Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Piekto reizi ieslodzījumā. Raimonda Ziediņa stāsts par cietumu un ceļu pie Dieva
35 gadus vecais Raimonds Ziediņš pirms diviem gadiem nonāca Valmieras cietumā Valmiermuižā, kur izcieš sodu par narkotiku tirdzniecību un izplatīšanu. Raimonds ieslodzījumā ir piekto reizi un apgalvo, ka tagad ir ļoti laimīgs, jo viņu ir atradis Dievs un viņš var kalpot Dievam. Nākotnē Raimonds skatās optimistiski. Galvenais ir turpināt sekot Jēzum Kristum, turpināt dzīvot pēc Viņa vārda, saka Raimonds – viens no 100 statistiskajiem tautiešiem. 
11. un 18. novembris dažādos laikos. Daiņa Īvāna un viņa krustmātes ieraksti dienasgrāmatā
Publicists un sabiedriskais darbinieks Dainis Īvāns ļauj ielūkoties viņa un krustmātes ierakstos dienasgrāmatā par 11. un 18. novembris dažādos laikos. Šie ieraksti tapuši laikā, kad šos datumus cilvēki pat bijās pieminēt, lai neraisītu varas aizdomas, laikā, kad brīvības domas jau virmoja gaisa, arī laikā, kad Lāčplēša dienas un Latvijas proklamēšanas gadadienas svinības šķiet pašsaprotamas. 
Aizmirst nedrīkst. Palmira Lāce katru gadu piemin Masļenkos kritušos robežsargus
Katru gadu 17.jūnijā bijusī politiķe Palmira Lāce organizē braucienu uz Aizgāršas robežpunktu Goliševā. Kopā ar domubiedriem viņa ved ozollapu vainagus, lai pieminētu 1940.gadā naktī no 14. uz 15.jūniju Masļenkos nogalinātos. Tonakt padomju NKVD uzbruka Latvijas robežsardzei, nošāva trīs robežsargus un divas civilpersonas, kā arī nodedzināja sardzes ēku. Tagad Masļenkiem vairs nevar piekļūt, jo šī vieta atrodas Krievijā. Vistuvāk ir Goliševa, bet Ludzas upe plūst garām kādreizējai Masļenku sardzei, tādēl straumē iemestie piemiņas vainagi aizpeld līdz traģēdijas vietai.
Aktieris Jakovs Rafalsons palīdz meklēt jaunas mājas sunim Bartalamejam
Rīgas Krievu drāmas teātra aktieris Jakovs Rafalsons uzskata, ka laba teātra izrāde ir kā infekcija, kas aplipina skatītājus ar kvalitatīvu enerģiju. Lai šādu enerģiju saņemtu pats un nodotu citiem, jābūt atklātam – gan dzīvē, gan uz skatuves. Un viņš ar prieku piekrita kļūt par krusttēvu Ogres patversmē mītošajam sunim Bartalamejam un novēl viņam atrast mīlošus saimniekus.
Anonīmais alkoholiķis: Ja cilvēki zinātu, ko dod sapulces, viņi stāvētu rindā!
Savu 30.gadadienu sestdien atzīmē Latvijas Anonīmo alkoholiķu (AA) sadraudzība. Šī kustība radās 1935.gadā ASV un tagad darbojas daudzās pasaules valstīs. Latvijā tā apvieno vairāk nekā 60 aktīvu grupu un ļauj dalīties pieredzē, lai palīdzētu sev un citiem atveseļoties no alkoholisma. “Ja vien cilvēki zinātu, kas notiek šajās sapulcēs un ko tās dod, aiz durvīm stāvētu rindas!” saka anonīmais alkoholiķis Aivars, kurš Latvijas kustībai pievienojās tās pirmsākumos un skaidrā ir nu jau 29 gadus.
Svarīgi nenošķirt bēgļus un migrantus. Aktīvista pieredze, strādājot ar integrācijas projektiem Latvijā
Sēžu šīs sarunas varoņa ierastajā pusdienošanas vietā, Vecrīgas pašā sirdī, bārā ar nosaukumu “Latvijas 1. Rokkafejnīca”,  un sarunājos ar Alekseju Anisimovu. Sabiedriski aktīvu cilvēku, kas pirms četriem gadiem no Maskavas kopā ar sievu pārcēlies uz dzīvi Latvijā. Aleksejs pirms trīs gadiem izveidoja portālu “Migrantu Balss”, kas deva iespēju vairākiem trešo valstu iedzīvotājiem, kuri legāli uzturas Latvijā vairāk par vienu gadu, dalīties ar savu stāstu par to, kā tas ir - dzīvot Latvijā. Šobrīd Aleksejs strādā informācijas tehnoloģiju (IT)  uzņēmumā un ārpus darba piedalās dažādos projektos, kas sniedz labumu Latvijas sabiedrībai.
Latvijas vienaudze: Simts gadu cilvēka mūžā ir ļoti daudz
Simts gadu valstij ir maz, bet simts gadu cilvēka mūžā ir ļoti daudz. Tā uzskata Latvijas vienaudze, ikšķiliete Valija Klancberga. Somu brīvprātīgo cīņās ar sarkanarmiešiem viņa zaudēja tēvu, bet 1949. gadā kopā ar trīs maziem bērniem izsūtīta uz Sibīriju. Tomēr visa mūža garumā spējusi saglabāt  labestību un humora dzirksti.
Aktieris Ivo Martinsons: Dzīvē un attiecībās bieži esmu tas, kurš ilgi klusē
Valmieras Drāmas teātra aktieris Ivo Martinsons uzskata - ikvienam režisoram uz skatuves  gribas biezu klusumu - nevis aktieri, kas rāda vai forsē emocijas, bet aktieri, kas vienkārši ir. Braucot mašīnā, Valmieras Drāmas teātra aktieris Ivo Martinsons vienmēr klausās Latvijas Radio 3 "Klasika" un neslēpj, ka viņam tīkamās mūzikas izvēle cieši saistīta ar konkrētā brīža lomu. "Īpaši, ja izrāde ir tāda, ka gribi to nevis atstrādāt, bet ieguldīt sevi konkrētajā vakarā konkrētajiem skatītājiem, ir svarīgi pārģērbties, sagrimēties, atrast savu stūrīti pustumsiņā un paklausīties mūziku austiņās.”
Valters Frīdenbergs. Mīlestības un cerības pilna pēdējā vasara
“Dzeguzītes”, “Putnu balles”, “Tumsas” mūziķis un viens no visu laiku izcilākajiem LTV raidījumu vadītājiem Valters Frīdenbergs zemes klēpī guldīts tieši savā 31. dzimšanas dienā – 2018.gada 26.oktobrī. Lai palīdzētu Valteram uzvarēt onkoloģisku slimību, tūkstošiem cilvēku saziedoja nepieciešamo naudas summu, un Valters turpināja cīņu ar vēzi Vācijā.
Uzņēmīgākā sieviete Lielbritānijā - latviete Kintija Beļska
Apgalvojumi, ka latviešiem trūkst uzņēmējdarbības gēna vai izgudrotāja talanta, ir absolūti nepareizi. Tā Lielbritānijā latviete Kintija Beļska savos 29 gados kopā ar biznesa partneri, polieti Moniku Ludvičaku no nulles ir uzbūvējušas inovatīvu skaistumkopšanas biznesu ar vairāku miljonu apgrozījumu, pagājušogad Anglijas jaunuzņēmumu konkurencē iegūstot balvu kā uzņēmīgākās sievietes biznesā. 
 
Jaunākie
Interesanti