Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Uzņēmēji Kokneses pagastā gatavo 20 dažādus produktus no paipalu olām un gaļas
Aizkraukles novada Kokneses pagasta "Rīta putnos" saimnieko Bruno un Baiba Cīruļi, kas ilgus gadus dzīvojuši Rīgā. Šobrīd kopā ar pieciem darbiniekiem no paipalu olām un gaļas viņi gatavo 20 dažādus produktus, lai gan sākotnējais plāns bijis tikai tirgot paipalu olas, viņi atklāja Latvijas Radio raidījumā “Stiprie stāsti”. 
Saglabāt vecvecāku stāstus – Dagne Poļakova veido savu ģimenes podkāstu
Dagne Poļakova klausās raidierakstus norvēģu un latviešu valodā un montē video Lauras Dennleres raidierakstam "Cilvēkjauda". Bet ne tikai. Viņa ieraksta savu vecvecāku balsis un stāstus. Savā ziņā viņa veido tādu kā ģimenes raidierakstu, kas publiski nav pieejams. Raidījumam "Raidnīca" viņa pastāstīja, ka daļēji viņa to dara, jo interesē vēsture un dokumentēšana.
Kembridžas students Gustavs Mežciems: Universitātes vecais gars te ir katrā akmenī
Latvietis Gustavs Mežciems trešo gadu studē prestižajā Kembridžas Universitātē un šogad vada arī šīs mācību iestādes latviešu studentu biedrību. 24. februāra atvērtajā diskusijā “Studējošie un pētniecība: iespējas un izaicinājumi” viņš dalīsies ar pieredzes stāstiem un piemēriem no šīs prestižās augstskolas dzīves. Kādreiz viņš plāno atgriezties Latvijā un realizēt savas ieceres, bet pagaidām izmanto vienreizējo iespēju gūt zināšanas un iepazīt izcilus cilvēkus no visas pasaules.
Elpošanas treneris Māris Žunda: Šobrīd ir daudz veidu, kā justies labi
Atrast ceļu, kā justies labi, šobrīd var visdažādākajos veidos. Vienkārši ir jāceļas un jādara, sarunā Latvijas Radio raidījumā “Monopols” secināja elpošanas treneris un rūdīšanās skolas izveidotājs Māris Žunda. Viņš savu ceļu atradis caur dažādām praksēm, tostarp atstājot darbu informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē un dodoties ceļojumā pie “ledus vīra” Vima Hofa. 
VIDEO. Dibināt uzņēmumu, lai palīdzētu dēlam. Ketijas Karlsones stāsts
Ketija kopā ar vīru pirms dažiem gadiem dibināja kafijas namiņu, kura ieņēmumi tiek novirzīti viņu bērna Kurta, kurš ir ar īpašām vajadzībām, rehabilitācijai un nodarbībām. Desmitgadīgajam Kurtam ir ļoti reta ģenētiska saslimšana, kuras dēļ notiek smagas epilepsijas lēkmes, un viņa attīstība apstājusies mēneša vecumā, tā rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Ketija Karlsone. 
103 gadus vecais bēgļu pārcēlējs Ēriks Tomsons: Gribēju Zviedrijā nogādāt pēc iespējas vairāk inteliģences
103 gadus vecais Ēriks Tomsons ir viens no pārcēlājiem, kurš Otrā pasaules kara beigās palīdzēja bēgļiem nokļūt tolaik neitrālajā Zviedrijā. Par šo nozīmīgo savas dzīves daļu tuvākajiem Tomsons varēja izstāstīt tikai pēc Atmodas sākuma, viņš stāsta sarunā  ar Latvijas Radio raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts.”
VIDEO. Pēc Eirovīzijas gribēju pamest mūziku – Katrīnas Dimantas stāsts
Katrīna Dimanta 2014. gada maijā grupas "Aarzemnieki" sastāvā pārstāvēja Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā. Daudzi atceras atvērtu un pozitīvu grupas solistu Joranu, bet tikai daži zināja, ka kolektīvā bijušas ļoti saspīlētas attiecības solista dēļ, pēc kurām Katrīna gribēja pamest skatuvi un vairs neatgriezties mūzikā. Tomēr vairāku sakritību rezultātā emocijas izdevās savaldīt un turpināt muzicēt, tā rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Katrīna Dimanta.
Dace ziedo savas bizes parūku izgatavošanai ar vēzi slimiem bērniem Anglijā
Latvijā nav iespējams ziedot matus, lai izveidotu parūkas. Tās lieti noderētu bērniem un jauniešiem, kas arī diemžēl mēdz slimot ar onkoloģiskām slimībām. Dace Kadiķe savus garos matus ziedojusi Anglijā strādājošam fondam "Little Princess Trust", kas ziedotus matus saņem no visas pasaules, lai veidotu parūkas ar vēzi slimiem bērniem un jauniešiem.
VIDEO. Pašnāvība ir apzināts lēmums. Saruna ar psihiatru Taubi
Latvijā situācija ar pašnāvībām ir dramatiska. Iemesls tam ir vairāki faktori. Viens no tiem – ekonomiskā situācija valstī. Pašnāvība ir pietiekami apzināts cilvēka lēmums. Un to ir iespējams pamanīt un novērst, rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta psihiatrs Māris Taube.
Alkoholisms smagas sekas atstāj arī uz bērniem – Svetlanas stāsts
Svetlanas tēvs bija vardarbīgs alkoholiķis, māte – līdzatkarīgā. Svetlana sāka dzert 14 gadu vecumā, vidusskolu nepabeidza un jau 17 gadu vecumā kļuva par mammu. Dzēra arvien vairāk. Pat lepojās, ka var turēt ilgāk nekā citi. Sižetu sērijā "Zeme, kur dzer" par to, kādu postu alkoholisms atstāj uz alkoholiķu bērniem.
Brāļi Lauris un Helmuts Apši Ropažu novadā audzē arktiskās palijas
Brāļi Lauris un Helmuts Apši Ropažu novadā uz vecvectēva zemes uzcēluši modernu zivju audzētavu un audzē lašu dzimtas zivis – arktiskās palijas. Ideja par zivju audzēšanu abiem radās pirms astoņiem gadiem, tad sekoja būvniecība, Eiropas Savienības un investoru finansējuma piesaistīšana, bet, sākoties Covid-19 krīzei, radās problēmas ar eksportu, viņi stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Stiprie stāsti”. 
VIDEO. Cīņa par savu garīgo veselību. Dārtas Ušackas stāsts
Pēc Dārtas Ušackas patēva nāves meitene ieslēdzās sevī. Mēģināja atrast nodarbes, lai novērstu domas par sērām. Māte sāka pastiprināti lietot alkoholu, kas vainagojās ar emocionālo vardarbību pret meitu. 18 gadus veco Dārtu mamma izdzina no mājām. Bet tas esot bijis neliels atvieglojums, jo beidzās emocionālā vardarbība, toties sākās citas grūtības, tā rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Dārta.
VIDEO. HIV pozitīvi cilvēki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Andra Veiķenieka stāsts
Andris Veiķenieks ar HIV inficējās 2006. gadā. Kādā veidā un kādos apstākļos tas notika, nav zināms. Pieņemt to, ka tā ir paša kļūda, prasīja ilgu laiku. Līdz pilnīgai pieņemšanai pagāja pusotrs gads. Bet visus šos gadus HIV infekcija vīrieša dzīvi krasi neietekmēja. Vienīgais – katru dienu jādzer zāles, tā rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta biedrības „Agihas” valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks.
Pilnīgs kosmoss! Visuma noslēpumu pētniece, latviešu zinātniece Zviedrijā Kristīne Dannenberga
Kristīne Dannenberga ir vienīgā latviete, kas strādā ar pētījumu programmām Zviedrijas Nacionālajā kosmosa aģentūrā. Kas mums liekas "pilnīgs kosmoss", viņai ir ikdienas darbs: Marsa izpēte, satelīti, raķešu bāzes, eksperimenti stratosfērā. Pati izbaudījusi arī bezsvara stāvokli un smejas – kas zina, varbūt kādreiz varētu piedalīties arī kosmiskajā lidojumā, jo mūsdienu iespējas ir bezgalīgas.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt