Advokāts: Spriedums septiņgadīgās Justīnes slepkavības lietā varētu būt augustā vai septembrī

Latgales rajona tiesā Ludzā ceturtdien, 21. martā, noslēgusies pirmā tiesas sēde, kurā skata lietu par septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavību pērn Rogovkā, Rēzeknes novadā. Kā norādīja advokāts, kurš lietā pārstāv apsūdzēto Justīnes pamāti Sandru Reinikovu, galējo spriedumu lietā tiesa varētu pieņemt augustā vai septembrī.

Advokāts: Spriedums septiņgadīgās Justīnes slepkavības lietā varētu būt augustā vai septembrī
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Tiesas priekšā ceturtdien stājās abi apsūdzētie – Justīnes tēvs Vladimirs un pamāte Sandra. Abiem izvirzīta apsūdzība pēc diviem Krimināllikuma pantiem: par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos – ja slepkavība izdarīta personu grupā un noslepkavota persona bezpalīdzības stāvoklī –, kā arī par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas.

Vladimirs Reinikovs kopš aizturēšanas pērnā gada 20. jūnijā atradies Daugavpils cietumā, bet Sandra Reinikova – Iļģuciema sieviešu cietumā. No šiem abiem cietumiem abi ceturtdien atvesti uz tiesu Ludzā.

Tiesas sēde bija slēgta, tiesai skaidrojot to ar procesā iesaistītajām nepilngadīgajām personām. Tiesas sēdē ceturtdien klāt bija tikai paši apsūdzētie, kā arī viņu advokāti.

Apsūdzētās Sandras Reinikovas advokāts Valērijs Petrovskis pēc tiesas sēdes sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra, ka visi procesa dalībnieki parakstījušies par informācijas neizpaušanu. Advokāts arī nekomentēja, vai apsūdzētā piekrīt izvirzītajām apsūdzībām un atzīst savu vainu.

Advokāts norādīja, ka šodien tiesas sēdē nolasīta apsūdzība un noskaidrota apsūdzēto attieksme pret apsūdzību. Nākamajā tiesas sēdē jau tiks izsaukta daļa liecinieku – četri vai pieci.

Petrovskis norādīja, ka tiesas spriedumu varētu sagaidīt šī gada augustā vai septembrī.

Tikmēr prokuratūra Latvijas Televīzijai norādīja, ka ieplānotas 10 tiesas sēdes, bet vēl nav skaidri zināms, vai nevajadzēs vēl, vai liecinieki tiesas sēdes nekavēs. Drošības līdzekli – apcietinājumu – abiem aizdomās turamajiem nav plānots mainīt.

Latgales tiesu apgabala prokuratūras prokurore Natālija Groma sacīja, ka viņa gan negribētu pārsteidzīgi apgalvot, ka pirmās instances tiesas spriedumu sagaidīs jau šogad. 

Nākamā tiesas sēde plānota 16. aprīlī.

Apsūdzēto bērni atrodas radinieku aizgādībā. Ģimenes māja Rogovkā ir tukša. Maijā apritēs gads, kopš tur sāka plaši meklēt Justīni. Valsts policijā informēja, ka par nepatiesu izsaukumu, kā rezultātā notika plaša Justīnes meklēšana, Reinikovs pērn novembrī sodīts administratīvi. 

Uz tiesvedības beigām prokurori izlems, kādu sodu prasīt par pastrādātajiem noziegumiem. Bargākais sods, ko tiesa varētu piemērot par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ir mūža ieslodzījums.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas tēvs un pamāte policiju informēja, ka meitene 2023. gada 5. maijā ap plkst. 19 esot izgājusi no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagasta Rogovkā, un nebija atgriezusies. Meitenes meklēšana nevainagojās panākumiem, bet 20. jūnijā policija paziņoja, ka Justīne atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem.

Meitenes mirstīgās atliekas atrastas apraktas pamestas mājas pagrabā Dubuļu ciemā. Aizdomās par slepkavību aizturēja Justīnes tēvu un pamāti, viņiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Vēlāk viņi daļēji atzinuši vainu meitenes slepkavībā, neatzīstot tīšu slepkavību. Notikuma pēdas slēptas ļoti rūpīgi, un ir grūti noteikt meitenes nāves cēloni.

Vēlāk prokuratūrā pieņemti lēmumi par divu personu saukšanu pie kriminālatbildības. Tēvs un pamāte apsūdzēti par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, kā arī par slepkavību pastiprinošos apstākļos, apzinoties, ka noslepkavotais ir bezpalīdzības stāvoklī.

Saskaņā ar apsūdzību apsūdzētie alkohola ietekmē savā dzīvesvietā uzsāka savstarpēju konfliktu par sadzīviska rakstura pretenzijām pret Justīni, jo viņi nevarēja tikt galā ar meitenes audzināšanu un aprūpi. Apsūdzētie uz meiteni klieguši un tīši situši pa viņas ķermeni un galvu, nodarot meitenei smagus miesas bojājumus, kuru rezultātā iestājās Justīnes nāve. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti