«Tas karš ir sācies.» Stradiņa slimnīcas jaunās Covid-19 nodaļas vadītājs saka – visiem palīdzēt nevarēs
Palikt mājās. Strādāt attālināti. Neiet uz veikalu. Neatsaukties ielūgumam un nedoties pie draugiem, pat ja viņi ir vakcinēti pret Covid-19 – pagaidām tikai šādi šobrīd var mazināt, bet ne apturēt to graujošo Covid-19 vilni, kas veļas pār Latviju un draud paralizēt slimnīcu darbu. Stradiņa slimnīcā šodien atvērta vēl viena Covid-19 nodaļa, kuras vadīšana atkal uzticēta ārstam Kārlim Rācenim. Viņš un kolēģi prognozēja, ka divu nedēļu laikā smokoši cilvēki jau gulēs ne vien nodaļās, bet arī plašajā A korpusa slēgtajā iekšpagalmā jeb ātrijā, ēdnīcas zonā un poliklīnikā.
Vecāki mēdz aizliegt vakcinēties pret Covid-19; jaunieši pat apsver potēties slepus
Vairākas Eiropas Zāļu aģentūras reģistrētās vakcīnas pret Covid-19 ir drošas arī jauniešiem vecumā no 12 gadiem. “ReTV” uzrunāja vairākus jauniešus, kuri vēlas vakcinēties un ātrāk atgriezties, viņuprāt, interesantākā ikdienas dzīvē, bet viņiem to neļauj vecāki. Daļa jauniešu pat apsver iespējas vakcinēties slepus, tomēr baidās no vecāku tālākās reakcijas.
Skolēniem turpinās veikt Covid-19 testus arī brīvlaikā
Piektdien ļoti daudzi bērni no skolas ieradās smaidīgi un laimīgi. Saņemts sekmju izraksts un sācies rudens brīvlaiks. Taču arī nākamajā nedēļā skolās turpināsies skolēnu testēšana, lai pēc brīvlaika mācības var atsākt droši. Savukārt skolēniem, kas atrodas karantīnā, jārēķinās, ka testu, kas jāveic pirms atgriešanās skolā, nedrīkst atstāt uz pēdējo brīvlaika dienu. Laboratoriju kapacitāte nav bezizmēra.
Pie vakcinācijas pret Covid-19 autobusiem – rindas
Rīgas ielās piektdien pirmo reizi izbrauca vakcinācijas autobusi. Tie stāvēs pie veikaliem un tirgiem. Kaut arī diena lietaina, pie autobusiem vērojamas rindas. Vairums uzrunāto iedzīvotāju norādīja, ka nākuši vakcinēties tikai tāpēc, ka to licis darba devējs.
Kā ar Covid-19 slimo prezidenti, premjeri un prinči
Latvijas prezidents Egils Levits, kurš ceturtdien tika oficiāli atzīts par inficējušos ar koronavīrusu, nonācis plašā citu ar Covid-19 slimojušo valstu un valdību vadītāju kompānijā. Levitam, kurš pavasarī tika vakcinēts, ir viegli simptomi, tomēr ne visiem viņa kolēģiem tā paveicies. Rus.lsm.lv apkopoja vairākas “slimības vēstures”.
Oktobris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt