Dienas ziņas

Pļaviņu HES paplašināšanas dēļ likvidēs mazdārziņus

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Nosaka Brasas apkaimes iedzīvotāju drošības izjūtu

Rīgā mērīs Brasas apkaimes iedzīvotāju drošības izjūtu

Lai galvaspilsētā uzlabotu drošību, Rīgas pašvaldības policija kopā ar iedzīvotājiem sākusi testēt jaunu metodi drošības izjūtas noteikšanai. Rīku "Par drošu Rīgu!" divas nedēļas izmēģinās Brasas apkaimē. Šo nedēļu laikā tur sastaptos cilvēkus aptaujās un iegūtos datus pēc tam speciāli izveidotā programmā salīdzinās ar pašvaldības policijas rīcībā esošo oficiālo noziedzības statistiku.

Rīgas pašvaldības policija regulāri analizē savus statistikas datus par saņemtajiem izsaukumiem, pārkāpumiem, to vietu un veidu un atkarībā no tā domā, kā uzraudzīt kārtību. Pašvaldības policijā norāda, ka nevar paļauties tikai uz saviem datiem, svarīgs ir arī iedzīvotāju vērtējums.

"Iespējams, ir kādas pelēkās zonas, respektīvi, šajā teritorijā vai šajā apkaimē, par ko mums nav tik detalizētas informācijas. Mums, iespējams, bijuši atsevišķi ziņojumi, bet neesam saņēmuši pietiekami daudz ziņojumu, lai varētu izdarīt tādus secinājumus, ka šeit papildus būtu nepieciešama mūsu uzmanība," skaidroja Rīgas pašvaldības policijas galvenā komunikācijas speciāliste Kristīne Kļaveniece.

Pašvaldības policija aptaujāšanu sāks šīs nedēļas otrajā pusē.

Policijas iniciatīvu uzteic Brasas apkaimes biedrības vadītājs Raivis Dejus: "Man ļoti patīk, ka policijai ir projekts, kur tiek mērīts tas, kā sabiedrība jūtas, nevis vienkārši policija izpilda kaut kādus savus priekšrakstus."

Aptaujā iegūtos datus ievietos speciālā programmā, kurā tos salīdzinās ar pašvaldības policijas apkopoto statistiku. Policijā pieļauj, ka apkaimē ir vietas, par kurām neziņo, tomēr iedzīvotāji tur nejūtas droši. Rezultāti ļaus uzzināt, vai kaut kur ir nepieciešama policijas papildu klātbūtne.

Arī LTV apvaicāja sastaptos cilvēkus.

"Ļoti droši, ļoti labs rajons, bērniem draudzīgs, laukumiņš uztaisīts, viss mierīgi. Gribētos kaut kādu mierīgāku satiksmi."

"Ļoti droši."

"Simtprocentīgi. Tepat mums pretī ir policijas iecirknis, ļoti droši jūtos."

"No pieredzes varu teikt, ka te ir daudz drošāk nekā centrā, jo centrā ir bijuši gadījumi, kad uzbrūk manam dēlam, bet šeit nav bijis neviena tāda gadījuma."

Arī apkaimes biedrības pārstāvis norādīja, ka visbiežāk cilvēkus Brasā traucē nepareizi novietoti auto un trokšņošana, taču nopietnu pārkāpumu nav vai ir maz. Pilotprojektam izraudzīta Brasa, jo pašvaldībai ir laba sadarbība ar apkaimes iedzīvotājiem, kā arī tur ir Lielie kapi, kas var izrādīties "pelēkā zona", par kuru neziņo, bet iedzīvotājiem var šķist neomulīga. Iniciatīva izveidota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu, un tajā piedalās sešas Eiropas pilsētas, no kurām viena ir Rīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti