Panorāma

Rīdzinieki rudenī varētu palikt bez pieturām ar nojumi?

Panorāma

Panorāma

Militārā apdraudējumā noderīgi var būt arī mednieki

Ādažu militārajā poligonā mednieki kopā ar zemessargiem vingrinās tālšaušanā

Latvijā šāvienu trokšņi jau otro dienu izskan Ādažu militārajā poligonā, kur mednieki kopā ar zemessargiem vingrinās tālšaušanā. Pasākuma mērķis ir iesaistīt un apmācīt pēc iespējas vairāk mednieku, kas reti vai nekad nav piedalījušies publiskajās tālšaušanas un augstas precizitātes šaušanas treniņos. Un arī palīdzēt izanalizēt rezultātus un kļūdas. Jo militāra apdraudējuma gadījumā tieši mednieki ar savām prasmēm varētu būt valsts aizsardzībai īpaši noderīgi.

Rit otrā apmācību diena tālšaušanas nodarbībās medniekiem Ādažu poligonā. Lai arī ir saulains un redzamība ļoti laba, šāvēji atzīst, ka viegli nav. Pūš auksts vējš un tālākā distance sasniedz pat 1200 metrus. Ieva Velika ir medniece no Talsiem un šādā pasākumā ir pirmo reizi.

"Tas ir kaut kas, kas ir dziļi sirdī. Vīrs man ir zemessargs, un es arī gribētu stāties Zemessardzē, bet mēs kaut kā ģimenē esam nolēmuši, ka pietiek ar vienu zemessargu. Tad man tā šaušana, tās zināšanas, kā darboties, ja nu kaut kas notiek, ka tad arī es varu kaut kā piedalīties un iesaistīties valsts un savas ģimenes aizsardzībā," stāstīja medniece.

Un tāds arī ir šo apmācību mērķis – zemessargiem plecu pie pleca ar medniekiem apgūt tehniku, ne tikai dienā, bet  arī naktī.

Mednieki tepat arī nakšņojuši un naktī pirmo reizi apguvuši kaujas vingrinājumu – šaušana nakts apstākļos ar termālajām nakts redzamības ierīcēm. Tas viss, lai militāra apdraudējuma gadījumā mednieki varētu nākt palīgā cīņās pret ienaidnieku.

"Šis viss ir ciešā sazobē ar visaptverošo valsts aizsardzību. Un kas ne labāk kā Latvijas mednieki, pirmkārt, pārzina apvidu, mežus, laukus, prot precīzi šaut, kā pierāda sacensības. Prot klusi pārvietoties. Un, protams, ka mums ir iezīmēti savi uzdevumi priekš medniekiem krīzes gadījumā," stāstīja 1. Rīgas brigādes 19. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris, majors Uldis Dadžāns.

Kādi ir šie uzdevumi? Tos gan neatklāj, bet vairākkārt piemin arī Latvijas Mednieku savienības valdes loceklis Jānis Zandbergs. Un mednieki ir gatavi iesaistīties valsts aizsardzībā.

Viņiem noslēgta vienošanās par sadarbību ar Aizsardzības ministriju.

"Kas to var izdarīt? To var izdarīt personas, kuru rīcībā ir šaujamieroči. Latvijā ir 22 tūkstoši mednieku, viņu īpašumā ir 57 tūkstoši šaujamieroču. Un šis pasākums ir viens no veidiem, kādā veidā mēs pārliecināmies par to, ka šie cilvēki ir ne tikai spējīgi, bet arī gatavi iestāties valsts aizsardzības stājā. Tas, ko mēs šeit apgūstam, ir iemaņas, kopīgi sadarbojoties. Izpildīt komandas," skaidroja Zandbergs.

Un viņiem veicās ļoti labi. 

"Es uzskatu, ka mēs esam tiešām pierādījuši sevi par to, ka spēju ziņā mēs esam līdzvērtīgi. Latvija ir maza valsts, un nav svarīgi, kādu tērpu mēs valkājam. Vai tas ir ikdienas apģērbs, vai tā ir forma? Mēs visi esam šīs valsts pilsoņi un patrioti," vērtēja Zandbergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti