Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Baušķeniece: Baltijas ceļā bija sajūta, ka notiek kaut kas ļoti svarīgs
Šonedēļ, kad svinēsim Baltijas ceļa trīsdesmitgadi, LTV “Panorāma” stāsta par cilvēkiem, kam bija iespēja, kas nenobijās un par spīti neziņai, cēlās, gāja un brauca, lai Baltijas ceļš – gandrīz 700 kilometru garā cilvēku ķēde – cauri Latvijai būtu nepārtraukta. Baušķeniecei Līgai Druviņai, stāvot Baltijas ceļā blakus mammai un vecaimammai, bija tikai 11.    
Mūziķis Jānis Šipkēvics: Mūsu visjaudīgākais un visspēcīgākais ierocis ir mūsu balsis
Mūziķim un komponistam Jānim Šipkēvicam Baltijas ceļš kā tolaik sešgadīgam puikam ir bijis divtik liels pārdzīvojums. Līdz ar barikāžu laiku tas ir noslēgums dzīves posmam, ko viņš savā prātā un sirdī saglabājis kā bērnības laiku. “Pēc tam jau nāk jauns posms, kas ir brīva Latvija un brīvs es, brīvi mani vecāki, mēs visi ar pavisam citu skatu uz šo pasauli,” teic Šipkēvics.
Rīgas svētkos sveiks «zelta kāzas» svinošos pārus
Piektdien, 16.augustā, sākas Rīgas svētku svinības. Un to ieskaņā sveiks pārus, kas šogad svin zelta kāzu jubileju. Apsveikumus pieņems 185 pāri, kuri laulībā nodzīvojuši piecdesmit gadus. Latvijas Radio uzrunāja trīs ģimenes, kas pastāstīja, ka ilgas laulības atslēga ir pacietība. 
Redzēt Parīzi un mirt? Nē, dzīvot! «Diagnoze - vēzis» ceturtā dienasgrāmata
Agrs rīts. Eirotuneļa iebraukšanas vietā Anglijas pusē tikai daži auto, robežsargs māj ar roku, ka visiem jādodas uz pārmeklēšanu, kas izpaužas kā formāla mašīnu apstaigāšana un apgrābstīšana. “Meklē narkotikas,” paskaidro Kriss, kurš saskatījies dokumentālās filmas. Esam pusstundu ātrāk, bet pusaizmigušie robežsargi māj, lai brauc uz priekšu, biļetē norādītais laiks interesē tikai automātisko auto atpazīšanas sistēmu.
Kozuļu dzimtas salidojumā Latgalē satiekas ap 200 tālu un tuvu radinieku
Cik daudz mēs zināms par saviem senčiem? Uz šo jautājumu būs katram sava atbilde, taču jelgavnieks Jāzeps Ošs, kurš pusgadsimta garumā ir pētījis savas dzimtas saknes Latgalē, šodien pirms gandrīz pusotra gadsimta celtajās dzimtas mājās Preiļu novada Saunas pagasta Pundurienē nolēmis sapulcināt daļu no viņa izpētītā ciltskoka. Plānots, ka uz šo tikšanos ieradīsies aptuveni 200 cilvēki, daudzi no kuriem viens otru redzēs pirmo reizi.
Ilggadējais Lietuvas korespondents Latvijā Arūns Vaikutis: Man patika sajūta mazlietiņ uz visu raudzīties it kā no malas
Lietuvas sabiedriskā medija korespondents Latvijā Arūns Vaikutis vairāk nekā 20 gadu ziņojis Lietuvas Radio par Latviju. Kamēr Latvijas Radio jau vairāk nekā 10 gadu nav sava štata korespondenta Lietuvā, no Rīgas par Latviju lietuviešiem turpināja ziņot Arūns Vaikutis. Šajā laikā intervējis valsts augstākās amatpersonas, kultūras personības un citus. Strādājis no Rīgas, un darba kabinets viņam atradās Latvijas Radio ēkā. Nu pēc daudzu gadu darba Lietuvas Radio un televīzija ar Arūnu Vaikuti darba līgumu kā ar štata korespondentu nolēma pārtraukt, piedāvājot viņam strādāt ārštatā. Kad aizritējusi viņa pēdējā darba diena, ilggadējo Lietuvas Radio korespondentu Latvijā šonedēļ uz sarunu par nonākšanu Latvijā un darbu šeit, kā arī medijiem Latvijā un Lietuvā aicināja Latvijas Radio.  
Simtgades Dziesmu svētku laikā dzimušajam Sigvardam jau gandrīz gads
Tieši pirms gada, kad Mežaparka Lielajā estrādē ieskanējās pirmie Latvijas simtgades Dziesmusvētku noslēguma koncertu akordi, mazais Sigvards ieraudzīja pasauli un pirmoreiz skaļi ieraudājās. Mamma Līga Petrāne – kaut gan jau ar tautas tērpu mugurā un nošu mapi rokā – tomēr saprata, ka šis koncerts ies secen. Un labi, ka tā, jo mazais Sigvards piedzima tieši brīdī, kad koncerts sākās.
Latvieši iedzīvojas Japānā. Danas Antipovas un Jevgeņijas Mori stāsti
Reizi gadā Japānas pilsētā Kobē notiek pilsētās svētki. Šķiet, ielu gājienam pošas visa pilsēta un arī tās ciemiņi. Dejas, mūzika, tērpi – šovs visas dienas garumā. Šogad gājēju vidū varēja sastapt arī latviešus, kuri tur dzīvo vai iebraukuši Japānā. Cik daudz viņu ir, un kā rit latviešu ikdiena tālajā zemē?
Latvijas Radio leģenda Jākobsons atzīmē 65 gadu jubileju kopš pirmās reportāžas
Latvijas Radio leģendas Gunāra Jākobsona samtaino un vīrišķīgo balsi atpazīst gan divdesmitā gadsimta vidū un otrajā pusē savas jaunības dienas baudījušie, gan arī šodienas klausītāji. Savulaik viņš komentējis sporta sacensības, vadījis leģendāro „Mikrofona” aptauju, ieskaņojis pasakas bērniem un neatkārtojamo skaņdarbu „Komentētāja roks”. 4.jūlijs Gunāra dzīvē ir ļoti īpaša diena, jo tieši šajā datumā pirms 65 gadiem Latvijas Radio ēterā izskanēja viņa pirmā reportāža.
Līva Paula Paleja – Latvijā pirmā neredzīgā skolniece, kas pabeigusi parasto vidusskolu
Tūkstošiem vidusskolēnu, pedagogu un viņu vecāku šajās dienās svin vidusskolas izlaidumu. Babītes vidusskolas pedagogiem  aizvadītie divi gadi ir bijuši saspringtāki nekā citkārt. Līdz ar citiem jauniešiem, vidusskolu absolvē Līva Paula Paleja. Viņa ir pirmā neredzīgā skolniece Latvijā, kura šodien saņēma atestātu par iegūtu vispārējo vidējo izglītību vispārizglītojošajā programmā.
Būt ārstam – spēcīga motivācija ilgās un grūtās studijās. Guntis Balodis – viens no 274 jaunajiem mediķiem
Šogad medicīnas studijas beidz 83 no 100 studijas uzsākušajiem Latvijas Universitātes medicīnas studentiem. Viņiem izlaidums ir 20. jūnijā. Savukārt 28. jūnijā svinīgais notikums gaidāms Rīgas Stradiņa universitātē, ko absolvēs 191 jaunais ārsts no 230 budžeta vietu studentiem, kuri savu ceļu medicīnā uzsāka pirms sešiem gadiem. Viens no viņiem ir Guntis Balodis, kurš stāsta par tapšanu par ārstu.
Pirmā ķīmijterapija. «Diagnoze - vēzis» otrā dienasgrāmata
Žurnāliste un sabiedrisko mediju autore Lielbritānijā Ilze Kalve akcijai "Diagnoze - vēzis" uztic stāstu par to, kā cīnās par savu veselību. Ilzei pirmajā dienasgrāmatas ierakstā atklāja, kā uzzinājusi par savu diagnozi, kas ļāvis to laicīgāk konstatēt, un salīdzina ārstēšanos Latvijā un Lielbritānijā. Savā otrajā ierakstā Ilze stāsta par pirmo ķīmijterapijas reizi Lielbritānijā. Viņai tādas paredzētas sešas - visas vasaras garumā.
 
Jaunākie
Interesanti