Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Modes māksliniece Sonita Pāvuliņa ar vīru Arno Pjatkinu piejūras dārzu Zvejniekciemā veido harmoniskos toņos
Zvejniekciema piekrastē modes māksliniece Sonita Pāvuliņa kopā ar vīru, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomnieku Arno Pjatkinu iekopj dārzu. Tā kā Sonitai patīk haoss, viņa tam ļauj vaļu arī dārzā, taču vienlaikus pieturas pie konkrētiem, piezemētiem toņiem. Dārzā iekoptas trīs lielas dobes, kurās lielākais Sonitas lepnums ir peoniju kolekcija. Savukārt Arno stikla pudelē audzē bumbieri, ekskluzīvā dzērienā saglabājot vasaras garšu.
Romu mediatore: izglītība, kultūra, pamatvērtības – tas notur katru tautu
Ināra Kozlovska ir viena no pieredzes bagātākajām romu mediatorēm Latvijā, kas dzimtajā Jelgavā paraugu rāda pati ar savu dzīvi. Tautiešiem viņa ir autoritāte, bet Jelgavas Integrācijas pārvaldes kolēģiem – enerģijas un pozitīvisma devēja. Ināra saka paldies vecākiem par stingro audzināšanu un negrib vairāk, kā Dievs ir devis, jo no tiekšanās pēc pārāk labas dzīves sākas mūsdienu cilvēces galvenās problēmas – visatļautība un neapmierinātība. Bet dzīvē ir jābūt priekam!
Bosnietis Talsos trenē jaunos airētājus un veiksmīgi apgūst latviešu valodu
Pirms četriem gadiem mīlestības un sporta dēļ uz Latviju pārcēlās viens no Bosnijas un Hercegovinas labākajiem kanoe airētājiem. Jau otro sezonu viņš ir arī Talsu novada sporta skolas audzēkņu iedvesmas avots. Bosnijā un Hercegovinā profesionālu kanoe treneru nav, un Veliboram Marinkovičam visu nācās sasniegt ar paša pacietību un mērķtiecību, tāpēc saviem audzēkņiem viņš tagad mēģina iedot to, kā pašam vēl pirms dažiem gadiem trūka.
Šaha lielmeistara Zigurda Lankas prāta un emociju kombināciju spēle
Ar šahu var nodarboties jebkurā vecumā, lai gan šahists savu panākumu zenītu sasniedz starp 20 un 30 gadu vecumu. Vēlāk progress kļūst lēnāks, ja vien tas vispār ir. To apliecina arī šaha lielmeistars, tiesnesis un treneris Zigurds Lanka, kurš pēc rekordilga 27 gadu pārtraukuma kļuva par Latvijas čempionu šahā, tādējādi uzrādot jaunu valsts mēroga rekordu. No 2018. gada FIDE jeb Starptautiskajā Šaha federācijā viņš atzīts par vecāko šaha treneri.
Lielbritānijas latvieši Brukvudas militārajā kapsētā nedēļas nogalē atzīmēja kapusvētkus
Lielbritānijā nedēļas nogalē latvieši atzīmēja kapusvētkus Brukvudas militārajā kapsētā, kas ir lielākā kapsēta Apvienotajā Karalistē un viena no lielākajām Eiropā. Šajos kapos apglabāts ilggadējais sūtnis Lielbritānijā Kārlis Zariņš, latviešu kapu nodalījuma izveidotājs prāvests Edgars Bergs un citi trimdas latvieši. Tā kā Lielbritānijā pēdējie pandēmijas ierobežojumi tiks atcelti tikai 19. jūlijā, tad apmeklētāju nebija daudz.
Vācijā savu lidojumu uzsāk latviešu uzņēmēju klubs «Biznesa Bites»
Apvienojas un darbojas ne tikai ārvalstīs dzīvojošie latviešu dziedātāji un dejotāji, bet arvien aktīvāk to savā lokā dara arī uzņēmēji. Spēks un izdošanās ir sadarbībā – par to pārliecināti arī jaundibinātā latviešu uzņēmēju un uzņēmīgo kluba “Biznesa Bites” pārstāvji Vācijā.
Dārzs dara jaunāku. Ciemos pie dzejniekiem Roalda Dobrovenska un Veltas Kaltiņas Ikšķilē
Dārzs dara par vismaz 20 gadiem jaunākus, atzīst rakstnieks un tulkotājs Roalds Dobrovenskis, kuram septembrī apritēs 85 gadi.  Dārzu Ikšķilē Roalds iekopj kopā ar dzīvesbiedri, dzejnieci Veltu Kaltiņu, kurai ir 90 gadu. Zeme sniedz enerģiju un spriganais dzejnieku pāris tam ir pierādījums. Viņi bieži dodas peldēt uz Daugavu, kas ir vien 800 metru attālumā, un joprojām raksta, dalot vienu rakstāmgaldu, - Velta naktīs, bet Roalds rīta stundās.
Vēzis dēlam un mammai – Ķeveru ģimenes drosmīgā dubultcīņa Lubānā
Ralfa Ķevera lielais atbalsts ķīmijterapijas laikā, ārstējot vēzi, ir sarunas videozvanā ar hokejistu Kasparu Daugaviņu. Un, kopš vēzi atklāja arī mammai Ilvitai, Lubānā vienā ģimenē ir divas lauvassirdis, kas nepadodas. Pat par spīti tam, ka valsts atteica Ilvitai apmaksāt zāļu ampulas, pēc kurām uzlabojums ir acīmredzams.
Iemīlēt dzīvi pēc mēģinājuma to izbeigt. Lauras pieredze
Par pašnāvību ne katrs ir gatavs runāt. Tomēr problēma ir klātesoša. To zina arī Laura. Viņa 21 gada vecumā vēlējās savu dzīvi izbeigt. Tagad, sešus gadus vēlāk, viņa Latvijas Radio 5 jeb Pieci.lv podkāstā “Kā ir būt” stāsta par laiku pirms un pēc.
Darbs ar HIV pacientiem – dakteres Ažiņas misija
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja Inga Ažiņa ikdienas darbu ar HIV pacientiem uzskata par savu misiju. Par ārsti viņa vēlējusies kļūt jau bērnībā, kad spēlējusies ar lellēm un tēlojusi mediķi.
Modes mākslinieks Dāvids saimnieko 300 kvadrātmetru lielā siltumnīcā Iecavas upes krastā
Modes mākslinieks Dāvids, īstajā vārdā Romans Andrejevs, daudziem asociējas ar skandalozu publisko tēlu un ekstravagantiem tērpiem, taču izrādās, ka viņš nebaidās sasmērēt rokas un uzberzt tulznas, smagi strādājot zemes darbus, – tie jau krietnu laiku ir viņa aizraušanās un sirdslieta. Viņš pārvācies uz dzīvi Iecavas upes krastā, kur iekopj dārzu un saimnieko 300 kvadrātmetru lielā siltumnīcā.
Aija Bremšmite veido podkāstu par piedzīvoto grāmatu lappusēs un skolā
Šoreiz ciemos raidierakstā par raidierakstiem "Raidnīca ir Aija Bremšmite.  Aija veido podkāstu "Piedzīvot". Tas ir raidieraksts par grāmatām, bet ir arī epizodes par skolu. Par piedzīvoto un pārdzīvoto grāmatu lappusēs un skolā. Pedagoģijas epizodes gan pašlaik parādās retu reizi. 
Cīnītāja kopš dzimšanas – boksa čempione, kafejnīcas īpašniece, četru bērnu mamma un romu mediatore Marta Paņko
Martas Paņko dzīvē par uzvaru cīnās divas stihijas – nemitīgas drāmas un apbrīnojama enerģija tām neļauties, pastāvēt par sevi un uzvarēt apstākļus. Dievam Marta gatava pateikties tikai par bērnu veselību, bet paļauties uz viņa palīdzību vien – nekad! Viņai dzīvē nācies redzēt tik daudz tumšās puses, ka debesu valstībai viņa savā 31 gada vecumā netic – ne kā meita, ne dvīņu māsa, ne četru bērnu mamma. Kur nu vēl kā Taizemes boksa čempione, kafejnīcas īpašniece un Rīgas pilsētas romu mediatore. Dzīve viņai ir cīņas lauks – tā lēmis liktenis.
 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt