Latvijā no 21. oktobra plāno «lokdaunu»: mājsēdi vakaros, mācības attālināti un pulcēšanās aizliegumu (papildināts)
Pēc aptuveni deviņu stundu ilga darba Krīzes vadības padome pirmdien, 18. oktobrī, izšķīrusies par stingru "lokdaunu" no 21. oktobra līdz 15. novembrim. Tas nozīmē, ka strādās tikai veikali, kur var nopirkt pašas nepieciešamākās preces, bet pārējie būs slēgti. Netiks sniegti nekādi pakalpojumi un būs ierobežota pulcēšanās. Par nedēļu tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks, un pēc tam mācības klātienē atsāks tikai mazākie skolēni, bet lielākie mācīsies attālināti. Vēl "lokdauna" laikā būs jāievēro mājsēde.
Trīs seniores: pret Covid-19 vakcīnu noskaņotā, šaubīgā un potētā. «Aizliegtais paņēmiens» uzklausa viņu domas
Kā ar senioru vakcināciju pret Covid-19 veicas Latvijā? Cik daudz vai maz senioru to ir izdarījuši laikā, kad citās Eiropas valstīs šīs grupas vakcinācijas aptvere ir tuvu 100%? To Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidros operācijā "Vakcinācija un seniori. 1. daļa", kuras laikā viesosies arī Latgalē, Rēzeknes novadā, kur vakcinēto senioru īpatsvars ir viens no zemākajiem valstī. Tur raidījums satika trīs seniores – nepotētu, šaubīgu un vakcinētu, lai uzklausītu viņu argumentus.
Covid-19 plosās arī Latvijas kaimiņvalstīs
Saslimstība ar Covid-19 pieaug arī Latvijas kaimiņvalstīs. Lietuvā šobrīd slimnīcās ārstējas 1699 slimības skartie, bet Igaunijā – 408. Situācija kļūst arvien nopietnāka arī Krievijā un Baltkrievijā.
Pilsētu transportā grūtības ar Covid-19 vakcinācijas sertifikātu pārbaudi
Pasažieru pārvadātāji brīdina par pakalpojuma pārtraukšanu reģionos nepietiekamā finansējuma dēļ un lūdz piešķirt 14 miljonus eiro. Pilsētās sarežģījumus rada prasība no nākamās nedēļas sabiedriskajā transportā maksas atvieglojumus piemērot tikai tiem sabiedriskā transporta pasažieriem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19. Pilsētās tagad valda neziņa, kā ierobežojumus ieviest.
Arī Vidzemes slimnīcā pārtrauc plānveida pakalpojumu sniegšanu
Ņemot vērā straujo Covid-19 saslimstības pieaugumu un ārstniecības iestādes kapacitāti, Vidzemes slimnīca ar pirmdienu, 18. oktobri, izsludina ārkārtas situāciju un uz laiku pārtrauc plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu stacionārā un dienas stacionārā, informēja SIA "Vidzemes slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.
SPKC: Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 saslimstības ziņā (papildināts)
Latvija ir pirmajā vietā pasaulē saslimstības ziņā, informēja Slimību  profilakses un kontroles centrā (SPKC), publiskojot pagājušās nedēļas Covid-19 izplatības rādītājus. Tie liecina, ka atklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā aizvadītās nedēļas laikā pieaudzis par 48,8%. Par vairāk nekā pusi (56%) pieaudzis stacionāros ievietoto pacientu skaits. Smagi slimo pacientu skaits palielinājies par 62,8%.
Oktobris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt