Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Lai katra nodzīvotā diena ir ko vērta! Jauniete Elvīra no pansionāta atgūst mājas un cerību
„Man patīk labāk mājās tomēr. Es domāju, ka jebkurš gribētu dzīvot mājās. Pansionātā jau arī nebija slikti. Bet mājās ir labāk,” saka Elvīra Vaitkeviča. Viņa ir jauna sieviete riteņkrēslā. Vēl pirms gada Latvijas Radio ciemojas pie viņas sociālās aprūpes centrā „Tērvete”. Pansionātā Elvīra nonāca 19 gados pēc avārijas, kad nokļuva riteņkrēslā un ģimene nevarēja par viņu parūpēties.
Piederība Latvijai sniedz lērumu iespēju. Andra Zobens-Īsta – londoniete un «the Latvian»
Londonas Simfoniskā orķestra izglītības projektu vadītāja darba dienās, Londonas latviešu kora diriģente trešdienu vakaros un brīvdienās, kā arī postfolkloras grupas "Austrumkalns" čelliste atlikušajā brīvajā laikā – tāda ir trimdas latvietes Andras Zobens-Īstas (Andra Zobens-East) ikdiena Londonā. Andra ir Lielbritānijā tiek dēvēta arī par "the machine" un "the Latvian" un tāpēc vērts viņu iepazīt plašākam cilvēku lokam.
Kuldīgā svin aktiera un Latvijas patriota Ēvalda Valtera 125. jubileju
Pirms 125 gadiem 2. aprīlī Planīcas pagasta Eglenieku mājās pasaulē nāca aktieris un Latvijas patriots Ēvalds Valters. Pēc tēva nāves ģimene pārcēlās uz Kuldīgu, kur viņš pabeidza pamatskolu un sāka pirmās darba gaitas. Kaut arī pēc tam dzīves ceļi aizveda citur, Kuldīga palika mākslinieka sirdī un viņš – kuldīdznieku sirdīs.
Divi atgriešanās stāsti Latvijā. Bērna tēva un dzīvesvietas dēļ
Ir svarīgi gatavoties un plānot ne tikai aizbraukšanu, bet tikpat rūpīgi un skrupulozi jāgatavojas arī atgriežoties Latvijā. Tā saka Rudīte Dreimane, kura ir salīdzinoši nesen atgriezusies Latvijā no Spānijas un šobrīd strādā degvielas uzpildes stacijā, un  vides inženieris Jānis Geduševs, kurš strādājis vairākās Eiropas valstīs un kopumā ārpus Latvijas pavadījis septiņus gadus. Abi dalījās pieredzē par atgriešanos Latvijā Latvijas Radio raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts”.
Represētais Ivars Vītols: Par pārdzīvoto Sibīrijā jāstāsta, lai tas nekad neatkārtotos
1949. gada marta deportācijās no Latvijas aptuveni trešā daļa no visiem izsūtītajiem uz Sibīriju bija bērni vecumā līdz 16 gadiem, starp viņiem arī Ivars Vītols no Priekules novada Tadaiķu pagasta.  Ir pagājuši 70 gadi, bet bērnības un skolas laiks tālajā Omskas apgabalā vēl aizvien nezūdošās atmiņās, kas tagad lasāmas arī Dzintras Gekas grāmatā “Skola Sibīrijā”.    
Pēc Sibīrijas bail visu mūžu. Izsūtītās Ausmas Miningas stāsts
1949. gads. 25. līdz 29. marts.  Baltijā notiek slepena operācija "Krasta banga". Tiek deportēti vairāk nekā 90 000 iedzīvotāju. No Latvijas aizved vairāk nekā 42 000. No nelielās Stāmerienas – 76. Viņu vidū bija visa Bārdu ģimene. Un pastarīte – trīsgadīgā Ausma... Un Sibīrijas nospiedums viņā palicis uz mūžu. "Man bija visu laiku bail. Ka sūtīs atpakaļ....," saka Ausma Mininga, Alūksnes pirmā ģimenes ārste.
Gatavojoties LTV 65. jubilejai: leģendārā diktora Ulda Štokmaņa atmiņas
Latvijas Televīzija (LTV) šā gada rudenī svinēs 65. gadu jubileju un par godu šim notikumam LTV raidījums "4. studija" sācis "atmiņu ceļu", tiekoties ar spilgtām LTV personībām. Viens no spilgtākajiem televīzijas zīmoliem ir diktors Uldis Štokmanis, kurš dalījās ar savām atmiņām par darbu LTV.
Dien specvienībās un pārvalda personālu: sievietes Latvijas armijā
Latvijas bruņotajos spēkos – gan profesionālajā dienestā, gan Zemessardzē – sievietes dien attiecīgi aptuveni 15% no karavīru kopskaita profesionālajā dienestā un aptuveni 17% Zemessardzē. Armijā nav ierobežojumu amatiem, kurus dāmas var ieņemt šķietami vīrišķīgajā profesijā, sievietes ir gan štāba darbos, gan arī kājnieku vienībās.
Daugavpiliete Ina Kirņičanska 70 gadu vecumā studē un raksta grāmatas par vecticībniekiem
Ina Kirņičanska 15 gadus vadīja vienu no lielākajām Daugavpils skolām – 10. vidusskolu, pēc tam aizgāja pensijā, taču nosaukt viņas pašreizējo stāvokli par “pelnītu atpūtu” mēle neceļas. Viņa pēta vietējo vecticībnieku vēsturi, viņai iznākušas vairākas grāmatas, un nesen viņa kļuvusi par Daugavpils Universitātes studenti – apgūst vēstures bakalaura programmu.
 
Jaunākie
Interesanti