Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Dēla pašnāvība Cepurīšu ģimenei lika apjaust, cik daudz jauniešu Latvijā to apsver
Pēc dēla pašnāvības sākām apzināties, cik daudz jauniešu par to ir domājuši, atzina atbalsta biedrības “Ogle” vadītājs Maigurs Cepurītis, kura bērns sev atņēma dzīvību 23 gadu vecumā. Pašnāvību statistika Latvijā ir gana skarba uz citu pasaules valstu fona, taču par iemesliem, kas cilvēkiem liek izšķirties par šo galējo soli, datu nav – tos nepēta.
Vieglāk nomirt, nekā iet uz skolu. Blogeres Aigas Zviedres atmiņas par kibermobingu
Fotogrāfe, blogere un sociālo tīklu satura autore Aiga Zviedre 16 gadu vecumā kļuva par kibermobinga upuri, kad viņas bijušais draugs internetā izplatīja privātu saraksti un kailfoto. Tagad Aiga spēj par piedzīvoto stāstīt plašākai sabiedrībai, taču tolaik vieglāk šķitis nomirt, nekā iet uz skolu. Kibermobings kļūst par aizvien izplatītāku problēmu jauniešu vidē, bet ne vecāki, ne skolotāji tam bieži nepievērš nepieciešamo uzmanību.
Mūziķis Atis Auzāns laiku bez skatuves velta mājas iekārtošanai
Mūziķis un dziedātājs Atis Auzāns patlaban, līdzīgi kā daudzi citi mākslinieki, Covid-19  noteikto ierobežojumu dēļ daudz laika pavada ar ģimeni un citos darbos, nevis ar skatītājiem. Taču viņš pats uzskata – galvenais ir justies laimīgam, un tā sajūta ir, un šo laiku viņš izmanto savas mājas būvniecības pabeigšanai, un to dara pats savām rokām.
Ar vienu kāju amerikāņos, ar otru latviešos. Saruna ar Blumbergu dzimtas trīs paaudžu pārstāvjiem
Latvietība mūsos ir kā kvēloša ogle, kaut kas ļoti dziļš mūsu būtībā, Latvijas Radio raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” savās sajūtās dalījās Blumbergu ģimenes trīs paaudžu pārstāvji – mamma Ināra, divi no viņas četriem dēliem Roberts un pašreizējais Amerikas Latviešu Apvienības (ALA) priekšsēdis Pēteris Blumbergs, kā arī Pētera vecākais dēls Aleksandrs. Blumbergi ir dzimta, kuras sirds daļa pieder Latvijai un bez kuras latviešu sabiedrība Amerikā būtu citādāka.
Mācītāja vaļasprieks: Darbnīca kurtuvē un īpaša dāvana pāvestam
Vitālijs Filipenoks ir katoļu mācītājs. Uzaudzis Latgalē, ticīgā ģimenē, tāpēc viņa dzīves ceļa izvēle šķiet loģiska, kaut arī pats saka, ka to grūti izskaidrot cilvēkiem no malas. Jau no bērnības viņu piesaistīja viss, kas darināts no koka. It sevišķi kāda karote, kuru vecāki zēnam nedeva. Vēlāk viņš karotes iemācījās grebt pats, un tieši viņa darinātā šaha galdiņa kopija patlaban atrodas Vatikānā.   
Trīs kundzes Latvijas-Igaunijas pierobežā. Mīlestību meklē seriālos
Tikšanās ar Milliju, Veltu un Guntu neviļus liek aizdomāties, ka mūsdienās, šī laika paaudze, dzīvojam fast food dzīvesveidu. Mums ātri lietas, vietas un arī cilvēki apnīk. Tagad ir tik viegli nepatiku atrisināt ar nomaiņu. Nepatīk valsts, tās politika, varam pārcelties uz citurieni, apnīk darbs, atrodam citu un, kā saka Velta, arī ātri iemīlamies un ātri arī izšķiramies. Jo tā, iespējams, ir vieglāk, vienkāršāk un, protams, dažreiz arī pareizāk.
Ratiņkrēsls kā apavi. Optimistiskā paravieglatlēte Diāna Dadzīte gatavojas Tokijai
Tāpat kā cilvēkiem vajadzīgi apavi, viņai nepieciešams ratiņkrēsls. Tas nepadara par citādāku cilvēku, Latvijas Radio 1 raidījumā “Monopols” sacīja paravieglatlēte Diāna Dadzīte. Viņa ir sportiska jau no agras bērnības, taču 16 gadu vecumā muguras sāpju dēļ bija spiesta pārtraukt aktīvu sportošanu. Tolaik viņa gluži nejauši izmēģināja savus spēkus ratiņbasketbolā, vēl nenojaušot, ka pēc autoavārijas, kurā Diāna iekļuva pirms vairākiem gadiem, ratiņkrēsls kļūs par neatņemamu dzīves sastāvdaļu.
Ar kustību pretim sava derīguma termiņa beigām. Saruna ar Smiltenes fizioterapeiti Baibu Gutāni
“Es gribētu nomirt 85 gadu vecumā, vadot grupu nodarbības,” it kā jokojot, bet ar savu tiesu nopietnības saka fizioterapeite Baiba Gutāne no Smiltenes. Baibas vingrināmie, masējamie, teipojamie un čubināmie esot tādi paši, kā viņa – pavisam parasti vidusmēra cilvēki bez žilbinošiem talantiem un sevišķiem sasniegumiem. Bet varbūt viņu un arī Baibas īstais un neatsveramais talants ir kārtīgi padarīts darbs?
Ar sklandrausi Parīzē – latviešu puiša ceļš no dizainera līdz pavāram
Izstudējis par dizaineru Rīgā un Nīderlandē, latviešu jaunietis Jēkabs Drēska saprata, ka vairāk par dizaina radīšanu viņu vilina ēdienu radīšana. Nu viņš strādā par pavāru Parīzē, praktiski apgūstot kulinārijas noslēpumus. Jēkabs stāsta, kas kopīgs dizainam un ēst gatavošanai, kāpēc franču viesmīļi nereti nemaz nav viesmīlīgi, kādas priekšrocības bauda “Michelin” restorāna trauku mazgātājs, kas ir bistronomiskie restorāni un kurp ēst vispirms viņš dodas tad, kad apciemo dzimteni.
Kā hondurasiete un spānis kļuva par daļu no Latvijas
Es jūtos kā daļa no Latvijas sabiedrības – jūtos pieņemts, novērtēts, raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” atzina spānis Manuels Fernandezs, kurš Latviju raksturo kā atvērtu, māksliniecisku un dinamisku. Arī Gabriela Mariela Pineda Barrientos no Hondurasas Latviju šobrīd ir izvēlējusies par savām mājām un visvairāk novērtē šeit valdošos kontrastus un dažādību. Gabriela Latvijā ir piecus gadus, savukārt Manuels jau septiņpadsmito gadu ir šejienietis.
Vecums ir cūcība. Piecelties palīdz vēl mīlestība
Gints un viņa mamma Valda dzīvo dzimtas mājās Mazviļņos – jūras krastā, pašā lielās šosejas malā, netālu no Igaunijas–Latvijas robežas. Viņiem ir ledus pagrabs, kur kādreiz zivis glabāja, ar roku darbināms ūdens pumpis virtuvē, puķu dārzs un daudz atmiņas par šo vietu un māju.
Vāc ziedojumus cilmes šūnu transplantācijai zēnam ar autismu
Onkoloģiskas slimības, autisms un bērnu cerebrālā trieka – tās ir dažas no saslimšanām, kuru ārstēšanā liels palīgs ir cilmes šūnu transplantācija. Tādēļ arvien vairāk cilvēku bērna dzimšanas brīdī izlemj saglabāt nabassaites asinis un audus. Šādu ceļu izvēlējusies arī divu bērnu mamma Inga Kožarenoka-Šņoriņa. Viņa uzskata, ka tas ir vienīgais veids smagi slimā dēla ceļam uz pilnvērtīgāku ikdienu. Process gan ir laikietilpīgs un prasa lielus līdzekļus. 
 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt