Latvijā
Valsts kontrole: Dati par lūšu un vilku skaitu Latvijā – maldinoši; apšauba medību limitus un kritizē uzraudzību
Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo sugu –  lūšu, vilku –  un briežu dzimtas (pārnadžu) dzīvnieku medību limiti Latvijā tiek noteikti, ņemot vērā dzīvnieku skaitu. Tomēr šī informācija dažādos datu avotos atšķiras, piemēram par lūšiem līdz pat astoņām reizēm. Tas dod iespēju ar datiem manipulēt, īpaši –  pieņemot lēmumus par sezonā nomedījamo dzīvnieku skaitu, revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK).
Šoruden NBS militārās mācības notiks Rīgā
Šoruden Nacionālie bruņotie spēki (NBS) plāno militārās mācības “Namejs” rīkot Rīgā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.
Vai valsts risinās «mūžīgo bērnu» asistentu trūkuma problēmas?
Nelielā atalgojuma un birokrātijas dēļ cilvēki nevēlas kļūt par asistentiem bērniem ar īpašām vajadzībām. Pēc vairākām sarunām ar bērnu vecākiem Labklājības ministrija ir piedāvājusi vecākiem pieņemamu plānu, bet tam nākamā gada budžetā papildus vajadzīgi vairāki desmiti miljoni eiro. Vai politiķi ir gatavi naudu meklēt un risināt problēmas?
«Pēdējais palīdzības sauciens» - Limbažu novads Satversmes tiesā apstrīd reformu
Limbažu novada pašvaldība ir pirmā, kura vērsusies Satversmes tiesā, lai apstrīdētu Administratīvi teritoriālās reformas lemto, ka no novada tiek atdalīts Skultes pagasts par labu jaunveidojamam Saulkrastu novadam. Pašvaldībā vērtē, ka, atdalot jau vēsturiski novadam piederošu teritoriju, tiek ekonomiski vājināts topošais, jaunais Limbažu novads, un tas ir pretrunā ar reformas mērķi – veidot spēcīgus novadus. Lai vērstos Satversmes tiesā, Limbažu novadā vairākus mēnešus ir veikts apjomīgs darbs, gatavojot materiālus pieteikumam. 
Rīgas pagaidu vadība 2019.gada pārskatā norāda uz vēsturiski lieliem budžeta ieņēmumiem un korupcijas skandāliem
Rīgas domes pagaidu administrācija sēdē otrdien, 7. jūlijā, apstiprinās galvaspilsētas pašvaldības aizvadītā gada darba pārskatu. Pārskatā nav pieminēta Rīgas domes atlaišana šā gada sākumā, bet norādīts uz rīdzinieku arvien labāku dzīvošanu, potenciālajiem Covid-19 ietekmes riskiem Rīgas finanšu saimniecībā, kā arī iespējamām sekām, ko var radīt daudzie korupcijas skandāli.
Autoavārijās šogad gājuši bojā jau septiņi bērni
Lai gan 2020. gads ir tikai pusē, ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo bērnu skaits jau šobrīd pārsniedzis visa pērnā gada traģisko satiksmes negadījumu statistiku. Arī svētdien, 5. jūlijā, dzīvību zaudēja bērns. Viņš atradās autosēdeklītī, kuram mājas pagalmā uzbrauca automašīna.
Aicina ikvienu salasīt sev zaļos zirņus Krimuldas pusē
Hektārs ar zaļajiem zirnīšiem - tādu skatu var redzēt Krimuldas novadā. Tie sēti, nevis lai iegūtu zirņu ražu, bet gan lai uzlabotu augsni. Taču zirņi ir gardi un ēdami, tādēļ zemnieks ļauj jebkuram ierasties laukā un lasīt zirņus neierobežotā daudzumā.   
Ģimene Latgalē atjauno savas sādžas krucifiksu
Daugavpils novada iedzīvotājs Jānis Buls savas dzimtas mājā Buļu ciemā dzīvo kopš bērnības. Buļu ģimenes senči piekopa kristīgas tradīcijas, pie kurām pieturas arī esošie ģimenes locekļi. Kopā ar ciema iedzīvotājiem un kaimiņiem no blakus esošām sādžām iesvētīts krucifikss, ko Buļu ģimene ir atjaunojusi ar mērķi saglabāt savu senču tradīcijas un nodot tās jaunajai paaudzei. 
«Sociālas bīstamības dēļ visus nošaut» - piemin Baigā gada upurus
Ar dokumentiem un reāliem dzīvesstāstiem apstiprināta vēsture vairs nav tikai statistika. Tās ir cilvēku dzīves un ģimenes, kas izpostītas un sagrautas. Šajā dienā - 6. jūlijā -  pirms 79 gadiem Meža kapos tika guldīti 99 Latvijas cilvēki, kurus padomju režīms uzskatīja par  bīstamiem. Viņus bez tiesas sprieduma un reāla pamatojuma nogalināja. "Sociālas bīstamības dēļ visus nošaut," bija teikts rezolūcijā. 
Rīgas apkaimju biedrības un citas NVO prasa nogaidīt ar būvniecību velotrekā «Marss»
Vairākas Rīgas apkaimju biedrības un citas nevalstiskās organizācijas (NVO) vēstulē lūdz valdību dot Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldei laiku, lai izvērtētu bijušā velotreka “Marss” teritorijas atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam. Tas nozīmē - neuzsākt būvdarbus teritorijā līdz izvērtējuma saņemšanai, informēja apvienība „Pilsēta cilvēkiem“.
PVD aicina netirgot un nepirkt «Talsu zivju kombināta» produkciju
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir aicinājis tirdzniecības tīklus visā Latvijā izņemt no tirdzniecības SIA “Talsu zivju kombināts” ražotos zivju konservus, jo uzņēmums nevar pierādīt to izcelsmi, turklāt daļai produkcijas uzņēmumā konstatēto pārkāpumu dēļ bija jābūt iznīcinātai jau martā, informēja PVD.
Ar ASV atbalstu Imantā ceļ neatliekamās palīdzības brigāžu centra piebūvi
Pateicoties ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā finansiālajam atbalstam, uzsākti celtniecības darbi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu atbalsta centra paplašināšanai Imantā. Tiek celta piebūve esošai ēkai, kurā atradīsies brigāžu mediķu un autovadītāju darbam nepieciešamās telpas, kā arī vieta operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu apkopei, informēja NMPD.
Sirmgalvis ar invaliditāti Talsu novadā nesaņem aprūpētāju
Latvijā netrūkst vientuļu pensionāru un invalīdu, kuriem nav tuvinieku, kas par viņiem parūpētos. Ja pilsētās šie sirmgalvji var lūgt palīdzību kaimiņiem vismaz pārtikas produktus atnest no veikala, tad tiem, kuri dzīvo dziļos laukos, saņemt kvalitatīvu aprūpi ir tiešām problemātiski. Talsu novadā, Īves pagasta “Kausu” mājās dzīvo kāds sirmgalvis, kuram ir pirmā invaliditātes grupa. Tomēr aprūpētāju Sociālais dienests viņam nepiešķir.
«GKR» Rīgas vēlēšanu saraksts: iepriekšējie domnieki, bijušais «Balzāmbāra» vadītājs, bet bez Andra Amerika
Vairāk nekā pusotru mēnesi pirms gaidāmajām Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanām savu sarakstu prezentējusi partija “Gods kalpot Rīgai” (''GKR''). Šajās vēlēšanās – pirmo reizi bez “Saskaņas”. ''GKR'' saraksta augšgalā ir jau pieredzējušie domnieki, taču ar piekto numuru startēs politikas jaunpienācējs aktieris Jakovs Rafalsons. No “Gods kalpot Rīgai” saraksta startēs arī bijušais “Balzāmbāra” vadītājs Andris Reizenbergs un vairāki agrāk populāri sportisti.
Pētījums: Diasporas dzīvē iesaistās aptuveni divas trešdaļas ārzemju latviešu
Diasporas aktivitātēs iesaistās apmēram divas trešdaļas ārzemēs dzīvojošo latviešu, secināts Latvijas Universitātes un Ārlietu ministrijas pētījumā. Visvairāk iesaistās komunicējot internetā, piemēram, "Facebook" grupās. Savukārt tikai viena trešdaļa iesaistās klātienes pasākumos. Būtu jādomā par to, kā iesaistīt pēc iespējas vairāk ārzemju latviešu, tā pirmdien, 6. jūlijā, sprieda Ārlietu ministrijas rīkotajā diskusijā.
Jaunākie
Interesanti