Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Aktiera Mārtiņa Vilsona ģimene Upesgrīvā bauda brīvību un dārzā ļauj vaļu haosam
Netālu no jūras krasta Upesgrīvā, kādreizējā zvejnieku mājā, jau apmēram desmit gadus saimnieko aktieris un teātra režisors Mārtiņš Vilsons, viņa sieva Zane un četras atvases. Uz šo vietu Vilsonus atveda brīvības alkas, kam sava vaļa tiek dota piemājas dārzā – tas ir pierādījums, ka haosā arī ir sava veida skaistums. Mārtiņš un Zane dārzu veido pēc sajūtām – intuitīvi, augus uzskatot par saviem draugiem.
Olimpiskie atlēti iedvesmo. Nometnē Limbažu novadā jaunie sportisti jūt līdzi pludmales volejbolistiem
Latvijas delegācija no Tokijas olimpiskajām spēlēm jau mājās atvedusi vairākas medaļas, taču vēl vairāki Latvijas olimpieši tagad tikai nonāk pie olimpiādes svarīgākajām spēlēm. Pludmales volejbolistu Mārtiņa Pļaviņa un Edgara Toča pusfināla maču volejbola nometnē vēroja arī mazie censoņi. Olimpiskais sports un latviešu sportistu izcīnītās medaļas jauniešus neapšaubāmi iedvesmo, atzīst treneri. 
Komponista Kārļa Lāča ģimene Spuņciemā pandēmijas laikā ierīko siltumnīcu un augstās dobes
Komponists, daudzu dziesmu un mūziklu autors Kārlis Lācis kopā ar sievu, ekonomikas ministra padomnieci komunikāciju jautājumos Vinetu Vilisteri-Lāci, un dēliem jau 14 gadus brīvdienas un vasaras pavada pašu celtā mājā Spuņciemā, pie kuras iekopts dārzs. Pandēmijas laiks tajā ienesis vairākus jauninājumus – siltumnīcu, kurā aug tomāti un gurķi, un koka kastes, kurās ierīkotas augstās dobes.
Aktieris Juris Hiršs Vecumnieku novadā īstenojis sievas sapni par lauku māju
Zvirgzdes upes krastā Vecumnieku novadā Latvijas Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs kopā ar sievu, televīzijas režisori Lauru mežmalā iekopuši zemes pleķīti, kurā lielākoties aug draugu dāvināti augi, kā arī izglābtas Ziemassvētku egles. Hirši pārliecināti, ka ar augiem jāsarunājas un jāizturas kā pret cilvēkiem, tad tie labi jutīsies, zaļos un plauks.
Pamest pilsētu un tirgot labas emocijas laukos. Ciemos pie Mārča Feldberga Ērgļu pusē
Uzņēmējs Mārcis Feldbergs jaunības maksimālismā pameta aktīvo dzīvi pilsētā, lai uzsāktu lauku tūrismu netālu no Ērgļiem. Madonas novada Sausnējas pagasta “Tiltiņos” viņš mežā izveidojis kinozāli un dabas taku, rīko radošās darbnīcas, uzcēlis pirti un divas kupolveida ēkas – vienā aug vīnogas, bet otrā iekārtota kandžas laboratorija, kur katrs pats var pagatavot kādu stiprāku dzērienu.
Jaunākais sirds ķirurgs Latvijā – Kristiāns Meidrops
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) sirds ķirurgs Kristiāns Meidrops ir jaunākais šīs profesijas pārstāvis Latvijā.  PSKUS Sirds ķirurģijas centra vadītājs, profesors Pēteris Stradiņš jaunajam ķirurgam paredz paredz ļoti nozīmīgu profesionālo ceļu.
Romu māksliniece Ornella Rudeviča: Ģimene ir mani spārni
Romu – Rudeviču dzimtas – jaunākā atvase Ornella gatavo izstādi, jo tēvs un citi cienījami romi viņai stāsta dažādus vēstures notikumus un leģendas, kurus Ornella iemūžinās un nodos tālāk – lai pārējie viņus iepazīst un saprot.
Tūrisma industrijas pārstāve Lolita Pole: Ārzemju viesi apbrīno mūsu dabu
Lielākā daļa ārzemju viesu apbrīno mūsu dabu – mieru, klusumu un nesteidzību lauku tūrismā. Tas ir tas, ko visvairāk novērtē tūristi, raidījumā „Monopols” atzina atpūtas kompleksa "Kurzemes pērle" valdes priekšsēdētāja Lolita Pole, kura paralēli saimniekošanai kempingā aizraujas ar kokapstrādi.
Pļauj zāli un rada hitus. Dziedātāja Intara Busuļa dzīve gleznainajos Ģibuļos
Mūziķis Intars Busulis balsi noteikti pārvalda labāk nekā orientējas puķu nosaukumos – viņš pavisam mierīgi spēj sajaukt īrisus ar krokusiem. Dziedātājs dzimis Talsos un arī šobrīd tur atgriezies, lai Ģibuļu pagastā iekoptu vietu, ko reiz cer saukt par dzimtas mājām. Dārzs galvenokārt ir mūziķa sievas un sievasmātes pārziņā, taču zāles pļaušana un koku zāģēšana ir tieši viņa pārziņā. Pandēmija pamudināja Busuļu ģimeni nomainīt pilsētas steigu, bruģētās ielas un cilvēku burzmu pret skaistiem dabasskatiem, mieru un vietu, kuras iedvesmots Intars radījis pēdējo gadu hitus.
«Karsts Karsts» – podkāsts par hiphopu Latvijā
Raidieraksta par raidierakstiem jeb podkāstiem "Raidnīca" sarunas biedrs ir Artūrs Jenots, hiphopa pasaulē pazīstams ar skatuves vārdu Ipstens Kūns. Viņš arī blogeris, improvizators, dzejnieks, kā arī darbojas "Youtube". Veidojis mūzikas videoklipus, īsfilmas un dokumentālās filmas. Viņš ir arī raidierakstu "Sarunas par mīlestību" un "Karsts Karsts" satura veidotājs.
Gulbenieši Edžus un Toms – dvīņi, kuriem palīdzēs labdarības skrējienā Rīga–Valmiera
Sestdien, 17. jūlijā, astoto gadu pēc kārtas pusotrs simts skrējēju mēros ceļu no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sv.Sīmaņa baznīcai Valmierā. Šogad skrējēju sabiedrība vāks līdzekļus traģiski tēvu zaudējušiem dvīņiem Edžum un Tomam, kuru kustības ikdienā ir ierobežotas. Nedēļu pirms skrējiena saziedoti 1141 eiro, septiņi dalībnieki izvēlējušies startēt, dvīņiem atvēlot 107 eiro, bet 2018. gada čempione Vita Devjatņikova pirms sava starta ziedo 214 eiro.
 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt