PVO diskutē par Covid-19 pandēmijas trauksmes līmeņa pazemināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) diskutē par Covid-19 pandēmijas trauksmes līmeņa pazemināšanu. Šobrīd PVO koronavīrusa pandēmiju klasificē kā "starptautisku sabiedrības veselības ārkārtas situāciju", kas ir organizācijas noteiktais augstākais trauksmes līmenis. Kā ziņo "Deutsche Welle", lēmums par trauksmes līmeņa iespējamo pazemināšanu netiks izziņots ātrāk par pirmdienu.

PVO diskutē par Covid-19 pandēmijas trauksmes līmeņa pazemināšanu
00:00 / 02:31
Lejuplādēt

Piektdien, 27. janvārī, sasaukta PVO Ārkārtas komitejas Covid-19 jautājumos 14. sanāksme kopš pandēmijas sākuma. Komiteja tiekas ik pēc trim mēnešiem, lai apspriestu krīzi un sniegtu atskaiti PVO ģenerāldirektoram.

Neilgi pirms sanāksmes sasaukšanas PVO ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss sacījis, ka kopš 2022. gada decembra sākuma vīrusa izraisīto reģistrēto nāves gadījumu skaits ir pieaudzis. Viņš piebilda, ka "pēdējo astoņu nedēļu laikā no Covid-19 miruši vairāk nekā 170 000 cilvēku". Gebrejesuss uzsvēris to, ka nāves gadījumu skaits kopš decembra sākuma ir pieaudzis saistībā ar jauno inficēšanās vilni, kas skāra Ķīnu.

Pagājušajā nedēļā vien "PVO saņēmis ziņojumus par gandrīz 40 000 vīrusa izraisītajiem nāves gadījumiem pasaulē. Vairāk nekā puse no tiem ir saistīti ar Ķīnu".

"Es joprojām esmu ļoti noraizējies par situāciju daudzās valstīs, kā arī par nāves gadījumu skaita pieaugumu. Lai gan mēs esam acīmredzami labākā situācijā nekā pirms trim gadiem, kad šī pandēmija pirmo reizi mūs skāra, tomēr globāli kolektīvā reaģēšana atkal ir apgrūtināta", sacīja Gebrejesuss.

Gebrejesuss atzīmējis, ka cīņu pret Covid-19 joprojām apgrūtina vakcīnu, testu un ārstēšanas trūkums. Pēc viņa domām, globāla reaģēšana joprojām ir nestabila, jo pārāk daudzās valstīs šie spēcīgie dzīvības glābšanas rīki joprojām nenonāk līdz iedzīvotājiem, kuriem tie visvairāk nepieciešami. Jo īpaši tas skar gados vecākus cilvēkus un veselības aprūpes darbiniekus.

PVO ģenerāldirektors izteicis bažas arī par to, ka pārāk maz cilvēku visā pasaulē ir atbilstoši vakcinēti pret Covid-19.

Tikmēr ASV laikraksts "New York Times" lēš, ka vakcinācijas temps visā pasaulē pēdējos mēnešos ir mazinājies, sabiedrības pieprasījumam samazinoties pat tad, kad vakcīnu piedāvājums kļūst plašāks. Laikraksts ziņo, ka šobrīd vairāk kā 5,51 miljards cilvēku visā pasaulē ir saņēmuši Covid-19 vakcīnas devu, kas sastāda aptuveni 72% no pasaules kopējā iedzīvotāju skaita.  Šobrīd Āfrikā ir zemākais vakcinācijas līmenis salīdzinājumā ar citiem kontinentiem. Tur tikai 35% procenti iedzīvotāju ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu. Savukārt Eiropā vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši 70% iedzīvotāju, vēsta laikraksts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti