Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Apsēstība ar viļņiem. Kā latviete Kristīne Žukova atvēra savu sērfošanas skolu Tenerifē
Latviete Kristīne Žukova ir Tenerifes sērfa skolas “Tenerife Surf Point” dibinātāja, sērfošanas instruktore un uzņēmēja. Viņas ikdiena paiet Tenerifes pludmalē ”Las Americas”, apmācot jaunos sērfošanas instruktorus, vadot sērfošanas skolu un ķerot viļņus.  Kristīne sevi sauc par “kapātāju” –  dzirksteles viņas acīs deg spoži, sekojot savam aicinājumam.
«Ukrainas bērni iepazina ne tikai bailes, bet arī grūtības un badu» – Agneses stāsts par bēgšanu uz Latviju
Ukrainietei Agnesei ir divas sirdij tuvas pilsētas – Rīga un Kijiva. Rīgā viņa ir dzimusi un pavadījusi bērnību, bet Kijivā studējusi un audzinājusi bērnus. Tāpēc laikā, kad bija jāpieņem lēmums, kur rast patvērumu no Ukrainas kara šausmām, viņa nešaubīgi izvēlējās Rīgu. Latviešu dāsnums viņu tik ļoti aizkustina, ka bez asarām acīs par to runāt nespēj. Sveši cilvēki sagādājuši gan mācību materiālus bērniem, gan uz ielas pasnieguši tikko ceptas maizes kukuli. 
Jauns uzņēmējs Vecumniekos gadā saražo līdz 30 tonnām bioloģiskas produkcijas
Uzņēmējs Roberts Cešeiko Bauskas novada Vecumnieku pagastā pirms pieciem gadiem izveidoja pārtikas ražošanas uzņēmumu un ražo bioloģiskus produktus – biezeņus un sulas ar zīmolu "Simply Food". Ja sāktu tagad, daudz ko darītu pilnīgi citādāk, taču pieredze rodas tikai strādājot, viņš atzina Latvijas Radio raidījumā “Stiprie stāsti”.
Uzaudzis ārstu mājās. Sirds ķirurgs Pēteris Stradiņš par gandarījumu darbā
Sirds ķirurgam Pēterim Stradiņam darbā vislielāko gandarījumu sniedz iespēja palīdzēt cilvēkiem, savukārt profesionāli neizdegt palīdz ģimene, aktivitātes ārpus darba un prieks par ikdienā paveikto. Šogad viņam piešķirta vectēva Paula Stradiņa vārdā nosauktā balva medicīnā par izcilu ieguldījumu sirds ķirurģijas attīstībā, kā arī par nozīmīgu devumu Stradiņu dzimtas garīgā mantojuma saglabāšanā.
Latviešu mikroķirurgi operē Kijivā: «Filmās to rāda ar mulāžām, šeit – redzam katru dienu»
Marta pirmajās dienās, drīz pēc Krievijas uzsākta kara sākuma, uz Ukrainu devās divi Latvijas mikroķirugi Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris. Tagad viņi ir Kijivā, kur veic sarežģītas operācijas, cenšas glābt karavīru rokas un kājas. Pieredzētās šausmas, ko desmit gados neredz neviens ārsts Eiropā, lika latviešu ķirurgiem vēlreiz aizdomāties par situāciju mājās un aicināt stiprināt mikroķirurģijas un bojājumu kontroles nozares, lai cilvēki pēc traumām ne tikai paliktu dzīvi, bet arī varētu turpināt pilnvērtīgu dzīvi.
Pirtnieks Arnis Čakšs Stopiņos praktizē skaņas pērienu
Pirtnieks Arnis Čakšs Ropažu novada Stopiņu pagastā pirms trim gadiem kopā ar ģimeni izveidoja viesu māju “Sidrabozoli”, kur atpūtniekiem piedāvā iespēju ne tikai pašiem iet pirtī Mazās Juglas krastā, bet arī izbaudīt, kas ir skaņas pēriens, pirtnieks stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Stiprie stāsti”. 
VIDEO. «Mēs bijām trīs invalīdi ģimenē» – Ineses Platmanes dzīvesstāsts
Inese ir vientuļā mamma, viņai ir divi bērni ar īpašām vajadzībām. Meitai drīz būs septiņi gadi un viņai ir autiskā spektra traucējumi. Savukārt dēlam nesen palika pieci gadi. Viņam ir kompleksi traucējumi. Smagākais – garīgās attīstības traucējumi. Vīra vardarbības dēļ nācās izšķirties un turpināt cīnīties vienatnē. Viegli nebija, rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Inese Platmane.
Trīs bērnu māmiņa Elīna Kūle iestājusies Zemessardzē
Trīs bērnu māmiņa Elīna Kūle šobrīd iziet zemessargu apmācības kursu, lai pēc mēneša kā pilnvērtīga dalībniece varētu pievienoties Zemessardzei. Ideja, ka viņa varētu kļūt par zemessargu Elīnai radusies pagājušajā gadā.
Ģimenes uzņēmumā Talsos veido unikālu dizainu bērnu mēbelēm
Inga un Kalvis Sokolovi Talsos ģimenes uzņēmumā "Luula" veido dizainu bērnu mēbelēm, bet pašas mēbeles tiek gatavotas ārpakalpojumā kokapstrādes uzņēmumā. Kalvis ir uzņēmuma direktors, Inga – dizainere un izveidojusi unikālu, transformējamu galdu, kas paredzēts gan spēlēm, gan mācībām. Talsos radītās mēbeles galvenokārt tirgo ārvalstīs, viņi stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Stiprie stāsti”. 
VIDEO. Nežēlīga profesija un uz īsu laiku – baletdejotāja Raimonda Martinova stāsts
Raimonds Martinovs ir Latvijas Nacionālās operas un baleta vadošais solists. Viņa profesijas izvēle bija mammas rokās, jo tas esot bijis viņas sapnis. Un gadiem ejot, dēls spēja izdzīvot viņas sapni. Nekas nenācās viegli, jo baletdejotāja profesija pati par sevi ir ļoti smaga un nežēlīga. Tā māca, ka dzīve ir ļoti īsa. Īss ir arī profesijas mūžs, jo nākas upurēt visdārgāko – veselību, rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta baletdejotājs Raimonds Martinovs.
VIDEO. Mūzika – mammas sapnis. Mika Galvanovska ceļš uz skatuvi cauri negācijām
Miks Galvanovskis par mūziķi kļuvis tāpēc, ka tas esot bijis mammas neīstenots sapnis. Gadiem ejot, nācās saskarties ar daudzām paziņu paustām negācijām, ka, iespējams, mūzika nav īsti viņa lieta. Par spīti visam Miks mācījās un attīstīja savas prasmes. Nelaimes gadījums, kad dziedātājs atradās uz nāves robežas, lika mainīt savu attieksmi pret dzīvi un savu profesiju, tā LTV rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta dziedātājs Miks Galvanovskis.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt