Pārbūvēs ceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile posmu pirms Tīnūžiem

Ogres novadā sākta reģionālā autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) pārbūve no krustojuma ar autoceļu Rīga–Ērgļi (P4) līdz Tīnūžiem (26,20.–35,27. km), informēja "Latvijas valsts ceļi".

 Asfaltbetona segums šajā posmā bija ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Būvdarbus plānots pabeigt 2025. gada sākumā.

Maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums posmā 70 km/h, darbu vietā – 50 km/h.

Satiksmi būvdarbu laikā plānots organizēt arī ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu.

Darbus sāks ar vecā seguma demontāžu pa posmiem. Visā posmā paredzēts pārbūvēt ceļa konstruktīvās kārtas, izbūvējot arī reciklēto pamata kārtu un asfaltbetona segumu divās kārtās.

Apdzīvotās vietās un četrās esošās autobusu pieturvietās pārbūvēs apgaismojuma infrastruktūru, pieturvietas pie Tīnūžu skolas aprīkos ar paviljoniem, savukārt autoceļa 29,5. kilometrā izbūvēs jaunu pieturvietu pāri "Kākciems". Pie Kākciema arī atjaunos dzīvnieku tuneli. Visā posmā sakārtos ūdens atvadi – raks un tīrīs grāvjus, atjaunos un pārbūvēs caurtekas.

Būvdarbu laikā paredzēts izcirst 185 kokus, ciršanu saskaņojusi Ogres novada pašvaldība.

Lai ceļu remontdarbu ietvaros varētu cirst kokus gar ceļu, "Latvijas valsts ceļiem" ir jāsaņem atļauja no pašvaldības, kuras administratīvajā teritorijā atrodas ceļš.  Ciršanu sāks pēc 30. jūnija, kad beidzas lieguma periods.

Būvdarbus veiks "SIA CBF SIA Binders" par līgumcenu 7 199 240 eiro (ar PVN), projekts tiek finansēts no valsts budžeta līdzekļiem. Būvuzraudzību nodrošina SIA "Būvju profesionālā uzraudzība", projekta autors ir AS "Ceļuprojekts".  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti