Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Latviešu kurjers Tutiņš Lielbritānijā: Mainījušies cilvēku iepirkšanās paradumi un preču saņemšana
Koronavīruss ir ieviesis pamatīgas izmaiņas ne tikai lielveikalu plauktos, kas daudzviet Lielbritānijā nu ir pilnīgi tukši, bet arī darba tirgū. Viena no pieprasītākajām profesijām šobrīd ir kurjers, jo dramatiski pieaudzis pasūtījumu skaits internetā, un esošā kapacitāte sūtījumu piegādāšanai mājās ir par mazu. Piemēram, lielākā lielveikalu ķēde "Tesco" piedāvā pārtikas piegādi ātrākais pēc divām, trim nedēļām.
Kā jūtas ar Covid-19 saslimušie?
Pēdējās dienās Latvijas Televīzijai savus stāstus uzticējuši vairāki ar jauno koranavīrusu saslimušie skatītāji. Tostarp Mārtiņš, kurš saslimis Barselonā, cits Mārtiņš, kurš inficējies un strādā Vācijā, un Oskars, kurš patlaban ir Rēzeknes slimnīcā. Kā viņiem klājas šobrīd?
Edgars Pastars pašizolācijā secina – patika pret darbu no mājām bija iedomāta
Tiesību eksperts Edgars Pastars ir viens no tiem, kurš, atgriežoties no ārzemēm, izolējās, lai mazinātu jaunā koronavīrusa izplatības riskus, ja gadījumā viņš ar tādu būtu inficējies. Arī viņš savas pārdomas nedēļas garumā fiksēja audiodienasgrāmatā un izdarīja dažādus secinājumus par sabiedrības reakciju, par atbildību, par darbu attālināti, kā arī dalījās personiskos secinājumos par to, kā izolēšanās ietekmē indivīdu.
Ar Covid-19 saslimušie: No ārzemēm atbraukušo nevēlēšanās pašizolēties ir bezatbildība
Šķiet, ka ar tevi jau tas nenotiks. Bet tad pienāk brīdis, kad pašlaik pasaulē apspriestākais temats – Covid-19 – ir arī tava diagnoze. Tīna un Artūrs ir starp tiem vairāk nekā simt Latvijas iedzīvotājiem, kuriem pašlaik oficiāli diagnosticēts jaunais koronavīruss. Abi to pārslimo vieglā formā un piekrita savā pieredzē padalīties ar Latvijas Radio klausītājiem.
Septiņus audžubērnus audzina praktiski un radoši. Pie Glaudānu ģimenes Sēlijā
Pie skatītājiem nonācis dokumentālais cikls „Neatklātā Sēlija” pirmā sērija. Šajā raidījumā tā veidotāji viesojas pie vairākiem sēļiem, lai atklātu šī kultūrvēsturiskā novada identitāti. Pusgadu pēc raidījuma filmēšanas dodos uz Sēlijas ziemeļaustrumiem - uz Dvietes pagastu. Tur dzīvo saimniecības „Vidzemnieki” saimnieki Olga un Pēteris Glaudāni, kā arī viņu septiņi audžubērni. Kopumā Glaudāni līdz šim savā paspārnē ir uzņēmuši 39 dzīves pabērnus, tāpēc viņu ikdiena šobrīd saistīta ar bērniem – problēmu risināšana, kopīgas nodarbes, sarunas un mājas darbi.
VIDEO: Kā latviešu ģimene pārdzīvoja saslimšanu ar Covid-19 Itālijā
Itālijā, kuru Covid-19 Eiropā skāris visvairāk, vīruss ceturtdien prasījis vēl 427 cilvēku dzīvību. Kopumā mirušo ir vairāk nekā trīs tūkstoši – vairāk nekā Covid-19 izcelsmes valstī Ķīnā. Stāstu par saslimšanu ar jauno vīrusu LTV uzticēja Ilze Zrakiča, kura ar ģimeni dzīvo divu kilometru attālumā no Bergāmo, kas pašlaik ir vīrusa uzliesmojuma epicentrs Itālijā.
Covid-19 slimnieks Mārtiņš: Ja nebūsim piesardzīgi, var kļūt traki
Mārtiņš Jēkabsons uz Barselonu devās komandējumā, bet atgriezās jau saslimis. Viņš ir viens no Covid-19 slimniekiem Latvijā. Ārstējas mājās, ievēro ārsta noteikumus un ir pašizolējies. Neslēpjot savu identitāti, viņš piekrita intervijā atklāt par saslimšanu, tās gaitu un atlabšanu, lai aicinātu cilvēkus būt piesardzīgiem.
Pēc atbraukšanas no Francijas dēls izolējas dzīvoklī Talsos; ģimene – laukos
Kad vēl pirms vairākām nedēļām daudziem  Covid-19 šķita kā joks tālu Ķīnā, kas līdz Latvijai nekad nenonāks, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājam, kas piedzīvojis Āfrikas cūku mēri, jau tobrīd bija skaidrs, ka pavisam drīz viss būs nopietni. Turklāt vīruss mainījis arī viņa ģimenes ikdienu. Lai dēls, kurš nupat atgriezies no Francijas, varētu pašizolēties, pārējie pārcēlušies uz laukiem.
Karantīnas dienasgrāmata: Vorzu ģimenes pirmās dienas pašizolācijā
Visiem, kas pēdējās dienās atgriezušies no ārzemēm, 14 dienu karantīna ir obligāta – to atkal un atkal atkārto infektologi, kuri situācijas nopietnību saprot vislabāk. Nepaliekot mājās, jūs riskējat aplipināt daudzus citus un pārslogot mediķus, kuriem vienlaikus būs jāaprūpē ļoti daudz smagāko gadījumu. Tāpēc – palieciet mājās! Bet ko tas nozīmē pavisam praktiski – visai ģimenei divas nedēļas neiziet no mājām? Latvijas Radio sērijā “Karantīnas dienasgrāmatas” ar savu pieredzi dalās Vorzu ģimene no Cēsīm.
Kāpēc 4 Latvijas studenti nolēma palikt Nīderlandē? «Covid-19» pandēmijas stāsti
Svētdienas, 15. marta, vakarā Nīderlandes valdība, sekojot citu Eiropas valstu lēmumiem ''Covid-19'' apkarošanā, pieņēmusi lēmumu slēgt visus bārus, restorānus un skolas līdz 6. aprīlim. Tas izraisījis zibenīgu iedzīvotāju reakciju, vēl pēdējo reizi apmeklējot šīs iestādes, to starpā arī tā dēvētos “coffee shops” jeb marihuānas tirdzniecības vietas.
Gada labākā pastniece Latgalē – rēzekniete Marina Rubene
Jau devīto gadu konkurss “Mans pastnieks” mudina noskaidrot atsaucīgākos un izpalīdzīgākos pasta darbiniekus. Latgalē par labāko pastnieci atzīta rēzekniete Marina Rubene, kas sūtījumus klientiem piegādā piecus gadus un darbu dara ar lielu atbildību.
Kaķu glābējai Gunitai mājās četri minkas, galvenais – neredzīgais Pipars
"Dažkārt vismazākās lietas aizņem vislielāko vietu sirdī" – sacīja Vinnijs Pūks. Patiesībā nevar nepiekrist! Cik tad daudz vietas var aizņemt pāris sīkas ķepiņas? Izrādās – visu, kas vien ir! Gunitas četri kolorītie kaķi viņas sirdī iekārtojušies uz palikšanu – un, ja vajadzēs, vieta atradīsies vēl kādam.
 
Jaunākie
Interesanti