Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Opapa stāsti par Salacgrīvas siļķītēm jeb kā Ozolu dzimta svešumā radīja piederību Latvijai
Ilgus gadus ASV latviešu sabiedrība bija cieši saistīta ar prāvestu Albertu Ozolu, kurš kalpoja latviešu draudzē. Viņa dzimtas turpinātāji – dēls Knuts, vedekla Baiba un mazbērni Silvija, Elga un Alberts – ir spējuši saglabāt latvietību, esot tālu prom no Latvijas. “Es zināju, ka esmu latvietis,” raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” ar pārliecību uzsver prāvesta Ozola dēls Knuts.  
Latvietis sesto reizi kļuvis par Austrijas čempionu sporta dejās
Vīnē dzīvojošais latviešu dejotājs Gustavs Ernests Arājs saka – dejai ir jābūt patiesam stāstam, kuram notic. Acīmredzot savu stāstu viņš prot izstāstīt izcili meistarīgi, jo nule kļuvis jau par seškārtējo Austrijas čempionu Latīņamerikas dejās.
Sporta podkāstu burvība – brīvā atmosfēra. Saruna ar raidieraksta «Sauna» veidotāju Rihardu Zeili
Šobrīd Latviju pārņēmis hokeja pavasaris. Daudzi no mums ar aizrautību seko Latvijas izlases gaitām uz ledus. Kaislības, kas virmo ap hokeju, pamudināja pievērsties sporta podkāstiem jeb raidierakstiem. Viens no tiem ir “Sauna”. Tajā var dzirdēt ne tikai aktuālo informāciju par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlēm, bet arī viedokļus par visu saistībā ar šo sporta līgu.
Kā izdzīvot sapni pasaulē? Saruna ar alternatīvo ceļotāju Nilu Aleksi Lipstovu
Būšana ceļā, aizvien jaunu pasaules valstu apskatīšana, citu kultūru un tautu izzināšana un galu galā sevis iepazīšana – tāds ir pasaules apceļotāja Nila Alekša Lipstova aicinājums. Līdz šim viņš ir pabijis jau vairāk nekā 40 pasaules valstīs, ar busiņu astoņus mēnešus iepazinis Āfriku, bet nu uz kādu laiku “piezemējies” Nepālā. Lipstovs pats sevi nodēvējis par alternatīvo ceļotāju un teic, ka izdzīvo sapni pasaulē. 
Ilūzija par pedagoga darbu sabruka trīs gados. Bijušās skolotājas atklāts stāsts
Runājot par bērnu un jauniešu vardarbību vienaudžu vidū, bieži rodas jautājumi par pedagogu atbildību. Ne tikai – vai un kad viņiem ir jāiesaistās, bet arī par to, kādu piemēru un mikroklimatu skolā ar savu attieksmi rada pati skolas vadība. ‘'Negribas teikt šo teicienu, bet zivs pūst no galvas. Un to es arī diezgan tieši sajutu,’’ atzīst Rīgas pašvaldības izglītības iestādes nu jau bijusī pedagoģe, kura vēlējās palikt anonīma.
Par cilvēka dzīvības glābšanu apbalvo Aizkraukles ugunsdzēsēju un Pļaviņu iedzīvotāju
Atzīmējot ugunsdzēsībai Latvijā 156. gadadienu, šonedēļ tiek pasniegti apbalvojumi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes amatpersonām un vairākiem civiliedzīvotājiem. Vienu no augstākajiem apbalvojumiem saņēmuši divi draugi – Aizkraukles ugunsdzēsējs un Pļaviņu novada iedzīvotājs. Viņi šī gada janvārī rīkojās ļoti drosmīgi, izglābjot cilvēka dzīvību.
Meita zvana, bet mammas nav zonā. Plaušu ārste stāsta par pašas piedzīvoto Covid-19 komu
Līdz šim Latvijā no slimnīcām izrakstīti 12 835 Covid-19 pacienti. Viena no viņiem ir Evija Livčāne. Tuberkulozes ārste, kuras slimības smagums liek domāt gan par medicīnas iespējām, gan brīnuma klātbūtni. Pēc astoņām nedēļām slimnīcā, no kurām liela daļa pavadīta komā, mediķe atgriezusies darbā un nu ārstē citus Covid-19 pacientus. Bet viņas desmit gadus vecā meita ir laimīga, ka arī turpmāk viņai blakus būs mamma.
Brocēnu skolniece pēc pašas kaķenes Pogas saslimšanas pēta kaķu problēmas ar urīnceļiem
Jau no bērnības esošā interese un rūpes par dzīvniekiem pamazām pāraugušas profesijas izvēlē – tā var teikt par Brocēnu vidusskolas 11. klases skolnieci Diānu Lasmani. Viņas iedvesmotāji ir mājas mīluļi, viņu prieki un arī likstas. Tā šī gada zinātniski pētnieciskajam darbam ierosmi deva kaķenes Pogas veselības problēmas. Darbs augstu novērtēts arī Latvijas mērogā.
Ar līdera gēnu. Ilze Spīgule-Buijtenvega, dzīvojot ārzemēs, neaizmirst saknes un iedvesmo citus
Zviedrijā dzīvojošā Ilze Spīgule-Buijtenvega (Buijtenweg) ir no tiem cilvēkiem, kam iekšā ne tikai dzirkstele, bet arī varens vilcējmotors – tāds, kas iekustina lielas lietas un velk un ved aiz sevis daudzus citus. Viņa allaž ir priekšgalā jebkurā no mītnes valstīm, iedvesmojot citus, uzņemoties atbildību, darbojoties biedrībās, apvienībās, kopienās; organizējot, radot un vadot. Par sevi smejas – laikam jau viņā esot kāds “līdera gēns”, kas liek iet, darīt un iedvesmot.
Joprojām staltā madonieša Māra Smurģa dzīve savieno starpkaru un mūsdienu Latviju
Iedomājieties neliela auguma, staltu un sīkstu kungu, kurš dzīvokļa durvju ailā katru dienu vairākas reizes pievelkas pie improvizēta stieņa un mūsu acu priekšā izpilda vēl citus visai sarežģītus un grūtus vingrojumus. Madonietim Mārim Smurģim ir 86 gadi un viņš piedzima brīvās Latvijas ziedu laikos. Viņa romāna vērtais dzīvesstāsts savieno divas Latvijas – mazliet idealizēto starpkaru laika Latviju – un 1991. gadā atjaunoto, kurā dzīvojam nu jau 30 gadus.
Psiholoģiskais atbalsts – podkāstā. Saruna ar vienu no tā veidotājām Luīzi Ratnieci
Aizvadītā gada laikā daudziem no mums ir bijis vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts. Un kāpēc lai tas nebūtu podkāsts? Tāds ir arī raidieraksts "Runāt ar Gintu". To veido māte un meita. Ginta Ratniece ir psiholoģe un psihoterapijas speciāliste. Luīze Ratniece ir socioloģe un pašlaik dzīvo Barselonā. 2020. gada aprīlī Luīze mammai dzimšanas dienā uzdāvināja podkāstu, kas,  pateicoties Gintas zināšanām un harismai, ir klausītāju pamanīts.
 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt