Novembrī būtiski kāpis iesniegto slimības lapu skaits
Novembrī būtiski kāpis iesniegto slimības lapu skaits
Novembra pirmajā pusē, salīdzinot ar visu oktobri, darbinieki iesnieguši teju astoņas reizes vairāk A slimības lapu, ko prasa apmaksāt darba devējiem. Mazāks kāpums ir B slimības lapām, ko apmaksā valsts.
No skolas uz bezdarbniekiem – kāpēc daži pedagogi kovida potei pateica «nē»
No skolas uz bezdarbniekiem – kāpēc daži pedagogi kovida potei pateica «nē»
Cik daudz Latvijā ir pedagogu, kuri līdz ar jauno kārtību no 15. novembra pieņēmuši lēmumu nevakcinēties pret Covid-19 un skolā nestrādāt? Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" operācijā "Skolotāji, kuri vakcīnai pateikuši nē" secināja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šobrīd visaptverošus datus nav apkopojusi, tādēļ raidījums devās runāt ar izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai saprastu, kāda ir situācija.
Veselības ministrs: Covid-19 mājsēde devusi rezultātu
(papildināts)
Veselības ministrs: Covid-19 mājsēde devusi rezultātu (papildināts)
Pirmdien, 15. novembrī, beidzoties mājsēdei un valstī ieviestajiem stingrajiem ierobežojumiem Covid-19 augstās izplatības dēļ, veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" vērtēja, ka tā devusi rezultātu, – saslimstība ir mazinājusies un slimnīcas ir izdevies atslogot.
Lietuvā vairs nedrīkst lietot auduma sejas maskas
Lietuvā vairs nedrīkst lietot auduma sejas maskas
Lietuvā pirmdien stājušies spēkā jauni Covid-19 ierobežošanas noteikumi, saskaņā ar kuriem sabiedriskās vietās jālieto medicīniskā maska vai respirators, bet no auduma šūtas sejas maskas vairs nebūs derīgas.
Valodniece: «Kvadrātkods» ir jauks vārds
Valodniece: «Kvadrātkods» ir jauks vārds
No angļu valodas atvasinātā vārda “QR kods” vietā ieteicams izmantot terminu “kvadrātkods”, kas pēdējā laikā latviešu valodā dzirdams arvien biežāk, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja valodniece Dite Liepa. Viņas vērtējumā tas ir jauks vārds, kuru izmantot ieteicams vēl vairāk.
Novembris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12