Ekonomika
Liepājas ostā pusgada rekords – 3,88 miljoni tonnu kravu
Liepājas ostas uzņēmēji 2022. gada pusgadā strādājuši ar pieaugošu kravu apgrozījumu līdz pat 15,2%. Kaut arī spriedzi rada kara apstākļi Ukrainā un neskaidrība saistībā ar Krievijas lēmumiem tranzīta jomā, uzņēmēji cer, ka arī nākamais pusgads būs ar stabilu kravu plūsmu. Liepājas ostā šogad apkalpoti arī divi kruīza kuģi.
SPRK: Dabasgāzes cena saglabāsies augstā līmenī
Dabasgāzes cenas kopumā saglabāsies augstā līmenī, aģentūrai LETA norādīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), atsaucoties uz pieejamo informāciju nākotnes darījumu finanšu instrumentu tirgos.
VID: Nesamaksātā un nedeklarētā PVN apmēri turpina samazināties
Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) plaisa jeb nesamaksātais PVN apmērs turpina samazināties, un pēdējie divi gadi  – 2020. un 2021. gads – uzrāda šo pašu pozitīvo tendenci, liecina jaunākais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) PVN plaisas pētījums.
Nodokļu plaisa ir tās nodokļu summas, kuras nodokļu maksātāji nedeklarē vai, ja deklarē, tomēr valsts budžetā nesamaksā.
Īres dzīvokļu cenas aug; pieprasījums būtiski pārsniedz piedāvājumu
Līdzīgi kā citās nozarēs arī īres tirgū cenas kāpj debesīs. Tas patīk namsaimniekiem, jo pieprasījums pēc puslīdz jēdzīgiem un labiem īres dzīvokļiem ir lielāks nekā piedāvājums. Tāpēc varbūt šad tad var dzirdēt komentārus, ka dzīvokļus to īpašnieki negrib izīrēt bēgļiem no kara plosītās Ukrainas. Tomēr arī maksātspējīgus ukraiņus izīrētāji uzņem labprāt. 
Lielākais mājražotāju izaicinājums šobrīd – noturēt cenu un pircēju
Noturēt cenu un pircēju – tas šobrīd ir lielākais izaicinājums mājražotājiem. Elektroenerģijas un degvielas sadārdzinājums jau ir licis daudzām precēm cenu pacelt, bet mazie uzņēmēji  saprot, ka līdz ar to var zaudēt pircēju, kas priekšroku dos lielveikalu akcijām. Nedaudz optimistiskāki ir tie mājražotāji, kuri ir atraduši savu specifisko nišas produktu, kas nav veikalos nopērkams. 
Divu gadu laikā teju dubultojusies komunālo pakalpojumu apmaksa ar maksājumu kartēm
Šā gada maijā salīdzinājumā ar 2020. gada maiju gandrīz dubultojusies ar maksājumu kartēm iedzīvotāju nomaksātā summa par komunālajiem pakalpojumiem. Par to liecina Latvijas Bankas apkopotie dati. Ja 2020. gada maijā ar bankas karti iedzīvotāji par komunālajiem pakalpojumiem samaksāja apmēram 14 miljonus eiro, tad šogad maijā jau 27 miljonus. Karšu maksājumu palielinājums par komunālajiem pakalpojumiem liecina par arvien augošo inflāciju. 
Daļa iedzīvotāju malku nākamajai apkures sezonai steidz gādāt jau tagad
Vairāki desmiti tūkstoši mājsaimniecību Latvijā kā kurināmo izmanto malku. Arī par to, līdzīgi kā citiem energoresursiem, šobrīd nākas maksāt vairāk nekā iepriekš. Valdībā skaidras atbildes par atbalstu malkas iegādei vēl nav, taču, tā kā apkures sezona nav nemaz tik tālu, cilvēki jau tagad steidz gādāt kurināmo.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt