Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Anastasija Jahova glābj pamestus kaķus un gādā tiem mājas
Anastasija Jahova pirms pāris gadiem sāka rakstīt blogu par kaķiem. Tagad viņai sociālajā vietnē "Facebook.com" seko vairāki tūkstoši cilvēku un viņa nodibinājusi biedrību "Cat Care community". Tās mērķis ir veicināt ielas kaķu labturību.
Gadumijā cildināti Lielbritānijas latviešu kopienas gada cilvēki
31. decembra vakarā "Daugavas vanagu" fonda Lielbritānijā lauku īpašumā «Straumēni» notika īpašs diasporas latviešu gada nogales pasākums – «Latviešu gada balva Lielbritānijā 2017» apbalvošanas ceremonija un Jaungada labdarības balle. Tajā tika godināti izcilākie un veiksmīgākie latviešu kopienas Anglijā pārstāvji sešās kategorijās un vākti ziedojumi Anglijas latviešu labdarības projektam - ārpusstundu izglītības „Robotika” ieviešanai Latvijas internātskolās.
Streikojusī ģimenes ārste Ilze Jākobsone: Šis bija pagrieziena gads
Šogad plaši izskanēja rets notikums veselības nozarē – Veselības ministrija (VM) to dēvēja par ģimenes ārstu protesta akciju, bet paši ģimenes ārsti – par streiku. Viena no streikotājām bija ģimenes ārste Ilze Jākobsone no Rīgas. Viņa tagad saka, ka ģimenes ārstiem aizvadītais 2017.gads uzskatāms par pagrieziena gadu – izdevās palielināt finansējumu ģimenes ārstu praksēm un kopumā pievērst uzmanību problēmām veselības aprūpē.
Latgales zemnieks, kas peldējās kviešu laukā: «plūdi bija piespiedu mācība»
Viens no negaidītākajiem un postošākajiem notikumiem Latgalē bija šī gada rudenī reģionu skārušās lietavas. Nerimstošais lietus dzina izmisumā lauksaimniekus, jo bojā gāja ne tikai nenokultā labība, bet arī jau iesētie ziemāji. Uz šīs postažas fona sociālos tīklus uzspridzināja par Latgales Švarcenegeru nodēvētā jaunā zemnieka Laura Ļubkas peldējums applūdušajā kviešu laukā. Atskatoties uz aizvadītajiem mēnešiem, Lauris stāsta gan par negaidīto slavu, gan par lietavu radītajām sekām, gan gūto mācību.
Kaspars piepilda savu aicinājumu un iztulko Lutera 95 tēzes no latīņu valodas latviski
Līdz ar visu pasauli arī Latvijā šogad ar dažādiem notikumiem pieminējām reformācijas 500. gadskārtu. Interesants un vērtīgs šai saistībā bija Lutera akadēmijas studenta Kaspara Bankovska ieguldījums, kurš pirmo reizi no latīņu valodas latviski iztulkoja Lutera 95 tēzes. Līdz šim pazinām tikai pastarpināto tulkojumu – no vācu valodas.
Kā tas ir - būt par Ziemassvētku rūķi
Rutas Čubares Ziemassvētku rūķis ierodas ciemos svētku laikā ar dāvanām, dejām un pārsteigumiem, atstāj pozitīvas emocijas un vēlmi tikties nākamajā gadā. Šis darbs ir ļoti radošs, pārsteigumu pilns un vienmēr krāsains, stāsta šova "Kurš ir kurš?" dalībniece, kura decembrī pārtop par Ziemassvētku rūķi. 
Čempions parabobslejā Arturs sapņo par paralimpiskajām spēlēm
Valka šogad var lepoties, tās iedzīvotājs Arturs Klots ir piepildījis vienu no saviem sapņiem – kļuvis par pasaules čempionu parabobslejā. Lai arī valsts atbalstu par šiem panākumiem viņš nesaņēma, Artūrs neplāno apstāties, un tagad grib piepildīt arī sapni par paralimpiskajām spēlēm, ziņoja LTV raidījums „4.studija”.
Daudz laimes, Sandra Kalniete!
Sandra Kalniete, politiķe, Eiropas Parlamenta deputāte, dzimusi 22. decembrī. Sveicot jubilāri, Latvijas Televīzijas raidījumā "Daudz laimes, jubilār!" ar gaviļnieci sarunājas komponists Edgars Raginskis. Raidījumu LTV1 skatieties svētdien, 24.decembrī, plkst. 13.35 un tad neierobežu laiku replay.lv!
«Kurš ir kurš?» dalībniece: Leļļu teātris nav tikai bērniem
Lienīte Osipova ir Latvijas Leļļu teātra aktrise jau astoņus gadus. Leļļu teātra aktieris ar balsi, mīmiku, kustībām, atveido tēlus un cenšas nodot skatītājam vēstījumu. Lai strādātu par leļļu teātra aktieri, vispirms ir jāmīl lelles, uzskata Lienīte. 
Lienes stāsts par meitas adopciju uz ASV: Tiesāšanās uzsākta par vēlu
Rīdzinieces Lienes Ivanovas meitu Elīnu amerikāņi adoptēja pagājušajā vasarā, dažus mēnešus pēc tam, kad meitene atgriezās no viesprogrammas. Māte par aizgādības tiesību atjaunošanu arī tiesājās, taču oficiāli papīri tiesā iesniegti par vēlu, un meitenes adopcija vairs nav atceļama.  
Pasaules čempions Jonass. Trenējas un cenšas nenolauzt kaklu
Par Latvijai pirmo pasaules čempionu motokrosā solo klasē Pauls Jonass kļuva šogad, iepriecinot gan savus vislielākos atbalstītājus dzimtajā Kalvenē, gan visus sporta līdzjutējus. Tomēr jau daudzus gadus iepriekš bija nojaušams, ka Paula veikums trasē solās kļūt par vēsturisku pavērsienu Latvijas motokrosa vēsturē, un tikai sporta veida neprognozējamais raksturs varētu kļūt par šķērsli apņēmīgā kurzemnieka ceļā uz arvien augstākiem panākumiem. 
Mūziķis Deniss: Audžuģimene – viena no labākajām lietām, kas ar mani notikusi
Ar dziesmu labdarības maratona "Dod Pieci" stikla studijā trešdien, 20. decembrī, viesojās mūziķis Deniss, kurš sarunā ar Latvijas Radio 5 - Pieci.lv dīdžejiem Tomu Grēviņu un Magnusu Eriņu, kā arī dienas viesi, mūziķi Ralfu Eilandu atklāja savu skaudro, taču iedvesmojošo dzīves pieredzi. "Tas, ka mani 11 gadu vecumā aizbildniecībā paņēma audžuvecāki, ir viena no labākajām lietam, kas ar mani notikusi", viņš sacīja.
Kā tas ir - būt par stjuartu?
Stjuarta profesija ir tā, kurā iemīlas jau no pirmās dienas. Labs stjuarts ir tāds, kurš uzsmaida pirmais, un pasažierim kļūst ļoti patīkami, jo viņa acīs var nolasīt, cik viņš patiesi priecīgs jūs redzēt, stāsta šova "Kurš ir kurš?" dalībniece, stjuarte Diāna Jakadela. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti