«Ielāpos kā veca un caura zeķe» – Červonkas ciemā protestē pret gadiem ilgu ceļa nesakārtošanu

Valsts autoceļš no Skrudalienas līdz Salienas ciemam netālu no Baltkrievijas robežas 11 kilometru garumā kopš padomju laikiem nav remontēts, tas ir bedrains. Červonkas iedzīvotāju mērs ir pilns, tādēļ viņi sarīkojuši protesta akciju. 

Ar smagās tehnikas un mašīnu signāliem iedzīvotāji Augšdaugavas novada Červonkas ciemā vēlas, lai tiktu sadzirdēts viņu gadiem ilgušais lūgums – sakārtot ceļu. Regulāri noris vien asfalta "lāpīšanas darbi", kas problēmas būtību nemaina – bedru mazāk nepaliek. 

Uzrunātie piketētāji sacīja:

"Paskatieties, viss vienās bedrēs, ielāpos kā veca, caura zeķe, kuru mēģina saglābt, saglābt un saglābt."

"Nesen ceļu strādnieki šo ceļu pielaboja, bet viņi to dara tikai demonstratīvi, jo ikreiz pietrūkst materiālu. Viņi paši atzīst, ka šis ir pats sliktākais asfaltētais pārklājums Latvijā. Tagad šis ceļš ir vienīgais, pa kuru var šķērsot robežu. Silenē robežas šķērsošana ir slēgta, tāpēc mašīnas, fūres, visa satiksme ir šeit. (..) Jebkura attīstība sākas no darbības – cilvēkam nestrādās rokas, ja tajās neplūdīs asinis.  Ceļš ir artērija. Elementāri. Mēs visi runājam par Latgales, pierobežas attīstību, bet – kā tā var attīstīties, ja mēs pat nevaram tikt līdz mājām?"

"Braucam un raudam! Jo ātruma ierobežojums ir uzlikts, 70 kilometri stundā, bet tas jau nerisina pašu problēmu. Ar katru dienu ceļa stāvoklis drūmāks un drūmāks sāk palikt."

"Avārijas manā priekšā. Cik pats esmu vilcis laukā cietušos no grāvjiem ziemās. Pēdējos gadus ceļš ziemās tiek apkaisīts, par to neko nesaku. (..) Cik daudz iegulda uzturēšanā šo gadu laikā, liekot lāpījumus, samaksājot strādniekiem, iepērkot materiālu – tā vietā varētu vienu reizi salasīties un par šo naudu sataisīt kapitālu ceļu."

Pēc iedzīvotāju novērojumiem diennakts laikā ceļu šķērso ap 1000 dažāda veidu transportlīdzkļu. Ielāpiem reljefainais ceļš rada trokšņus, tāpat arī finansiālus zaudējumus transporta remontos.  

Vairāku gadu garumā vietējie vākuši parakstus prasībai  AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) un Satiksmes ministrijai, lai veiktu ceļa kapitālu remontu.  

LVC pārstāve Anna Kononova norādīja: "Minētajam autoceļa posmam ir izstrādāts pārbūves būvprojekts, aprēķinātās provizoriskās pārbūves izmaksas ir 15 miljoni eiro. Būvdarbus būs iespējams veikt tad, kad tiem būs piešķirts finansējums."

Šobrīd remontdarbi plānoti 2026. gadā, taču iedzīvotājiem astoņu gadu laikā pacietības mērs kļuvis pilns un ceļa remontu pieprasa jau šogad. Kā norādīja iedzīvotāji – viņi ir gatavi arī tālākām protesta akcijām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti