Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Vāc materiālus grāmatai par Hugo Celmiņu
1920.gadā tika pasniegti pirmie 288 Lāčplēša Kara ordeņi, un ordeni ar 279.numuru saņēma Hugo Celmiņš. Bijušais studentu rotas dalībnieks, vēlāk agronoms, valstsvīrs, diplomāts, četru Saeimu deputāts un divkārtējs Ministru prezidents. 
«Balss pavēlnieka» laureāts: Saņēmos un dziedāju savam priekam
Jegoram Korobkovam ir tikai 11 gadi, bet viņš jau paspējis uzstāties uz daudzām skatuvēm Latvijā un pat Zviedrijā. Šogad viņš kļuva arī par “Balss pavēlnieku”- uzvarēja Latvijas Televīzijas konkursā. 
Dziedātājs, sportists, Daugavpils krievu vidusskolas-liceja ceturtās klases skolēns Jegors muzikālo ceļu sāka septiņu gadu vecumā. Bet dziedāt viņš sāka ātrāk. Tiklīdz iemācījās runāt.
Piekto reizi ieslodzījumā. Raimonda Ziediņa stāsts par cietumu un ceļu pie Dieva
35 gadus vecais Raimonds Ziediņš pirms diviem gadiem nonāca Valmieras cietumā Valmiermuižā, kur izcieš sodu par narkotiku tirdzniecību un izplatīšanu. Raimonds ieslodzījumā ir piekto reizi un apgalvo, ka tagad ir ļoti laimīgs, jo viņu ir atradis Dievs un viņš var kalpot Dievam. Nākotnē Raimonds skatās optimistiski. Galvenais ir turpināt sekot Jēzum Kristum, turpināt dzīvot pēc Viņa vārda, saka Raimonds – viens no 100 statistiskajiem tautiešiem. 
11. un 18. novembris dažādos laikos. Daiņa Īvāna un viņa krustmātes ieraksti dienasgrāmatā
Publicists un sabiedriskais darbinieks Dainis Īvāns ļauj ielūkoties viņa un krustmātes ierakstos dienasgrāmatā par 11. un 18. novembris dažādos laikos. Šie ieraksti tapuši laikā, kad šos datumus cilvēki pat bijās pieminēt, lai neraisītu varas aizdomas, laikā, kad brīvības domas jau virmoja gaisa, arī laikā, kad Lāčplēša dienas un Latvijas proklamēšanas gadadienas svinības šķiet pašsaprotamas. 
Aizmirst nedrīkst. Palmira Lāce katru gadu piemin Masļenkos kritušos robežsargus
Katru gadu 17.jūnijā bijusī politiķe Palmira Lāce organizē braucienu uz Aizgāršas robežpunktu Goliševā. Kopā ar domubiedriem viņa ved ozollapu vainagus, lai pieminētu 1940.gadā naktī no 14. uz 15.jūniju Masļenkos nogalinātos. Tonakt padomju NKVD uzbruka Latvijas robežsardzei, nošāva trīs robežsargus un divas civilpersonas, kā arī nodedzināja sardzes ēku. Tagad Masļenkiem vairs nevar piekļūt, jo šī vieta atrodas Krievijā. Vistuvāk ir Goliševa, bet Ludzas upe plūst garām kādreizējai Masļenku sardzei, tādēl straumē iemestie piemiņas vainagi aizpeld līdz traģēdijas vietai.
Aktieris Jakovs Rafalsons palīdz meklēt jaunas mājas sunim Bartalamejam
Rīgas Krievu drāmas teātra aktieris Jakovs Rafalsons uzskata, ka laba teātra izrāde ir kā infekcija, kas aplipina skatītājus ar kvalitatīvu enerģiju. Lai šādu enerģiju saņemtu pats un nodotu citiem, jābūt atklātam – gan dzīvē, gan uz skatuves. Un viņš ar prieku piekrita kļūt par krusttēvu Ogres patversmē mītošajam sunim Bartalamejam un novēl viņam atrast mīlošus saimniekus.
Anonīmais alkoholiķis: Ja cilvēki zinātu, ko dod sapulces, viņi stāvētu rindā!
Savu 30.gadadienu sestdien atzīmē Latvijas Anonīmo alkoholiķu (AA) sadraudzība. Šī kustība radās 1935.gadā ASV un tagad darbojas daudzās pasaules valstīs. Latvijā tā apvieno vairāk nekā 60 aktīvu grupu un ļauj dalīties pieredzē, lai palīdzētu sev un citiem atveseļoties no alkoholisma. “Ja vien cilvēki zinātu, kas notiek šajās sapulcēs un ko tās dod, aiz durvīm stāvētu rindas!” saka anonīmais alkoholiķis Aivars, kurš Latvijas kustībai pievienojās tās pirmsākumos un skaidrā ir nu jau 29 gadus.
Svarīgi nenošķirt bēgļus un migrantus. Aktīvista pieredze, strādājot ar integrācijas projektiem Latvijā
Sēžu šīs sarunas varoņa ierastajā pusdienošanas vietā, Vecrīgas pašā sirdī, bārā ar nosaukumu “Latvijas 1. Rokkafejnīca”,  un sarunājos ar Alekseju Anisimovu. Sabiedriski aktīvu cilvēku, kas pirms četriem gadiem no Maskavas kopā ar sievu pārcēlies uz dzīvi Latvijā. Aleksejs pirms trīs gadiem izveidoja portālu “Migrantu Balss”, kas deva iespēju vairākiem trešo valstu iedzīvotājiem, kuri legāli uzturas Latvijā vairāk par vienu gadu, dalīties ar savu stāstu par to, kā tas ir - dzīvot Latvijā. Šobrīd Aleksejs strādā informācijas tehnoloģiju (IT)  uzņēmumā un ārpus darba piedalās dažādos projektos, kas sniedz labumu Latvijas sabiedrībai.
Latvijas vienaudze: Simts gadu cilvēka mūžā ir ļoti daudz
Simts gadu valstij ir maz, bet simts gadu cilvēka mūžā ir ļoti daudz. Tā uzskata Latvijas vienaudze, ikšķiliete Valija Klancberga. Somu brīvprātīgo cīņās ar sarkanarmiešiem viņa zaudēja tēvu, bet 1949. gadā kopā ar trīs maziem bērniem izsūtīta uz Sibīriju. Tomēr visa mūža garumā spējusi saglabāt  labestību un humora dzirksti.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti