Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Aktieris Ivo Martinsons: Dzīvē un attiecībās bieži esmu tas, kurš ilgi klusē
Valmieras Drāmas teātra aktieris Ivo Martinsons uzskata - ikvienam režisoram uz skatuves  gribas biezu klusumu - nevis aktieri, kas rāda vai forsē emocijas, bet aktieri, kas vienkārši ir. Braucot mašīnā, Valmieras Drāmas teātra aktieris Ivo Martinsons vienmēr klausās Latvijas Radio 3 "Klasika" un neslēpj, ka viņam tīkamās mūzikas izvēle cieši saistīta ar konkrētā brīža lomu. "Īpaši, ja izrāde ir tāda, ka gribi to nevis atstrādāt, bet ieguldīt sevi konkrētajā vakarā konkrētajiem skatītājiem, ir svarīgi pārģērbties, sagrimēties, atrast savu stūrīti pustumsiņā un paklausīties mūziku austiņās.”
Valters Frīdenbergs. Mīlestības un cerības pilna pēdējā vasara
“Dzeguzītes”, “Putnu balles”, “Tumsas” mūziķis un viens no visu laiku izcilākajiem LTV raidījumu vadītājiem Valters Frīdenbergs zemes klēpī guldīts tieši savā 31. dzimšanas dienā – 2018.gada 26.oktobrī. Lai palīdzētu Valteram uzvarēt onkoloģisku slimību, tūkstošiem cilvēku saziedoja nepieciešamo naudas summu, un Valters turpināja cīņu ar vēzi Vācijā.
Uzņēmīgākā sieviete Lielbritānijā - latviete Kintija Beļska
Apgalvojumi, ka latviešiem trūkst uzņēmējdarbības gēna vai izgudrotāja talanta, ir absolūti nepareizi. Tā Lielbritānijā latviete Kintija Beļska savos 29 gados kopā ar biznesa partneri, polieti Moniku Ludvičaku no nulles ir uzbūvējušas inovatīvu skaistumkopšanas biznesu ar vairāku miljonu apgrozījumu, pagājušogad Anglijas jaunuzņēmumu konkurencē iegūstot balvu kā uzņēmīgākās sievietes biznesā. 
Vēzi uzvarējuša sportista fonds palīdz mazo vēža pacientu rehabilitācijai
Septiņu gadu vecumā Raivis Hščanovičs devās nevis uz skolu, bet uz Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļu ārstēt vēzi. Iespējams, viņš ir vienīgais profesionālais futbolists pasaulē, kurš spēlējis arī Ziemeļamerikas augstākajā līgā ar vienu nieri. Raivis ir nodibinājis “RH3 fondu”, kas vāc līdzekļus mazo vēža pacientu rehabilitācijai. 
Lībiešu valoda bija viņa sirdslieta. Stāsts par Pētera Damberga dzimtu
Kultūras darbinieks, teicējs un dzejnieks Pēteris Dambergs (1909–1987), kura 110. dzimšanas dienu pieminēs nākamajā gadā, ilgstoši strādāja par skolotāju dažādās skolās, bet, sākot  no pusaudža gadiem, pats sāka pierakstīt gan lībiešu valodas paraugus, gan lībiešu folkloru.
Ivars Zviedris: Es gribu nofilmēt tēlainu sarunu
Kinorežisors, operators un producents Ivars Zviedris visu vasaru ir nodzīvojis pa mežu un filmējis "Valkātājus". Dokumetālists šo filmu nevar pabeigt, jo viens no viņa varoņiem tagad sēž cietumā. Režisors Pepiņam uz cietumu raksta vēstules un reizēm iet ciemos. Gaidīt – un nesteigties – ir nopietna dokumentālā kinorežisora prasme, un dienasgrāmatā režisors stāsta, ar ko tēlaina saruna, kuru viņš vēlas nofilmēt, atšķiras no intervijas. 
Mākslinieks Kazimirs Laurs 94 gadu vecumā mākslas darbus zīmē planšetdatorā
Nepārtraukti ir jāmācās – par to ir pārliecināts mākslinieks Kazimirs Laurs, kurš 94 gadu vecumā apguvis moderno tehnoloģiju iespējas un savā iPad planšetdatorā zīmē mākslas darbus. Šobrīd planšetdatorā tapušo zīmējumu izstāde ar nosaukumu “Vecā pasaule, jaunā pasaule” apskatāma Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā.
Empātija ir vienīgais dakteru klaunu instruments. Dr. Trikō stāsts
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas daktere klauns - Dr. Trikō jeb Agnese Ērgle programmā darbojas tikai otro gadu, taču, sarunājoties ar viņu, šķiet, ka Agnese ir dzimusi, lai būtu dakteris klauns. Viņa stāsta, ka nevis viņa atradusi dakterus klaunus, bet dakteri klauni atraduši viņu.
Jūrmalā mazos vēlētājus cienā ar «Bārbelēm»
Mazākie jūrmalnieki zina, ka uz vēlēšanām 206. iecirknī vērts iet arī kāda ļoti salda iemesla dēļ. Par aploksnes iemešanu vēlēšanu urnā iecirknī strādājošais Pēteris Ciparovičs viņus vienmēr cienā ar konfektēm. Pēteris uzskata, ka bērnos ir jāieaudzina patriotisms, un dara to iespaidīgi  – karoga krāsas žaketē, kas šūta speciāli vēlēšanām.
Uzņēmīgi un atvērti - latviešu studenti Dānijā: Latvijā vajadzētu mazāk burkšķēt
Nerimstoša velosipēdu riepu švīkstoņa ir Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas ikdienas pierastais fons, gluži tāpat kā daudzu un dažādu valodu murdoņa. Nu jau arvien biežāk dzirdama arī latviešu valoda – daudzi Latvijas jaunieši izvēlas studēt Dānijā. Studentus vilina kvalitatīvās, modernās un praksei pielāgotās mācību programmas, iespēja mācīties angļu valodā kopā ar jauniešiem no visas pasaules. Nav mazsvarīgs arī fakts, ka mācības, ja vien izturēti iestāšanās nosacījumi, ir bez maksas, turklāt ar iespēju saņemt itin pieklājīgu stipendiju.
Ir jāspēj palīdzēt, nevis jaukt galvu māsiņām un ārstiem. Dr. Klauna Piča stāsts
Ainārs Eidons jeb dakteris Pičs ir klauns ar nedaudz skumjām acīm, kurās ieskatoties var redzēt lēkājam prieka dzirksti. Ikdienā Ainārs strādā skolā bērniem ar īpašām vajadzībām. Aināram rūp līdzcilvēki, un tieši tādēļ viņš ir daļa no Dr. Klaunu programmas. Viņš Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā strādā ar tiem mazajiem cilvēkiem, kuriem slimnīcā var kļūt bēdīgi, bailīgi un skumji.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti