks, bet Veronika nodarbojas ar dūlošanu. Tabūni cenšas dzīvot, kā paši saka, saskaņā un cieņā ar sevi un dabu. Veronika un Edgars savā nedēļu garā dienasgrāmatā atklāj, kā dzīvo un saimnieko mežā uz salas, kā gatavojas vasaras saulgriežiem un kur smeļas dzīves enerģiju.
Agnese Kalniņa – ceļotāja, kas neiet standarta ceļu
Ceļotāja Agnese Kalniņa ir iecerējusi katru gadu vienatnē kājām šķērsot kādu valsti no viena gala līdz otram. Šādi jau noieti 370 kilometri Igaunijā un 1000 kilometri Izraēlā. Nākamais ceļojums viņu vedīs uz Ungāriju.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti