Panorāma

Pieaug ASV un Izraēlas domstarpības par karu Gazas joslā

Panorāma

Panorāma

Strīds ar Saeimu par Lāčplēša skulptūru Saeimas ēkā

Uzņēmējs vēlas atgūt savulaik Saeimai dāvināto Lāčplēša skulptūru

Saeima nav ar pateicību izturējusies pret tai uzdāvināto Lāčplēša statuju, kas atrodas centrālās ēkas ailē, uzskata pieminekļa dāvinātājs Jevgēņijs Gombergs. Nevienojoties ar parlamentu, Gombergs sola prasīt statujas demontāžu. Saeima pārmetumus nepateicībā noraida.

Uzņēmējs Jevgēņijs Gombergs pirms kāda laika ievērojis, ka Saeimas mājaslapā, kurā ievietota informācija par skulptūru, nav norādīts, kas to dāvinājis. Viņš vērsies Saeimā, bet saņēmis atteikumu papildināt informāciju, ka Gombergs ir bijis dāvinātājs.

Tādējādi, viņaprāt, tiek pārkāpts dāvinājuma līgums, kurā teikts, ka apdāvinātais ar pateicību pieņem Lāčplēša skulptūru. Gombergs uzskata, ka saskaņā ar līgumu viņam ir tiesības savu dāvanu atņemt.

Saeima atbildē norādīja, ka viņš to varētu izdarīt 2027. gadā, kad ēku plānots atjaunot. Bet Gombergs izlēmis – ja puses nepanāks vienošanos, viņš pieminekli aizvedīs agrāk.

Saeimā uzskata, ka ziedotāja vārda neminēšana mājaslapā nav nepateicība un nevar kalpot par iemeslu līguma laušanai.

"Saeima šo dāvanu – Lāčplēša skulptūru – pieņēma ar pateicību, un tas rakstiski ierakstīts abu pušu 2007. gadā noslēgtajā līgumā. Šis līgums neparedz nekādus īpašus, citus pateicības izteikšanas veidus, piemēram, dāvinātāja vārda norādīšanu. Un Saeimas tīmekļa vietnes satura izveide ir tikai un vienīgi paša parlamenta kompetencē," sacīja Sabiedrisko attiecību biroja vadītājs Juris Vīgulis.

"Jūsu pieminētā persona šo skulptūru uzdāvināja Saeimai, un tika noslēgts attiecīgs līgums. Tas nebija mans laiks. Tagad viņi savā starpā nav vienojušies, kā informēt par šo skulptūru, un tas arī viss. Administrācijas pienākums ir informēt un risināt sarunas. Mēs to apspriedīsim prezidijā, bet vispirms administrācijai jātiek galā ar to, kas mums ir tagad. Tas ir, vai šī skulptūra ir vajadzīga vai nav," sacīja  Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība).

Tuvāko gadu laikā Saeimas ēkā gaidāmas lielas pārmaiņas – rekonstrukcija. Sākts skiču konkurss, un arhitektiem jāprezentē savs redzējums par to, kā parlamenta nams izskatīsies nākotnē un vai Lāčplēša skulptūra tajā ir jāsaglabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti