Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Graudkopis Dzintars Erdmanis: Klimata pārmaiņas pēdējos gados jūtamas vairāk
Krīzes vadības padome šīs vasaras ilgstoši valdošo sausumu atzina par valsts mēroga dabas katastrofu lauksaimniecībā. Zemnieku un Zemkopības ministrijas aplēses liecina, ka zaudējumu apmērs dažādos lauksaimniecības sektoros bijis 400 miljonu eiro apmērā. Graudkopis Dzintars Erdmanis vērtē, ka vienmēr bijuši ražas riski no sēšanas brīža, līdz graudi nokulti un nonākuši klētī, taču klimata pārmaiņas pēdējos gados jūtamas vairāk.
Padomju gadu lielāko ugunsgrēku dzēšanas vadītājs - Vladislavs Žerdiņš
Vladislavu Žerdiņu visi sauc var Valdi. Viņa tēvs bija brīvprātīgais ugunsdzēsējs, un mazdēls par to strādā joprojām. Kad pirms intervijas Latvijas Televīzijai lūdzu viņu parādīt fotogrāfijas, Valdis paliek pikts. Nav ko izjaukt ierasto kārtību. Bildes kaut kur dziļi sapakotas kastē skapī. Kad beidzot pierunāju izvilkt, Valdis atmaigst.
Zīmogs par dalību 13.Saeimas vēlēšanās Lindas Jākobsones pasē ir, bet nobalsot neizdevās
13.Saeimas vēlēšanās ir konstatēta rekordzema vēlētāju aktivitāte. Ja salīdzina ar citām parlamenta vēlēšanām, tā bijusi zemākā kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Latvijas pilsonei Lindai Jākobsonei izdevās ar lielām grūtībām pieteikties balsošanā pa pastu. Lai gan viņas pasē tagad ir zīmogs par piedalīšanos 13.Saeimas vēlēšanās, taču nobalsot tā arī neizdevās.
Latvijas jubilejas uguņošanas autors Kalvis Kalniņš: Simtgades sajūta paliks uz visu mūžu
Gaismas uzvedumu „Saules mūžs” klātienē vēroja apmēram 110 tūkstoši cilvēku, pie televizoriem – vēl pusmiljons. Daudziem tas kļuva par svētku kulmināciju, citi bija neizpratnē, kādēļ tik mirklīgam priekam jātērē teju 400 tūkstoši eiro. Uguņošanas dizaina autors bija Kalvis Kalniņš, kura komanda šā gada 18. novembrī pārraudzīja uguņošanu sešās Latvijas pilsētās.
Raimonds Pauls. Viens no zariem raženā ciltskokā
Raimonds Pauls - šis vārds un uzvārds ir simbols latviešu populārās mūzikas vēsturei un muzikālajai ilggadībai. Taču viņš nav vienīgais muzikālais Pauls latviešu skaņu mākslas druvā, tāpat plaši pazīstams ir tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres veikums, un gan Raimonds, gan Edīte ir apveltīti ar fenomenālām darba spējām, kuras droši vien mantojuši no saviem vecākiem un vecvecākiem. Kas viņi bija? Kādas dzimtas ieaugušas Paulu ciltskokā? Ko mēs jau zinājām un ko līdz šim nezinājām par Pauliem – uz šiem jautājumiem atbildes meklējam Latvijas Radio raidījumā “Dzimtas saknes”.
Sprīdīša piezīmes jeb kā tapa iestudējums «Sprīdītis?» Sanfrancisko jaunajā teātrī
Latviešu teātra spēlēšanas trakums jau izsenis labi zināms. Lai cik arī pasaulē tālu neaiziet, lai cik grūti laiki nebūtu, latvietis spēlē teātri. Tomēr izskatās, ka mūsdienās dziedāt, dejot un koklēt gribētāju skaits latviskās diasporas vidū ir lielāks par teātra spēlētājiem, vismaz okeāna otrā malā Amerikā. Tur laikam vajag Sprīdīša spītu un visu citu gudru padomu un izpalīgu, lai pārvarētu lielos attālumus, lai atrastu laiku un līdzekļus ārpus ikdienas darba un ģimenes un sabrauktu kopā spēlēt teātri latviešu valodā.
Latvietis Vācijā pierāda – novuss vieno visus
Latvieša Kaspara Paegles dibinātā novusa biedrība Vācijā pirms neilga laika saņēmusi Bavārijas Sporta federācijas balvu kā visvairāk integrāciju veicinošais sporta projekts 2018. gadā. Bet 23. novembrī kluba priekšsēdis devās pēc vēl vienas balvas, ko pasniedza jau cita organizācija. Un tās nav vienīgās! Latvijas nacionālais sports ir izcili demokrātiska un vienojoša spēle, to novērtē arī vācieši, vairumam no kuriem novuss ir kas neredzēts. Kaspars un domubiedri ar panākumiem popularizē mums tik pazīstamo, bet Rietumeiropā svešo spēli.
«Prāta vētra» iedvesmo tulkotāju Artjomu Čekulajevu apgūt latviešu valodu
27 gadus vecais Artjoms Čekulajevs dzīvo Rīgā un strādā par tulkotāju. Viņš zina vairākas valodas, arī latviešu valodu – to apgūt iedvesmoja Latvijas grupa "Prāta vētra". Valoda Artjomu atveda uz Latviju, kur viņš nodibinājis ģimeni un, kā pats apgalvo, jūtas diezgan laimīgs. Viņam patīk apceļot Latviju un salīdzināt dzīvi te ar dzīvi Krievijā. "Latvijā dzīve ir daudz interesantāka," atzīst Artjoms – viens no 100 "statistiskajiem tautiešiem".
Kā sabiedrībā iekļaujas cilvēki ar garīgā rakstura problēmām: Ņinas un Silvijas stāsts
Deinstitucionalizācija paredz sabiedrībā iekļaut lielāko daļu no cilvēkiem ar garīga rakstura problēmām, kas patlaban dzīvo slēgtās iestādēs. Latvija Televīzija viesojās pie divām sievietēm, kas abas pavisam nesen uzsākušas daļēji patstāvīgu dzīvi. Cik viegli cilvēkiem ar garīgā rakstura traucējumiem ir iekļauties sabiedrībā, atrast darbu un veidot attiecības?  
 
Jaunākie
Interesanti