Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Jaunā «Rīta Panorāmas» laika ziņu vadītāja Ilze Kornete: Laivu braucieni, pārgājieni un nakšņošana teltī – kaut visu cauru gadu
Kopš novembra Latvijas Televīzijas (LTV) ''Rīta Panorāmas'' komandai ir pievienojusies jauna laika ziņu vadītāja Ilze Kornete. Sarunā ar portālu LSM.lv Ilze dalījās savā stāstā par to, kāds bijis ceļš līdz darbam televīzijā, kādi ir laba laika ziņu moderatora galvenie stūrakmeņi un kas ir primārais saskarsmē ar līdzcilvēkiem, lai spētu iedvesmot gan apkartējos, gan sevi pašu.  
No IT nozares Rīgā uz bioloģisku upeņu audzēšanu Viļķenē - Andra Krogzema dzīve laukos
Andris Krogzems ir rīdzinieks, kurš pirms 12 gadiem pārcēlās uz dzīvi laukos, Limbažu novada Viļķenes pagastā, un sāka audzēt bioloģiskās upenes. Tagad ogas aug jau 72 hektāru platībā, tiek vāktas mehanizēti un nogādātas saldētavā Salacgrīvā, kur notiek arī ogu pirmapstrāde. Andris Latvijas Radio raidījumam "Stiprie stāsti" pauda pārliecību, ka laukos ir daudz, ko darīt, un arī upenes vismaz 30 hektāru platībā var būt pamatbizness.
Stiprai būt – vilšanās tuvākajos, ugunsnelaime un citas likstas kurzemniecei Diānai Šteinbergai nespēj atņemt cerību
Cerība var būt cilvēka labestības sākums. Tā nu ir iznācis, ka kurzemniecei Diānai Šteinbergai viegla dzīve nekad nav solīta. Agra mātes zaudēšana, tēva aiziešana pie citas, mīļās omītes nāve, augšana bērnunamā otrā Latvijas galā, vilšanās tuvākajos, ugunsnelaime... Tas viss ir tikai vairojis cerību un apziņu, ka jābūt labai mātei un jāveido stipra ģimene. Tas nekas, ka tas prasīs laiku. Galvenais būt stiprai.
Maizes cepēja Mārupē: Cepeškrāsns jāpazīst labāk nekā savs vīrs
No iepriekš nepazīstamas kaimiņienes apmaiņā nejauši iegūts ieraugs mārupieti Simonu Ģērmani aizveda līdz mājražošanai. Tagad viņa trīs reizes nedēļā cep maizi ar dažādām piedevām un gatavo sausos maisījumus tiem, kas maizi grib cept paši. “Cepeškrāsns ir jāpazīst labāk nekā savs vīrs. Es savas trīs pazīstu ļoti labi,” viņa atzina Latvijas Radio raidījumā “Stiprie stāsti”. 
Taisu bērniem, nevis tiem, kas brauc ar «Ferrari». Koka rotaļlietu meistars Andris Millers Sabilē
Uz vecumu visi paliekot bērna prātā, un te tam ir piemērs – tā par savu koka rotaļlietu darbnīcu teic sabilnieks Andris Millers. Romantiskajā Kurzemes pilsētiņā, netālu no Vīna kalna un slavenajām Sabiles lellēm, atrodas koka rotaļlietu meistara darbnīca – tur gan top jaunas rotaļlietas, gan glabājas paprāva to kolekcija. Kā smej pats Andris, katrs jūk pa savam.
«Bailes gāja nopakaļ» – par VUGD Smiltenes posteņa komandieri kļuvusi sieviete
Pirmajā darba dienā jaunajā amatā kolēģi viņu sagaidīja ar rozēm, jo tagad viņu priekšniece būs sieviete. It kā nekas neparasts, ja vien šis darbs nebūtu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Smiltenes postenī. Vidzemes reģiona brigādē Ineta Blusa-Blusiņa ir pirmā sieviete komandiera amatā.
Fizika un mīlestība pret kokli – 17 gadus vecā Jēkaba Pikšēna stāsts
No domām par ērģelēm līdz mīlestībai pret kokli. Reiz patikusi ķīmija, taču tagad vēlas savu karjeru saistīt ar fiziku – tā īsumā var raksturot 17 gadus veco Jēkabu Pikšēnu no Valmieras, kurš pats pat nebija iedomājies, ka kokle kļūs par viņa mūzikas instrumentu.
Trīs paaudzes zem viena jumta. Žurnālistes Rūtas Dvinskas saime Siguldā
Dzīvošanu saimē, lielu ģimeni un sarunas pie kopgalda mani bērni uzskata par pašsaprotamu, pārliecināta ir televīzijas žurnāliste Rūta Dvinska. Viņai ar savu vīru, televīzijas žurnālistu Kasparu Dvinski, meitām Grietu un Doru ir mūsdienām neierasts ģimenes modelis – jaunā ģimene dzīvo lielā saimē kopā ar Rūtas vecākiem un omīti.
Laimīga veidot karjeru armijā. Kristīnes Švikstiņas stāsts
Kristīne Švikstiņa ir Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centra kapteine. Pēc vidusskolas beigšanas viņai nebija plāna pievienoties armijai. Vēlējusies doties uz Robežsardzes koledžu un kļūt par kinoloģi. Tomēr apziņa, ka ir patriote, un iespēja iegūt bezmaksas izglītību nospēlējusi par labu vēlmei iestāties Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).
Leģendārais sporta ārsts Nagobads svin 100 gadu jubileju Latvijas dzimšanas dienā
Dzimšanas dienu vienā dienā ar Latviju svin leģendārais sporta ārsts Visvaldis Georgs Nagobads, kurš nācis pasaulē tikai trīs gadus pēc tam, kad Latvijas Nacionālā teātra ēkā tika pasludināta valsts neatkarība. Nagobads 2021. gada 18. novembrī svin savu simto dzimšanas dienu – viņš ir bijis klāt daudzos vēsturiskos hokeja notikumos, bruģējis ceļu uz Nacionālo hokeja līgu (NHL) pirmajiem latviešu hokejistiem un pat divreiz uzņemts ASV hokeja Slavas zālē. 
Dižkareive dienestu armijā apvieno ar bērniņa laišanu pasaulē
Arvien vairāk sieviešu Latvijā savu dzīves aicinājumu atradušas Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS). Arī dižkareive Laura Davidauska, kura militāro profesiju apvieno ar sava pusotru gadu vecā bērniņa audzināšanu. Nākotnē sieviete vēlas pievienoties Gaisa spēkiem.
Mātes sapnis redzēt paceļam Latvijas karogu Latvijā. Brīvības pieminekļa karogu iniciatora Andreja Mežmaļa stāsts
Pie Brīvības pieminekļa vēsturiskajā vietā atkal plīvo Latvijas valsts karogi, kurus valstij ziedojis atvaļinātaiss Jūras spēku flotiles admirālis Andrejs Mežmalis. Par šo iecerei vēl pirms valsts simtgades viņš rakstīja vēstules tā laika premjeram, Kultūras ministrijai un Rīgas domei, bet karogu atjaunošanas ideja atsaucību neguva. Taču, neatlaidīgi turpinot un uzrunājot Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu, iniciatīva īstenota šogad īsi pirms Lāčplēša dienas.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt