PVO: Covid-19 pandēmija joprojām uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Trīs gadus pēc tam, kad Pasaules Veselības organizācija (PVO) izsludināja augstākā līmeņa globālo trauksmes līmeni saistībā ar Covid-19, pirmdien tā paziņoja, ka pandēmija joprojām ir uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju.

"Komiteja mani ir informējusi, ka, pēc tās domām, Covid-19 joprojām ir globāla ārkārtas situācija veselības jomā, un es tam piekrītu," pēc ANO Veselības aģentūras ārkārtas komitejas sanāksmes pavēstīja PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss.

"Ieejot ceturtajā pandēmijas gadā, nav šaubu, ka šobrīd esam daudz labākā situācijā nekā pirms gada, kad omikrona vilnis sasniedza savu maksimumu. Taču kopš decembra sākuma katru nedēļu izziņoto nāves gadījumu skaits ir pieaudzis.

Pēdējo astoņu nedēļu laikā Covid-19 dēļ dzīvību zaudējuši vairāk nekā 170 000 cilvēku. Un tie ir tikai ziņotie nāves gadījumi; mēs zinām, ka faktiskais skaits ir daudz lielāks," norāda PVO vadītājs.

"Mēs nevaram kontrolēt vīrusu, bet mēs varam darīt vairāk, lai novērstu iedzīvotāju un veselības sistēmu ievainojamību.

Mēs joprojām ceram, ka šajā gadā pasaule pāries jaunā posmā, kurā mēs samazināsim hospitalizāciju un nāves gadījumu skaitu līdz zemākajam iespējamajam līmenim un veselības sistēmas spēs pārvaldīt Covid-19 integrētā un ilgtspējīgā veidā."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti