Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Agritas Krieviņas simtgades apņemšanās – 100 cilvēkiem iemācīt darināt pastalas
"Pati savas pirmās pastalas izgatavoju pirms 11 gadiem," – tā saka ādas apstrādes meistare Agrita Krieviņa. Tās darinot un pētot Latvijas muzeju fondu krājumos, atklāts daudz par šiem vienkāršajiem apaviem, kuru uzdevums bija pasargāt kājas gadu simtos. Tāpēc radusies iecere līdz Latvijas simtgadei vismaz simt cilvēkiem iemācīt darināt pastalas pašu rokām.
Simtgadniece Anna Stabe Latvijai novēl saules mūžu
Simt gadu valstij un simt gadu cilvēka mūžam - tiem, kuri šogad atzīmē gadsimta jubileju, dzīves cieši savijušās ar Latvijas likteni. Viena no viņiem ir skrundeniece Anna Stabe, kuras dzīves pamatakmeņi ir Dievs, darbs un labestība.
Lavandas Latvijā - neprāts, kurš pārvērties īstenībā
Šis zemes stāsts dodas acu un deguna ceļojumā. Ceļojumā, kurš reiz sākās kā sapnis krīzes laikā par savu saimniekošanu lavandu laukā. Tagad pie Riharda un Ingas brauc cilvēki no visas Latvijas, lai aplūkotu krāšņos un smaržojošos lavandu laukus.
Māris jaunībā dienējis pie Mauzoleja: Aizverot acis, uzreiz atceros, kā Ļeņins izskatījās
Ļeņina iebalzamēto ķermeni apskatei pirmo reizi Mauzolejā izstādīja vairāk nekā pirms 90 gadiem – 1924. gadā. Lai gan vairākkārt runāts par iespēju viņa mirstīgās atliekas apbedīt, tas joprojām nav izdarīts. Dārta Rasa Ozola no Pieci.lv ir deviņdesmito gadu bērns un Ļeņinu iztēlojas kā Mauzolejā guļošu mazu vīriņu. Taču Dārtas braukšanas instruktoram Mārim ir daudz taustāmākas atmiņas, jo viņš jaunībā dienējis pie Mauzoleja.
Kārķos top jauna tradīcija - stipro dzimtu kalendārs
Domājot, ko Latvijas valsts jubilejas gadā atstāt paliekošu savam pagastam, Valkas novada Kārķos jau pirms vairākiem gadiem radās iecere izpētīt savas stiprās dzimtas. Dzimtas, kuras te dzīvo trijās, pat sešās paaudzēs, un izrādījās, ka to ir vairāk nekā pussimts.
«Panorāmai – 60»: Ilggadējais operators Jānis Buks – prasīgs un asprātīgs
Viņi atrodas kameras otrajā pusē. Viņus piemin sižetu atteikumos un reizēm pamana citu televīziju filmētajos kadros. Par vienu no televīzijas ilggadējiem operatoriem – Jāni Buku kolēģiem ir daudz ko stāstīt, jo, pat esot prasīgam un skarbam darba attiecībās, viņa zināšanas un asprātība tika novērtētas. Ap viņu arī allaž veidojās domubiedru pulciņš.
Dagdas uzņēmējs turpina vectēva arodu un ar Eiropas atbalstu ražo koka ūdas
Dagdas novada jaunais uzņēmējs Staņislavs Maļkevičs līdz šim galvenokārt atjaunoja koka mēbeles, bet tagad pats savām rokām veido  zemledus makšķeres jeb ūdas. Viņš atzīst, ka daudziem jaunajiem uzņēmējiem ir svarīgi piedalīties projektu konkursos un izmantot dažādas Eiropas fondu atbalsta programmas.
«Panorāmai – 60»: Viktors Zemgals - pirmais «laika vecis» Latvijā
Pirmais ''laika vecis'' Latvijā - tā par sevi saka dziedātājs Viktors Zemgals, un, lai gan LTV “Panorāmā” viņš nestrādā jau 20 gadus, joprojām viņam mēdz vaicāt, kāds būs laiks. Grūti pateikt, kas viņam nesa vairāk slavas - televīzija vai dziedāšana, bet skaidrs ir tas, ka viena bez otras šīs divas publiskās dzīves, iespējams, nemaz nevarētu pastāvēt.
«Panorāmai – 60»: No «panorāmieša» par deputātu – Seržants un Kastēns
Par NATO uzlidojumiem Serbijai 90.gadu beigās LTV ziņu raidījuma “Panorāma” pirmajam Briseles korespondentam Oskaram Kastēnam izdevās noziņot, vēl pirms to paspēja amerikāņu CNN. Bet citam bijušajam “panorāmietim” – Kārlim Seržantam – izdevās pirmajam iegūt ekskluzīvas ziņas no Latvijas kriminālās pasaules. Vēlāk abus ceļš no Zaķusalas aizveda uz Saeimas namu, bet tieši “Panorāma” bija nozīmīgs atspēriens abu karjerās un par veidotajiem sižetiem viņi lepojas vēl šodien.
Olimpieša Silova spēks - par mafiju stiprāka ģimene un unikālas karstmaizītes
Slidojot ar pāragri mirušā brāļa Helmuta fotogrāfiju pie sirds, ātrslidotājs Haralds Silovs uzrakstīja jaunu lappusi olimpisko spēļu sasniegumu vēsturē. Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs viņš ieguva 4.vietu 1500 metru distancē, kas ir vēl nebijis sasniegums Latvijai. Gan viņš, gan sportista mamma un tētis uzsver, ka spēks nāk no ģimenes. Ģimene ir kā īsta sicīliešu mafija. Tai jāturas kopā.
Latvijas vecākajai aktrisei Hildai Žīgurei – 100
Latvijas simtgades gadā ļoti īpašu notikumu un svinības sagaidījusi kultūras un teātra vide – šodien, 2. martā, Latvijas vecākajai aktrisei Hildai Žīgurei aprit 100 gadi, vēsta Latvijas Leļļu teātris. Viena no Latvijas Leļļu teātra dibinātājām un ilggadēja tā aktrise savu vērienīgo jubileju sagaidīs radu un draugu lokā Madonas pusē.
Topošais diriģents no Valkas Matīss Briedis iedzīvojies Tallinā un nejūtas kā svešinieks
Valkā dzimušais latviešu puisis Matīss Briedis, kura dzīves ceļš caur Valgu viņu aizvedis uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, atzīst, ka gadu gaitā izveidojusies saikne ar Igauniju ir krietni stiprāka nekā ar dzimteni. Tur viņš gan strādā, gan studē, gan veido ģimeni. Tomēr, visticamāk, Valkas un Valgas “kaimiņbūšanas” dēļ topošais diriģents īsti nejūtas ne kā emigrants, ne arī kā imigrants.  
Lietuvieša Domasa Ūseļa dienasgrāmata. Mazi bērni un pirmā cepelīnu cepšana
Tā ar cilvēkiem mums blakus mēdz būt – mums šķiet, viņus zinām, pazīstam, bet patiesībā ne nu zinām, ne pazīstam. Tāds cilvēks ir Domas Ūselis – lietuvietis Latvijā. Divu dēlu tēvs, vīrs latvietei Kristīnei. Mediju aģentūras vadītājs. Cilvēks, kurš jau piecpadsmit gadu dzīvo Latvijā, runā latviski un izrādās arī domā latviešu valodā. Latvijas Radio mudināts, viņš savas gaitas nedēļas laikā fiksēja dienasgrāmatā.
Talsos pusaudzis Mikus Krastiņš aizraujas ar teātri un leļļu darināšanu
Es būšu leļļu teātra aktieris – tā četru gadu vecumā talsinieks Mikus Krastiņš paziņojis aktrisei Dzintrai Dukai. Astoņus gadus vēlāk nekas nav mainījies. Mikus ir aktieris, režisors, scenāriju autors, scenogrāfs un leļļu darinātājs. Viņš savas izrādes ir spēlējis ne tikai Talsos, bet arī ārpus novada.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti