Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
No patversmes paņemtais kārumnieks Foksis liek izkustēties Zemīšu ģimenei
Kupla aste, brūnas acis, dzeltenbalts kažoks un mūžīga kāre pēc gardumiem – tas ir īsts Āfrikas smilšu vilks! Tā uzņēmējas, konditores un saldo garšu meistares Lienes Zemītes ģimenē joko par suņu puiku Foksi. Viņš tāpat kā burmillas šķirnes kaķis Niksons ļoti gaida saimnieces gatavotos smalkos našķus.
Nosargā un attīsta gaļas lopu audzēšanas tirgu. Veiksmīgais - Kaspars Ādams
2006. gadā Kaspars Ādams ienāca pamestā lauku mājā Lietuvas pierobežā Neretas novadā. 24 gadu vecumā viņš sāka gaļas lopu saimniecību. Viņš bija jauns, vēl nepieredzējis, bet ar spilgtu vīziju. 10 gadu laikā viņš ir spējis izveidot sadarbību ar visiem Latvijas gaļas lopkopjiem un nodrošina lopu izsoli Eiropas tirgus vajadzībām.
Dvīņu māsas Daina un Anda Skadmanes. Zolitūdes traģēdijas šķirtas
Dvīņu māsām Andai un Dainai Skadmanēm bija noruna: kad beigs Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) maģistrus, sarīkos kopīgu izstādi. Zolitūdes traģēdija šo sapni izpostīja. Skadmaņu ģimene zaudēja tēti Jāni un māsu Dainu. Šogad, kad Anda Skadmane beidz LMA maģistru programmu, viņa mākslas galerijā "Rietumu Capital Centre" atklājusi izstādi “Mākslas pasaule”. Tajā skatāmi abu māsu darbi.
Latviešu uzņēmēja Mozambikā: Liktenīgais brauciens jeb darīt to, ko patiešām gribi
“Es tā domāju - vienreiz jāizdara to, ko dzīvē gribas darīt, un gribējās būt brīvprātīgajam,” savu ceļu uz Mozambiku atminas Lāsma Dzene. “Pieteicos projektā. Tā skola bija Norvēģijā, kur sagatavo brīvprātīgos uz Āfriku un Indiju. Es izvēlējos Āfriku. Indija man likās par traku. Atbraucu uz Āfriku, kas it kā likās mazāk traka”.
Nauda laukos ir! Sēklu audzētājs no Dunalkas - Mārtiņš Flaksis
Šis “Zemes stāsts’’ sākas vietā, kur vējam ir daudz vietas, kur ieskrieties. Plašā pļavas laukā Durbes novada Dunalkas pagastā. Te zemes stāsts rit jau trešajā paaudzē. Stāsts iemūžināts vasaras karstākajā laikā, kad Mārtiņš Flaksis dodas uz lauku, lai sāktu darbu pie ražas novākšanas. Pirms vairāk nekā 20 gadiem Flakši te sāka tikai ar ideju – par saimniekošanu savā saimniecībā. 13 hektāru platībā bija sākums šodienai.
Projekts «Proti un dari!» - iespēja jauniešiem celt pašapziņu un atrast darbu
Ja pašlaik nemācies, nestrādā oficiāli atalgotu darbu un esi vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), tad projekts „Proti un dari!” ir piedāvājums tieši tev. Šāds aicinājums - piedalīties Eiropas Sociālā fonda atbalstītajā projektā - atrodams arī Liepājas Jauniešu mājas interneta vietnē. Liepājas Jauniešu māja ir viens no sadarbības partneriem, kas īsteno atbalstu programmu jauniešiem. Vairākiem projekta dalībniekiem jau izdevies atrast darba vietu un celt savu pašapziņu, kas projekta īstenotājiem šķiet būtiskākais ieguvums.
16 bērnu audžumamma: Tik daudz bērniem vajag ģimeni un siltumu
Riebiņu novadā Anna Verze daudzus gadus dāvā gādību audžubērniem no visas Latvijas. Mīlestību pret likteņa novārtā atstātiem bērniem mantojušas arī viņas meitas, kuras arī kļuvušas par audžumammām. Ģimene tagad gaida pārmaiņas ar plašākām sociālajām garantijām audžuvecākiem un cer, ka tas mudinās cilvēkus sekot viņu piemēram un pieņemt svešus bērnus kā savējos.
Johansonu dzimta: pētījumi Vaksholmā, Karaliskajā bibliotēkā Stokholmā un Latvijā
Dzejniece Veronika Strēlerte, kultūrvēsturnieks Andrejs Johansons un viņu dēls dzejnieks, mūziķis un pedagogs Pāvils Johansons ir ģimene, kas rosina izzināt vairāk par viņiem pašiem un viņu saknēm. Dzimta, kura stipri turas Latvijā, taču pasaules notikumi abus vecākus Veroniku un Andreju 1945. gadā pārceļ uz dzīvi Zviedrijā, tur 1947. gadā piedzimst dēls Pāvils.
Kinologs Guntars Apīnis: Darbs ar suņiem - katru dienu kaut kas jauns
Latvijā vienīgais Kinoloģijas centrs ir Valsts robežsardzes koledžas struktūrvienība, kas atrodas Rēzeknē un pastāv kopš 1999. gada. Tolaik dienestu robežsardzē sāka arī Guntars Apīnis, kurš nākotni nolēma saistīt tieši ar kinologa darbu. Viņa galvenie uzdevumi ir suņus apmācīt dienestam, kā arī gatavot tos vaislas darbam.
Anastasija Jahova glābj pamestus kaķus un gādā tiem mājas
Anastasija Jahova pirms pāris gadiem sāka rakstīt blogu par kaķiem. Tagad viņai sociālajā vietnē "Facebook.com" seko vairāki tūkstoši cilvēku un viņa nodibinājusi biedrību "Cat Care community". Tās mērķis ir veicināt ielas kaķu labturību.
Gadumijā cildināti Lielbritānijas latviešu kopienas gada cilvēki
31. decembra vakarā "Daugavas vanagu" fonda Lielbritānijā lauku īpašumā «Straumēni» notika īpašs diasporas latviešu gada nogales pasākums – «Latviešu gada balva Lielbritānijā 2017» apbalvošanas ceremonija un Jaungada labdarības balle. Tajā tika godināti izcilākie un veiksmīgākie latviešu kopienas Anglijā pārstāvji sešās kategorijās un vākti ziedojumi Anglijas latviešu labdarības projektam - ārpusstundu izglītības „Robotika” ieviešanai Latvijas internātskolās.
Streikojusī ģimenes ārste Ilze Jākobsone: Šis bija pagrieziena gads
Šogad plaši izskanēja rets notikums veselības nozarē – Veselības ministrija (VM) to dēvēja par ģimenes ārstu protesta akciju, bet paši ģimenes ārsti – par streiku. Viena no streikotājām bija ģimenes ārste Ilze Jākobsone no Rīgas. Viņa tagad saka, ka ģimenes ārstiem aizvadītais 2017.gads uzskatāms par pagrieziena gadu – izdevās palielināt finansējumu ģimenes ārstu praksēm un kopumā pievērst uzmanību problēmām veselības aprūpē.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti