Latvijā
Tiesībsarga birojs: Liegt nepotētajiem piekļuvi bankomātiem un aptiekām lielveikalos ir nesamērīgi
Tiesībsargs konstatējis vairākus gadījumus, kur epidemioloģiskie drošības pasākumi nepamatoti ierobežo daļas iedzīvotāju pamattiesības. Tas saistīts ar nepotēto iedzīvotāju iespējām piekļūt bankomātiem, aptiekām un pastam – pakalpojumiem, kas nereti atrodas tirdzniecības centros. Piemēram, lielveikalos bieži vien atrodas lielākās aptiekas ar plašāko zāļu klāstu, kuram piekļūt var tikai iedzīvotāji ar sertifikātiem. 
Prasība par Covid-19 sertifikātu vietvarās: vilšanās, uz nedēļu nederīgs mandāts, neziņa par atlaižamo skaitu
Likumā paredzētais pienākums pašvaldību deputātiem darba turpināšanai uzrādīt Covid-19 pārslimošanas vai vakcinēšanās sertifikātu vairākās vietvarās raisa plašas diskusijas un nestandarta situācijas. Atbildīgajā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) norāda, ka tikai decembra vidū būs skaidrs, cik daudziem valsts un pašvaldību sektorā strādājošajiem sertifikāta neesamības dēļ jāmeklē cits darbs.
Liepājā Karostas kanālu attīrīs no militārā piesārņojuma
Liepājas ostas Karostas kanāla sanācijas projekta atklāšanas seminārā informēs par nākamgad gaidāmajiem darbiem. Karostas kanālu turpinās atbrīvot no padomju laika piesārņojuma, kas līdz šim negatīvi ietekmējis Baltijas jūras ekoloģiju. Projekta īstenošanai plānots tērēt vairāk nekā 5 miljonus eiro, un lielākais finansējuma apjoms piesaistīts no Norvēģijas finanšu instrumenta.
Tiesu portālu aizstāj «Elieta.lv»
No 1. decembra līdzšinējo tiesu portālu “Manas.tiesas.lv” aizstāj jaunais E-lietas portāls “elieta.lv”. Tas ir tiešsaistes e-pakalpojumu portāls, kur vienviet pieejami pakalpojumi, informācija un lietas materiāli tiesvedības, izmeklēšanas un sodu izpildes procesos iesaistītajām personām.
Vairākās pilsētās var pārbaudīt sava auto gatavību ziemai
No 1.decembra autovadītāji astoņās Latvijas pilsētās varēs veikt bezmaksas automobiļu pārbaudes, lai noskaidrotu, cik labi auto sagatavots ziemas ceļiem – vai riepas ir atbilstošas, lukturi noregulēti, logu slotiņas kvalitatīvas.
Covid-19 «vakcīnbusi» Rīgā – vēl tikai šonedēļ
Iespējas bez pieraksta doties un saņemt poti pret Covid-19 sev ērtākā vietā un laikā no nākamās nedēļas Rīgā būs krietni ierobežotas. Populārie mobilie vakcinācijas autobusi Rīgas apkaimēs kursēs vēl tikai šonedēļ. Pēc tam sola pagaidu vakcinācijas punktus apkaimēs.
Magoņa kukuļošanas lietā prokuratūra sašaurina apsūdzību
Rīgas apgabaltiesa sākusi skatīt krimināllietu par pusmiljona eiro kukuļa došanu bijušajam "Latvijas dzelzceļa" prezidentam Uģim Magonim. Prokuratūra pirmajā sēdē grozījusi apsūdzību, un tagad, prokuratūras ieskatā, kukulis dots tikai par "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmuma lokomotīvju iepirkumu, nevis lobēšanu Krievijā. Virsprokurors izmaiņas apsūdzībā skaidro ar pierādījumu trūkumu. 
Tukuma novadā – arī Covid-19 sertifikātus izsniegšanas autobuss
Jau kopš rudens Covid-19 vakcinācijas autobusi dodas arī uz attālākajiem lauku ciemiem un viensētām, taču saņemt sertifikātus lauku iedzīvotājiem, it īpaši senioriem, dažkārt ir grūti. Lai jautājumu risinātu, Tukuma novadā sākta izbraukuma sertifikātu izsniegšana. Otrdien savus sertifikātus saņēma ap 15 Džūkstes pagasta Pienavas ciema iedzīvotāju.
Rēzeknes pusē cīnās ar puteņa sekām
Ziemas pieteikšanās visskarbāk pārsteigusi teritorijas Latvijas austrumos, Latgalē un Sēlijā. Rēzeknes pusē puteņot pārstāja tikai pusdienlaikā. Ceļu stāvoklis ir slikts gan pilsētā, gan laukos, kur aktīvi norit ceļu tīrīšanas darbi.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt