Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
ASV karavīrs: Latvieši atveras, kad iemanto viņu uzticību
Edvards Gibons ir ASV majors, kurš pēdējos sešus mēnešus rotācijas kārtībā uzturējās Latvijā, sniedzot savu atbalstu Sauszemes spēku Mehanizētās kājinieku brigādes štāba komandvadībai. Viņš ir ASV 4. Drošības spēku brigādes komandas līderis. To, ka viņš pievienosies ASV armijai, Edvards izlēmis pirms divdesmit gadiem.
Bijušais Saeimas deputāts Jurašs atklāj – karā Ukrainā pielieto arī KNAB darbā gūtās zināšanas
Pienākumu ir daudz – no izlūkošanas operācijām līdz bataljona apgādes jautājumu risināšanai, taču lietā tiek liktas tās pašas zināšanas, kas daudzus gadus pielietotas darbā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Tā par saviem pienākumiem, darbojoties brīvprātīgo bataljonā Ukrainas aizstāvībai, Latvijas Radio norādīja bijušais Saeimas deputāts Juris Jurašs ("Konservatīvie"), kurš izvēlējās nolikt deputāta mandātu, lai dotos palīdzēt aizstāvēt Ukrainu.
Dižkareive Laura Šlisere dienestu armijā apvieno ar basketbolu
Dižkareive Laura Šlisere 22 gadu vecumā nolēma pievienoties Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS). Viņa ir bruņumašīnas “Sultan” apkalpes komandiere. Savu ikdienas darbu Laura viegli apvieno ar spēlēšanu NBS Latvijas izlasē basketbolā, pārstāvot mūsu valsti starptautiskās militārās sacensībās.
Rāmavas muižas saimniece par Ukrainas bēgļu izmitināšanu: Viņi vienkārši grib pabūt mierā
Rāmavas Depkina muižā līdz šim uzturējušies jau 24 ukraiņu bēgļi, bet vēl viena ģimene ar 10 bērniem ir ceļā. Viņi vienkārši grib pabūt mierā un aptvert visu to, kas ir noticis, vienlaikus ukraiņu sievietēm ir cerība un pārliecība, ka drīz karš beigsies, Latvijas Radio raidījumā “Monopols” stāstīja Rāmavas Depkina muižas pārvaldniece Ilze Stefaņenkova. 
Medmāsa no Mariupoles: Izbeidzās medikamenti un cilvēki puva dzīvi
Mariupole ir kļuvusi par vienu no simboliem Krievijas nežēlībai. Ap 150 tūkstoši pilsētnieku tiek turēti aplenkumā – bez elektrības, gāzes, ūdens padeves un pārtikas piegādēm. Medikamentu trūkst pat slimnīcām. Ar kādu medmāsu, kam izdevies no Mariupoles izkļūt, sarunājās Latvijas Televīzija.
Ukrainas bēgle: Krievijas lidmašīnas lidoja tik zemu, ka jutu degvielas smaku
Bailes no signalizācijas un auto durvju aizciršanas – tādas sekas gandrīz mēnesi pēc Ukrainas pamešanas izjūt Tatjana kopā ar savas māsas bērniem. Viņa Latvijā ieradās 8. martā un izsaka milzīgu pateicību visiem cilvēkiem, kas viņas ģimenei snieguši palīdzīgu roku grūtajā brīdī. 
Bēgt no Ukrainas kara uz Latviju ar 12 suņiem – Tatjanas un Veronikas stāsts
No kara postītās Ukrainas bēgļu gaitās kopā ar saimniekiem dodas arī mājdzīvnieki. Suņu audzētāja Tatjana un Veronika no Zaporižjas Latvijā ieradās ar 12 suņiem. Sievietes neesot biedējis tālais ceļš ar dzīvniekiem, jo viņas apzinājušās, ka daudz nežēlīgāka nākotne, iespējams, sagaida dzimtenē.
Aktīvā radio personība Māra Eglīte: Kokā uzkāpt man ir nieks
Mūžīgais dzinējs, atspole – tā Latvijas Radio personību Māru Eglīti raksturo viņas paziņas. Pat pensijas vecumā viņa joprojām kāpj kokos, kopā ar mazbērniem traucas karuseļos, ir mundra un kustīga. Varbūt noslēpums ir tajā, kā Māra sāk dienu, – desmit minūtes rāpo, tad iet kontrastdušā un pēc tās ķermeni norīvē ar linu dvieli.
Kā savas dienas Ādažu bāzē vada Kanādas armijas kapelāni
Kopš gada sākuma Ādažu militārajā bāzē uz sešiem mēnešiem Latvijā ieradušies Kanādas bruņoto spēku kapelāni Gerijs Karamanokians un Džudsons Bridžvoters. Aktīvie un runīgie priesteri iemantojuši gan latviešu priesteru, gan Kanādas kareivju simpātijas.
Latviešu puika Londonā ziedo savu medaļu lentītes Ukrainas karodziņiem un iedvesmo citus
Atbalstīt Ukrainu iespējams visdažādākajos veidos, reizēm pietiek vien ar nelielu izdomu. Šim nolūkam, izrādās, noder pat bērnu futbola kluba medaļu lentītes. Ziedojumu vākšanai atbalstam Ukrainai savu medaļu lentītes sācis atvēlēt Lielbritānijā dzīvojošais Luka un viņa ģimene, iedvesmojot šādi rīkoties arī pārējo komandu.
Trīs bērnu ģimene no Ukrainas: Negribam dzīvot no Latvijas pabalstiem
“Negribam dzīvot no pabalstiem,” pauda Vadims, kurš kopā ar savu sievu Marinu un trīs bērniem bēgļu gaitās no Ukrainas ieradies Latvijā. Nupat trīs bērnu ģimene no Ukrainas atradusi sev pastāvīgu dzīvesvietu, un tuvākajā laikā Vadims sāks strādāt Latvijas uzņēmumā.
«Es slāpēju savas emocijas. Skeletona lietas nenesu mājās» – Martina Dukura stāsts
Martins Dukurs savas emocijas neizrāda – nedz pozitīvās, nedz arī negatīvās. Arī mājās par skeletonu un savām sajūtām cenšas nerunāt, kas brīžiem var kaitēt. Viņš uzskata, ka jātiek pašam ar visu galā, tas esot darba pienākums, darba ētika. Skeletonista karjeras laikā ir bijuši gan kritumi, gan virsotnes, un grūtāk ir piecelties, kad esi nokritis. Un 2022. gada olimpiskās spēles varētu būt vienas no noslēdzošajām Dukura karjerā fizisku apsvērumu dēļ, Latvijas Televīzijas rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāstīja Martins Dukurs. 
Mariupoles iedzīvotāja: Cilvēki mirst ceļā pēc ūdens
Pārtikas, medikamentu un ūdens tūkums Krievijas armijas aplenktajā Mariupolē ir radījis pilsētā humāno katastrofu. Mirušie cilvēki guļ uz ielām un zem drupām, Latvijas Televīzijas stāstīja no Mariupoles izglābusies iedzīvotāja Ira.   
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt