Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
«Latvijas klusie varoņi»: Lietuvieši, kas nelika šķēršļus bēgļiem doties pāri jūrai uz Gotlandi
Otrā pasaules kara beigās diez vai tik daudz bēgļiem būtu bijis iespējams tikt pāri jūrai – uz Gotlandi, ja nebūtu septiņu lietuviešu robežsargu, kuri nelika šķēršļus bēgļiem ceļā uz Zviedriju. Šis ir vēl viens stāsts sērijā "Latvijas klusie varoņi" – par tiem cilvēkiem, kuru stāsti reti kam zināmi, bet kuru palīdzība bijusi neatsverama. Cilvēkiem, kuri mēģināja glābt iznīcībai nolemtos – brīdināja, slēpa vai kā citādāk palīdzēja. 
Mārtiņu Ķibildu pieminot
Milzīgs ieguldīts darbs, bet vieglums, stāstot par lietām, kas likās tik svarīgas. Mārtiņš Ķibilds mācēja stāstīt stāstus. Un viņa stāsti vēl ilgi guls televīzijas dārgumu fondos – gan arhitektūrai veltītās "Adreses", gan Latvijas vēstures nozīmīgāko pieturpunktu "Atslēgas". Tagad savas dzīves atslēgas viņš nolicis uz neatgriešanos.
Krūts vēzis mantots no mammas. Zandas stāsts
Zandas Birzes mamma nomira no krūts vēža pirms četriem gadiem. Arī Zanda pirms gada nejauši sajuta mazu, cietu zirnīti. Tas bija vēzis, kuru mamogrāfija nebija noķērusi. Zinot risku, viņa regulāri pārbaudījās. 
LTV ētera seja Uģis Joksts dabu «jūt šūnu līmenī». Jau 10 gadus - arī arborists
Sporta ziņu diktors un erudīcijas spēles “VIP” vadītājs Latvijas Televīzijā jūtas kā zivs ūdenī - pirmdienu vakaros viņš tiekas ar sešiem erudītiem, lai pārbaudītu viņu zināšanas un atjautību, bet darba dienās informē par aktualitātēm sporta pasaulē. Taču pats Uģis uzskata – lai patiešām augtu, papildus darbam ir jādara vēl kaut kas - kaut vai hobija līmenī. Neremdināmā vēlme sevi pilnveidot, Uģim pavērusi jaunus horizontus. Viņš jau desmit gadus ir arborists. 
Kā studente emigrēja un kļuva par konkurētspējīgu profesionāli Īrijā. Gulbenietes stāsts
Sandija Veigule pabeidza Gulbenes 2. vidusskolu, iestājās augstskolā mācīties angļu un spāņu valodas. Pēc diviem gadiem finansiālu grūtību dēļ vairs nevarēja atļauties turpināt studijas. Ieraudzījusi avīzē sludinājumu, 2006. gada janvārī devās uz Īriju studēt viesmīlības pamatus un angļu valodu. Īrijā ieguva bakalaura un vēlāk arī maģistra grādu grāmatvedībā. Pagājuši trīspadsmit gadi, un viņa ir izaugusi līdz menedžeres līmenim pasaules lielākajā profesionālo servisu kompānijā "Deloitte". Ja kāds nolēmis pārvākties uz Īriju, viņa noteikti iesaka tur arī studēt un strādāt profesijā.
Barselonas avīžu kioski cīnās par izdzīvošanu
Avīžu lasīšanas tradīcijas Spānijā vairs nav tādas kā agrāk. Preses izdevumu tirdzniecības apjoms valstī turpina kristies, un Barselonā vien tika slēgti 35% avīžu kiosku. Tāpēc tradicionālie preses tirgotāji meklē jaunas iespējas, kā piesaistīt klientus
 
Jaunākie
Interesanti