Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Dr. Klauns Džonijs pārvērš vidi slimnīcā un arī cietumā aizvaira domas no restēm
Tas, ka smaidīgais puisis ir Dr. Klauns Džonijs (Dr. Johnny), saprotams vien viņa klauna deguna dēļ. Plandošais baltais krekls un zeltaini izšūtā veste drīzāk atgādina kādu nomaldījušos pirātu. Džonijs, īstajā vārdā Kaspars Roznieks, smej, ka ir gribējis būt tikpat stilīgs kā Džonijs Deps: “Bet man nesanāca… Man sanāk būt tik stilīgam kā Džonijam Bravo vai Džonijam Anglim.”
Zēns ar pāvesta vārdu Karols pašlaik plāno kļūt par dinozauru pētnieku
Kļūstot par pāvestu, kardināls atsakās no sava mātes un tēva dotā vārda un pieņem citu. Iepriekšējais katoļu baznīcas galva Jānis Pāvils Otrais piedzima kā Karols Vojtila. Viņa dzīve, darbi un ticība tik ļoti aizkustināja latvietes Līgas Malānes sirdi, ka viņa skaidri zināja - ja viņai reiz piedzims dēls, viņu sauks Karols. Šogad pāvesta vārdu nesošais Karols sāka mācības pirmajā klasē. 
Par Latviju ir jābūt nomodā. Saruna ar pieredzējušo Latvijas diplomāti Ainu Nagobads-Ābolu
Latvijas Radio korespondente Ina Strazdiņa viesojās Parīzes piepilsētā Vezinē pie Ainas Nagobads-Ābolas, lai ar viņas pieredzi palūkotos uz šodienas Latviju simtgadē, uz politiskajiem procesiem pašmājās un ārpusē un saprastu, vai varam justies droši un kas mums to traucē. Izrādās, ka Latvijas dzimšanas diena pieredzējušajai diplomātei ir arī kā citādi - ļoti personiski svarīga.
Atmiņas par Jāni Pāvilu II. Stāsta toreizējie Aglonas bērni un jaunieši
Septembrī uz Latviju brauks pāvests Francisks, un būs pagājuši arī 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes mūsu valstī. Viņa ceļa mērķi bija Rīga un Aglona. Aglonā pirmie kopā ar garīdzniekiem viņu sagaidīja bērni un jaunieši komžās un tautastērpos. Četri no viņiem - Kristīne Repša-Kondratjeva, Pāvels un Renāte Aglonieši un Intars Mežinieks – arī šobrīd dzīvo Aglonā.
Luterāņu mācītājs Gints Polis Raiskumā veido vīna dārzu
Ikdienā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs un Nacionālo bruņoto spēku kapelāns, bet brīvajā laikā vīnogu audzētājs - mācītājs Gints Polis savās mājās Raiskumā pamazām veido vīna dārzu. To viņš sauc par savu hobiju un garīgās atjaunošanās vietu, bet vīnkoku uzskata par ļoti īpašu augu.   
Viktors Runtulis par dēlu: Pārsteigums ir visu laiku, un tas, manuprāt, ir svarīgākais!
Šajā svētdienā, 9. septembrī, jau 10.reizi Latvijā atzīmēta Tēva diena, šādi akcentējot tēva būtisko lomu ģimenē. Nenoliedzami no saviem vecākiem mēs pārmantojam izskatu, talantu, prasmes un dzīves filozofiju. Tā, piemēram, tēvs, režisors Viktors Runtulis, tautā pazīstams arī kā “Cabaret” tēvs, un dēls, elektroniskās mūzikas producents Matīss Runtulis, tautā pazīstams ar skatuves vārdu Mr. Myster, abi darbojās radošajā industrijā. Cik viņi abi ir līdzīgi, cik atšķirīgi? Vai līdzība meklējama gēnos? Par to vairāk šajā sarunā.
Apstākļu sakritība un Signes spīts – un Amatā koši uzzied kinojas lauki
Ne Peru vai Bolīvijā, kur ir kinojas dzimtene, bet Vidzemē, Amatas novadā, Signe Šlosberga un Elmārs Pētersons audzē saldo lupīnu, amarantu un kinoju. Viss sākās tieši ar kinoju. Tiesa, kad mūsu valodnieki paziņoja, ka pareizi šī balandu dzimtas auga nosaukumu izrunā “kinoja”, uz etiķetēm, burciņām un ēdienkartēs jau tika lietots nosaukums “kvinoja”. Arī Latvijā pirmā kinojas audzētāja Signe spītīgi saka “kvinoja” un uz savākto sēklu iepakojuma raksta tieši tā.
Jūrmalciemā vietējiem ir savs laika ziņu vīrs - Toma Briča konkurents
Jūrmalciema iedzīvotājiem ir savs laika ziņu vīrs, kurš laika apstākļus novēro jau vairāk nekā 50 gadus un spējot ļoti precīzi prognozēt laika apstākļus, - Arvis Ziemelis. Viņš pats gan kautrīgi noteic, ka ne viss piepildās, un viņa galvenais konkurents strādā LTV, ziņoja raidījums “4.studija”.
Juvelieris Vladimirs Anglijā atradis gan klientus, gan daudz sirdij tuvu antīku lietu
Daudziem vēsturiski priekšmeti no vecmāmiņas pūra lādes laukos šķiet sabojāti un izmetami, taču Anglijā šādas antīkas lietas ir liela vērtība. Rūsa un bojājumi tikai, kā saka angļi, piešķir lietām raksturu. Juvelieris no Latvijas Vladimirs Aļševskis jau vairākus gadus Anglijā restaurē antīkus priekšmetus, un nu jau viņam ir savi klienti.
Skolotājai Ilonai darbs Baškīrijas skolā - latviskuma mācīšana un dzīves augstskola
Vairs tikai divas nedēļas atlikušas līdz 1.septembrim. No vasaras atvaļinājuma, lai gatavotos jaunajam mācību gadam, savās skolās atgriežas pedagogi. Šīs nedēļas nogalē ceļā uz savu skolu devās arī valmieriete Ilona Saverasa. Viņai šis ceļš no Latvijas ir 2000 kilometru garumā, un šis pirmais septembris būs jau devītais, kopš viņa ir latviešu valodas skolotāja Arhangeles rajona Maksima Gorkija jeb Arhlatviešu ciemā Baškīrijā.
Rīgas svētkos godina 170 zelta pārus
Rīgas svētku pirmā diena piektdien, 17.augustā, mirdz zeltā, jo tiek godināti tie vairāk nekā 170 rīdzinieku pāri, kuri kopā nodzīvojuši piecdesmit gadus un šogad svin zelta kāzas.
Uģis Brikmanis. In Memoriam
Uģis Brikmanis, kurš  mūžībā devies 9.augustā, savulaik bija sacījis: „Katrs, kas jūt nepieciešamību atvadīties, to var veikt, aizdedzot sveci un aizlūdzot, vai vienkārši padomājot.” Publisku atvadu no mūžībā aizgājušā režisora nebūs. Bet aizdegt sveci, padomāt par kopā piedzīvoto un Uģa iedvesmoto ikviens aicināts šodien no plkst. 14 līdz 18 Rīgas Svētā Pētera baznīcā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti