Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Zolitūdes traģēdijā bojāgājušās Elgas mamma Ineta cenšas dzīvot tā, lai meitai nebūtu kauns par viņu
Aprit pieci gadi, kopš Rīgas mikrorajonā Zolitūdē sagruva lielveikals „Maxima”, aiznesot 54 cilvēku dzīvību. Vēl desmitiem tika ievainoti, un šī traģēdija ievērojami mainījusi daudzu līdzcilvēku un kopumā sabiedrības dzīvi. Latvijas Radio sarunājās ar  Inetu Jakoveli, kura traģēdijā zaudēja vienīgo meitu Elgu Gruzdi. Viņa atzīst, ka dzīve ir kļuvusi citādāka.
Apsaimniekotāja Vineta tūristiem ar prieku stāsta par vecvecāku pirktajām Āraišu dzirnavām
Tā ir reizē atbildība un arī gandarījums, ka vari dzīvot un strādāt vietā, kas ir bijusi svarīga taviem vecvecākiem – tā par savu darbu, apsaimniekojot Āraišu vējdzirnavas saka Vineta Cipe. Āraišu vējdzirnavas šobrīd ir ne tikai interesants vēstures piemineklis un tūristu apskates objekts, bet te ik vasaru, ap Annām un Jēkabiem jau tradicionāli atzīmē arī Maizes dienu,  godinot rudzu maizi un tās cepējus.
Kādas atmiņas par Latvijas dibinātājiem glabā viņu pēcteči. Četri stāsti
Latvijas simtajā dzimšanas dienā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) laidis klajā eseju krājumu, kurā pirmo reizi apkopotas visu 39 Latvijas valsts dibinātāju biogrāfijas. Bet cik daudz ir zināms par šo dibinātāju pēctečiem? Kur pasaulē ir aizveduši viņu ceļi un cik daudzas dzimtas joprojām glabā stāstus par senčiem, kuri dibināja Latvijas valsti? Tam šogad ar īstu detektīva aizrautību savu laiku veltīja LNVM vēsturnieks Arnis Strazdiņš.
Divas Daugavpils studentes par godu Latvijas simtgadei apceļo 100 Latgales baznīcas
Daugavpils Universitātes studentes Jūlija Kasecka un Dārija Čaplinska nolēmušas Latgalē apmeklēt vismaz 100 tradicionālo kristiešu konfesiju baznīcas – katoļu, pareizticīgo, vecticībnieku un luterāņu. Savu akciju viņas rīko, tuvojoties valsts simtgadei, taču nodomājušas to turpināt arī nākotnē, kad jubilejas pasākumi būs noklusuši.
12 gadus vecā lielvārdiete Anna Viktorija aizraujas ar programmēšanu
12 gadus vecā Anna Viktorija Valaine dzīvo Lielvārdē un nodarbojas ar programmēšanu. Sevi nākotnē viņa redz kā inženieri vai arī profesionālu programmētāju. "Es daudz ko jau protu, bet vienmēr var piemācīties klāt," atzīst Anna Viktorija – viena no 100 "statistiskajiem tautiešiem". Meitene domā, ka nākotnē viņai klāsies labi, jo programmētāji aizvien ir pieprasīti – "cilvēku, kuri nodarbojas ar datorzinātnēm, paliek mazāk".
3. sērija. Lielas pārmaiņas un lauztas dzīves. Trīs cilvēku dzīvesstāsti
Kāda ir Latvijas sabiedrība – uz šo jautājumu Latvijas Radio projektā "Statistiskie tautieši" atbild ar īstiem 100 cilvēku stāstiem par dzīvi, bērniem, darbu, naudu. Katrs ir viena versija par to, kāda ir šodienas cilvēka ikdiena. Šoreiz trīs stāsti par lielām pārmaiņām. Citreiz tās notiek tikai sev iekšienē un ietekmē tikai pašu vai tuvākos, bet ir arī tādas, kas sašūpo un varbūt pat salauž esošo dzīvi, un pat tādas, kurās var ieraudzīt, ka ir noslēdzies laikmets.
Maija un Kristaps satikās Anglijā, bet uz Latvijas simtgadi atgriezušies dzimtenē
Rēzeknes novadā mītošajai Hartmaņu ģimenei Latvijas jubilejas svētki kļūs arī par īpašiem ģimenes svētkiem. Vairākus gadus nodzīvojuši Anglijā un izveidojuši tur savu ģimeni, šovasar jaunieši piepildīja savu sapni – atgriezās dzimtenē. Ģimene ar pārliecību veras nākotnē un turpmāko dzīvi saista ar Latviju.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti