Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Danenbergu ģimenē svin valsts svētkus un zelta medaļu taekvondo čempionātā
18. novembris Danenbergu ģimenē Skrundā allaž ir svētku diena, bet šogad – dubultas svinības. Pirms pāris dienām dēls Kārlis Kristiāns ar zelta medaļu atgriezies no Dienvidkorejā notikušā pasaules čempionāta vēstnieka kausa izcīņā taekvondo. "Tā ir jauna motivācija, jauni sakari, jaunas zināšanas un lepnums par savu valsti,"saka trīspadsmitgadīgais Kārlis Kristiāns. 
Cēsu rotkalis Daumants Kalniņš: Senās rotas - ļoti nozīmīga mūsu kultūrvēstures liecība
Vairāk nekā 50 darba gadus Cēsu rotkalis, Tautas daiļamatu meistars Daumants Kalniņš veltījis, lai parādītu, cik greznas un bagātīgas ir bijušas seno latgaļu rotas, kas arī ir būtisks mūsu tautas kultūras mantojums. Ilgajos darba gados gan pētītas arheoloģiskajos izrakumos atrastās rotas, gan arī tās gatavotas „Seno rotu kalvē” Cēsu viduslaiku pils pakājē. Par rotām, to vēsturi un darināšanu uzrakstītas arī vairākas grāmatas. Šajos svētkos Daumanta Kalniņa darbs novērtēts ar augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.
Astra, Lāčplēša meita: Papiņš vienmēr bijis karavīrs
Svecīte pie svecītes. Tā Lāčplēša dienā izskatās Brāļu kapos. Te dus Brīvības cīnītāji, Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri.  Starp daudzajiem ''lāčplēšiem'' Latvijas zemē 97 gadu vecumā guldīts arī Alberts Ameriks. Dzimis 1899. gada Otrajos Ziemassvētkos Ķoņu Krišās, sešu bērnu tēvs, savu ordeni izcīnījis pie Vaidavas stacijas. Vēlāk Cēsu apkaimes Libertu māju saimnieks un viens no tiem 250 ordeņa ieguvējiem, kas devās trimdā. Ameriks ilgus gadus dzīvoja Kanādā. Un viņš ir vienīgais no visiem Lāčplēša ordeņa kavalieriem – trimdiniekiem, kas sirmā vecumā atgriezās Latvijā. Uz dzīvi! Pie savas šeit palikušās ģimenes, pie dēla un pie meitas.
Itālijā Lāčplēša dienai velta īpašu pārgājienu
Itālijas latvieši Lāčplēša dienu šogad atzīmēja neparastākā veidā – nevis telpās un ar svinīgām runām, bet ar kopīgu pārgājienu gar gleznaino Komo ezera krastu. Pasākuma dalībnieki atzina, ka šis ir lielisks veids, kā apvienot vairākas labas lietas vienā lieliskā, kopīgā notikumā – tā iespējams gan iepazīt citus latviešus, ko ikdienā nesatikt, gan lieliski pavadīt laiku kopā ar ģimeni svaigā gaisā, gan izrādīt cieņu savai mītnes zemei, iepazīstot to, vienlaicīgi arī godinot savas tēvzemes tradīcijas.
Jūra kļuvusi par mājām. Viena diena uz patruļkuģa «Rēzekne»
Lāčplēša dienas priekšvakarā Latvijas Radio paviesojās uz Jūras spēku patruļkuģa, lai pavadītu kopīgu darba dienu ar vienu no kuģa karavīriem. Kādi ir mūsdienu patruļkuģu uzdevumi, kādēļ karavīri izvēlas jūru, kā kuģa pavāri gatavo ēdienu vētras laikā un kādas ir karavīra pārdomas par cilvēku glābšanas operācijām?
Andrejs Volmārs – Latvijas Televīzijas ekrānā 45 gadus
Latvijas Televīzijai (LTV) trešdien, 6. novembrī, ir 65. dzimšanas diena. Svētki ir arī laiks, kad godina darba meistarus, kuru darba stāžs televīzijā ir iespaidīgs. Divas trešdaļas no LTV mūža 65 gadiem ar to kopā ekrānā bijis žurnālists Andrejs Volmārs. Teātru jauniestudējumi, koncerti, aktieru un mākslinieku jubilejas, izstādes – viņš par to stāsta "Panorāmas" sižetos, turklāt paspēdams novadīt vēl pa kādam apjomīgam raidījumam.
 
Jaunākie
Interesanti