Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
«Šeit jutos vairāk mājās nekā Anglijā». Briti Džoanna un Ians Ērgļos audzē alpakas
Briti Džoanna un Ians Storiji jau vienpadsmit gadu dzīvo netālu no Ērgļiem. Viņi ir pētnieki ar specializāciju lauku ilgtspējīgā attīstībā un arī alpaku audzētāji, lai gan iepriekš Lielbritānijā abi strādājuši citās profesijās. Kā cita valsts var kļūt par tavām mājām pat tad, ja nezini vietējo valodu - šāds ir Džoannas un Iana stāsts Latvijas Radio ierakstu sērijā #GalamērķisLatvija, kurā uzrunāti ārzemnieki un viņu kaimiņi Latvijas laukos un mazpilsētās.
Kad aizbraucu uz Rīgu, uzreiz pietrūka Rūjienas. Polis Remi iesakņojas Latvijā
Polis Remigijušs jeb Remi Fetzkī dzīvo Rūjienā, cep maizi un kopā ar sievu – tetovētāju Lieni – audzina divus bērnus. Viņu priecē dzīve mazā pilsētā, kur nopirkta māja par Zviedrijā nopelnīto naudu. Remi un viņa kaimiņieni Māru Krievu Latvijas Radio apciemoja ierakstu sērijā #GalamērķisLatvija, kurā uzrunāti ārzemnieki un viņu kaimiņi Latvijas laukos un mazpilsētās.
Turas ringā un dzīvē. Tahirs pēc pusgada Lielbritānijā atgriezīsies mājās
Tahiram Putraševičam gadus skaitīt ir viegli – viņš pasaulē nācis 2000. gadā, kļūstot par vecāko bērnu kuplā romu ģimenē. Lai arī tikai deviņpadsmit gadus vecs, Tahirs ir gan atradis savu dzīves aizrautību boksā, gan spējis uzņemties atbildību par saviem tuvākajiem - viņš tic Dievam un uzskata, ka vīrietim ir jāuztur ģimene. Pēc pusgada darba Lielbritānijā jūnijā Tahirs atgriezīsies mājās, lai turpinātu izglītību un aktīvā sporta gaitas.
Viņš uzticējās ārstiem. Rudītes stāsts par tēva mokām cīņā ar vēzi
Rudītes zvans uz LTV akcijas “Diagnoze vēzis” telefonu pienāca maija sākumā. Latvija gatavojās 4. maija svētkiem un tam sekojošajām brīvdienām, bet Rudīte un viņas mamma organizēja tēta bēres. Rudīte jau vairāk nekā 10 gadus dzīvo Francijā, bet pēdējo mēnešu laikā bieži mērojusi ceļu uz Latviju – lai glābtu savu tēti. Viņas stāsts ir par veselības aprūpes sistēmu kopumā – kur  viena ārsta neizdarība un kāda cita neieinteresētība vai aizbildināšanās ar sistēmu – sak, visu esam izdarījuši -, konkrētu cilvēku ar smagu diagnozi nolemj mokošai nāvei, bet viņa tuviniekus - ārprātīgiem pārdzīvojumiem. 
No jauna atklājot latviešu saknes. ASV dzīvojoša arhitekta stāsts
Viņa vecāki bija Otrā pasaules kara bēgļi – tēvs no Latvijas, bet māte no Polijas, un ASV pilsonis Alberts Zulps uzauga Kanādā. Viņš ir arhitekts starptautiskajā celtniecības kompānijā “Skanska”. Šogad Alberts pirmo reizi apmeklēja Latviju, lai lasītu vieslekcijas Rīgas Tehniskajā universitātē, un viņš bija apņēmies šajā laikā izpētīt savas saknes.
Tulpes palīdz Lāču ģimenei atrast savu laimes zemi
Jau astoto gadu tērvetnieki var lepoties ar vienu no krāšņākajām tulpju kolekcijām, un jau septīto reizi notikuši arī tulpju svētki. Nākotnē biznesam gan atrasta cita niša, un tulpju stādījumi “Viestardu” sētā palikšot tikai kā daiļdārzs, bet lielākais ieguvums esot tas, ka tulpes ļāvušas Lāču ģimenei atrast savu īsto laimes zemi.  
Kad tika salauzts deguns, policija noticēja. Armijnieka sistās sievas stāsts
“Es kā armijnieks zinu, kur un kā drīkst sist, lai nepaliktu pēdas,” tā, atceroties piedzīvoto vardarbību no bijušā vīra, Latvijas Televīzijai (LTV) raksta kāda sieviete. Viņa lūdz saglabāt anonimitāti, bet sievietes vārds LTV ir zināms. Šonedēļ LTV Ziņu dienests sadarbībā ar pētnieciskās žurnālistikas centru “Re:Baltica” pievēršas smagajai tēmai par vardarbību ģimenēs Latvijā un to, kāpēc joprojām sabiedrībā pret šo likumpārkāpumu ir tik augsta tolerance.
Mani izglāba Latvijas maksas medicīna. Žurnālistes Ilzes Kalves stāsts
"Varu diezgan droši apgalvot, ka mani ir izglābusi Latvijas medicīna. Maksas, protams. Anglijā būtu par brīvu, taču tur viss notiek neiedomājami lēni," dienasgrāmatas ierakstā vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) autore Lielbritānijā Ilze Kalve. Viņa akcijai "Diagnoze - vēzis" uztic stāstu par to, kā cīnījās par savu veselību, pat nenojaušot, ka ir slima. Ilzei tagad ir arī iespēja salīdzināt medicīnisko palīdzību Latvijā un Lielbritānijā.
Pēc 70 gadiem atgriežas uz dzīvi Latvijā
Dzimteni viņa atstāja ar asarām acīm un, kāpjot uz kuģa, dziedāja “Dievs, svētī Latviju”. Kad Otrā pasaules kara laikā Jūlija Bergmane devās bēgļu gaitās, viņa nedomāja, ka svešumā aizritēs viss mūžs. Tik spilgts, ka var uzrakstīt grāmatu. Tagad Jūlijas kundzei ir sirms jo sirms vecums un viņa pēc 70 gadiem atgriezusies uz dzīvi Latvijā.
Invaliditāte, sanitāri, labiekārtošana. Padomi, kad tuvinieki slimnīcā
Neārstējamu vai smagi slimu pacientu aprūpē galvenā uzmanība tiek veltīta pacienta sāpju mazināšanai. Viņi gan valsts aprūpē tiek stabilizēti tikai līdz desmit dienām, un tad aprūpējamais tiek nodots tuviniekiem, kam arī tas ir neizsakāmi smags dzīves posms. Lai plašāk iepazītu to, kas notiek šajā izmisumā zonā ar pacientiem un līdzcilvēkiem, publicējam pieredzes stāstus, kas saņemti pēc Latvijas Radio aicinājuma. Šis ir Kaspara stāsts, par to, kā viņš pēdējo divu gadu laikā atvadījās gan no tēva, gan mātes. Šajā laikā viņš iemācījies daudz, un šie padomi varētu noderēt arī citiem līdzīgās situācijās.   
Diagnoze «vēzis» noteikta par vēlu. Cīņa par mammas dzīvību
"Bija ārsti, kas darīja visu, lai mammai palīdzētu un glābtu pat šķietami bezcerīgā situācijā, bet citu ārstu vienaldzība šim darbam pārvilka pāri krustu un svaru kauss nosvērās uz nāves pusi," stāstīja Latvijas Televīzijas (LTV) skatītāja, kura nevēlējās publiskot savu vārdu. Viņa akcijā "Diagnoze - vēzis" uzticēja stāstu par to, kā cīnījās par savas mammas veselību un dzīvību -  par dažādo ģimenes ārstu attieksmi, gan par pieredzi Gaiļezerā un Onkoloģijas centrā.   
«Es pie dēla kapa apsolīju – vainīgie atbildēs». Margota Freiberga pieredze dēla cīņā ar melanomu
"Mans dēls 19 gadu vecumā nomira no metastātiskās melanomas. Ļauno slimību diagnosticēja par vēlu, un tolaik valsts vēl nesniedza atbalstu dārgu, bet inovatīvu medikamentu iegādei, kas varēja būtiski paildzināt dēla dzīvi," savu stāstu Latvijas Televīzijai sāk Margots Freibergs, kura dēla Silvestra dzīvība izdzisa 2018. gada 11. septembrī. Viņš arī saskārās ar ārstu neizdarību un rupjību. Freibergs ir gatavs atbildību no vainīgajiem prasīt arī Eiropas līmenī.
Solvitai Latvijā atklāja vienu, Izraēlā citu vēzi. Diagnozes meklējumi
"Jums nepaveicās ar diagnozi", "cerību faktiski nav". Šādas frāzes no Latvijas ārstiem nācies dzirdēt Solvitai Badūnei, kura kopš 2014. gada cīnās ar vēzi. Pagājuši trīs gadi, un veiktas vairākas operācijas, izieta ilgstoša rehabilitācija, bet tad klīnikā Izraēlā tika noskaidrots, ka Solvitai ir pavisam cita diagnoze, nevis vairogdziedzera audzējs.
 
Jaunākie
Interesanti