Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Gunas Zariņas barikāžu stāsts. Tikai sapnī tu vari izlemt – mirt vai nemirt
Barikāžu laiks bija satricinošs gan tiem, kuri pavadīja saltas dienas un naktis pie ugunskuriem, organizēja smago tehniku, cēla barikādes un palīdzēja cietušajiem, gan tiem, kuri šajā laikā vēl bija bērni un pusaudži, kuri līdz galam nesaprata šo notikumu nozīmību. Taču bija skaidrs, ka notiek kaut kas svarīgs, un tur ir jābūt klāt. Aktrisei Gunai Zariņai barikāžu laikā bija 18 gadi.
Jānis Kalnačs raksta vēsturi. Apzināti 350 barikāžu dalībnieki Valmieras pusē
Šobrīd, kad no barikāžu laika šķir arvien vairāk gadu, arvien vairāk arī apzināmies, cik būtiski ir saglabāt šī laika liecības un atmiņas. Tāpēc arī valmierietis Jānis Kalnačs pirms dažiem gadiem pēc savas iniciatīvas brīvprātīgi sāka apzināt gan barikāžu dalībniekus, kuri uz Rīgu devās no Valmieras un bijušā Valmieras rajona, gan viņu atmiņas. Kopumā apzināti apmēram 350 barikāžu dalībnieki.
No «bosika» par vadītāju skolai, uz kuru brauc iedvesmoties. Direktors Kristaps Zaļais
Kad Kristaps Zaļais pieteicās par matemātikas skolotāju Salaspilī projektā “Iespējamā misija”, viņa kādreizējā skolotāja tieši pavaicāja, kā viņš plāno rītos nekavēt stundas. Jo tieši ar aizgulēšanos viņš pedagoģei bija palicis atmiņā. Šo dažu gadu laikā Kristaps ir kļuvis par skolas direktoru. Un katru rītu no plkst. 7.30 sasveicinās ar katru skolēnu un katru vecāku, kurš ienāk pa skolas durvīm. Tā ir viņa pārliecība, ka skolā jādzird katra balss un vismazākais pirmklasnieks ir tikpat svarīgs, cik pedagogs vai vecāku padomes vadītājs. Žurnāls “Forbes” Latvijā topā “30 līdz 30” viņu nosaucis par jaunu līderi izglītībā un zinātnē. Vienu dienu pavadot Laurenču sākumskolā, šķiet, ka tas ir pelnīti.
Uz barikādēm ar akordeonu. Mūziķa Armanda Trambicka stāsts
Valmieras muzejā starp barikāžu laika liecībām – fotogrāfijām, atmiņu stāstiem un radioaparātiem – ir kāds akordeons, kurš kopā ar grupas "Kantoris 04" mūziķi Armandu Trambicki arī bija Rīgā. Trešo atmodu dēvējam arī par Dziesmoto revolūciju, un arī barikāžu laikā dziesma bija tā, kas vienoja un uzmundrināja. To laiku atceras Valmieras Kultūras centra darbinieks, mūziķis Armands Trambickis.
Ar smago tehniku pie TV torņa Zaķusalā. Ivara Kaladas stāsts par barikādēm
Ivars Kalada barikāžu laikā bija viens no tiem, kurš no Bauskas novada Gailīšu pagasta ar lauksaimniecības tehniku devās uz Rīgu 13. janvāra vakarā. Pilsētā iebrauca rinda traktortehnikas ar pilnām piekabēm. Ivars barikādēs pavadīja aptuveni mēnesi un lielākoties uzturējās pie televīzijas torņa Zaķusalā, taču ik pēc pāris dienām aizdevās arī līdz mājām, lai pārnakšņotu, nomierinātu ģimeni un dotos atpakaļ.
Ceļā uz Latviju: Vēberu ģimene no Anglijas atgriežas bērnu dēļ
Pēc pāris nedēļām uz Latviju pārcelsies vēl viena ģimene ar diviem maziem bērniem. Bērnu mamma ir latviete, bet tētis ir Krievijas un Vācijas dubultpilsonis, kurš latviešu valodu tikai mācās, taču Latvija un latvieši viņam šķiet tuvi un saprotami. Bet bērni ģimenē runā abu vecāku dzimtajās valodās – latviešu un krievu.
Handbols un basketbols - sporta gēnu nesēji Gulbju ģimenē trīs paaudzēs
Latvijas handbola valstsvienības gaitām Eiropas čempionāta finālturnīrā īpaši seko Andris Gulbis - daudzi pieredzējušā trenera audzēkņi savulaik spēlēja viņa vadībā Rīgas ASK un tagad veido nacionālās izlases kodolu. Gulbja meita Zanda ir bijusī basketbola valstsvienības spēlētāja, bet pašlaik grozabumbas tradīcijas uztur mazmeita Aleksa, kura studē un spēlē ASV, lai nākotnē varētu labot ģimenes rekordus.
Mičuļu ģimenes tradīcija - Ziemassvētku egles rotas no visas pasaules
Ziemassvētku rotājumi no Vācijas, Itālijas, Čehijas, Anglijas, Ķīnas, Kanādas un vēl daudzām Eiropas un pasaules valstīm. Mičuļu ģimenes mājās Ziemassvētku egle kļūst ar katru gadu lielāka, lai pietiktu vietas visai kolekcijai. Ģimenes tradīciju no katra ārzemju ceļojuma vai komandējuma pārvest suvenīru – eglīšu rotājumu – pirms 30  gadiem ir aizsākusi Ineses kundze.
Šveices latviešu mīlas stāsti – dejas un nejaušība
Šveices latviešu pašdarbības gada noslēguma koncertam šoreiz izvērtās īpaši skaista izskaņa  – uzreiz pēc koncerta uz skatuves notika bildinājums! Interesanti, ka arī viena no pasākuma organizatorēm ar savu tagadējo vīru saskatījusies, dejojot latviešu deju kopā. Romantisko cerēšanās laiku vainagoja brīnišķīgas kāzas vasarā.
Mazā siguldiete Laura pēc zarnu infekcijas pārslimošanas arvien ārstu uzraudzībā
Priecīgi un ģimeniski šie Ziemassvētki aizvadīti Gruzniņu ģimenē Siguldā. Viņu jaunākā meita Laura ir viena no tiem trim mazajiem siguldiešiem, kam šis gads paliks atmiņā ar neatliekamās palīdzības sirēnām, kad viņu pēc inficēšanās ar smagu zarnu infekciju veda uz Bērnu slimnīcu Rīgā. Tik smaga zarnu nūjiņu infekcija tieši bērnudārzniekus skāra pirmo reizi. Un, kamēr atbildīgie dienesti meklēja saslimšanas ierosinātāju, bērni vārda tiešā nozīmē cīnījās par savu dzīvību.
Ugunsdzēsēja Valda sirdslieta – koka lietu darināšana
Pulksteņu, gaismas ķermeņu un citu lietu izgatavošana no koka, kā arī vecu mēbeļu restaurēšana ir ugunsdzēsēja Valda Bambuļa sirdslieta ārpus darba Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Katrs viņa izgatavotais darbs ir neatkārtojams, jo tas tiek veidots bez jebkādām skicēm.  
Priesteris Valters kļūst par NBS virsleitnantu – viņu iedvesmojuši Zemessardzē satiktie cilvēki
Latvijā arvien vairāk mācītāju no dažādām konfesijām apgūst virsnieka profesiju, lai būtu līdzās karavīriem ikdienā un kaujas apstākļos. Nacionālajos bruņotajos spēkos patlaban kalpo jau 16 kapelāni, tajā skaitā arī sievietes. Kapelāns Valters Vārpsalietis pirms mēneša oficiāli kļuva par NBS virsleitnantu – “ja garīdznieks var atrast laiku, tad arī citiem nav iemesla neiet”.
«Zelta čiekuriņa» ieguvējs Staņislavs savam mežam velta uzmanību katru dienu
Katros Ziemassvētkos eglītes ienāk mājās ar atmiņām par mežu un putnu dziesmām, un palaimējies tām, kas nav nozāģētas un turpina dzīvot ierastajā vidē. Limbažu novada mežsaimnieks Staņislavs Salmanis savā septiņus hektārus lielajā meža platībā audzē egles un apguvis to atzarošanas metodi, kas eglēm gadu gaitā ļaus izaugt par augstvērtīgiem lietaskokiem, no kuriem varēs pat vijoles gatavot. Šogad viņam par ilgtspējīgu saimniekošanu piešķirts "Zelta čiekuriņš".    
 
Jaunākie
Interesanti