Politoloģe Kažoka: Cīņā pret Covid-19 nepieciešama politiskā līderība
Valdības vilcināšanās spert izšķirošus soļus cīņā pret Covid-19 saistāma ar politiķu bailēm no vakcinēšanās pretinieku protestiem. Taču vienlaikus – šāda bezdarbība var nākamajās vēlēšanās iegriezt pašām koalīcijas partijām. Pašreiz situāciju varētu glābt tikai augstāko amatpersonu spēja beidzot izrādīt politisko līderību. Tā intervijā "Panorāmai" notiekošo koalīcijā raksturoja politoloģe Iveta Kažoka.
Daļa politiķu skeptiski par ierobežojumiem vakcinētajiem pret Covid-19
Par stingrākiem ierobežojumiem valdība varētu lemt ceturtdien, 7. oktobrī. Priekšlikumus gatavo Krīzes vadības padomes sekretariāts, pieaicinot ekspertus. Kādi priekšlikumi būs, sekretariāts trešdien, 6. oktobrī, vēl pateikt nevarēja. Koalīcijas partiju aptauja liecina, ka vismaz daļa politiķu iebilst idejai ierobežojumus noteikt arī vakcinētajiem.
Pirmie rezultāti Covid-19 klātbūtnes monitoringam notekūdeņos – maznozīmīgi
Pirmie rezultāti Covid-19 klātbūtnes monitoringam notekūdeņos ir maznozīmīgi, jo tas lietderīgs ir tā sauktajā vīrusa miera periodā, kad saslimstības līmenis ir zems, to norādīja institūtā “BIOR”. Institūtā atzīmēja, ka vīrusa miera periods nokavēts birokrātijas dēļ, kas neļāva laikus uzsākt monitoringu. Tā kā saslimstības rādītāji valstī jau ir ļoti augsti, tad programmā pastiprināti tiekot pētītas iespējamās mutācijas. 
Mediķi aicina valdību pieņemt «nopietnus lēmumus» – par pusi samazināt visu cilvēku kontaktus (papildināts)
Saslimstība ar Covid-19 Latvijā ir sasniegusi tādus apmērus, ka ir nepieciešams noteikt kontaktu un pulcēšanās ierobežojumus visā sabiedrībā, attiecinot tos arī uz vakcinētajiem. To Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) preses konferencē paziņoja Stradiņa slimnīcas infektologs Uga Dumpis, aicinot valdību jau rīt pieņemt "nopietnus lēmumus" Covid-19 izplatības ierobežošanai, samazinot visu cilvēku kontaktēšanos par 50%.
Vakcinācijas centros un izbraukumos potētos seniorus uz trešo devu plāno saukt ar īsziņu (papildināts)
Uzsākot trešās vakcīnas pret Covid-19 nodrošināšanu senioriem virs 65 gadiem, līdz šim vakcinācijas centros, ārstniecības iestādēs un izbraukumā potētie saņems īsziņu ar uzaicinājumu, bet pie ģimenes ārstiem potētos aicina pašus sekot līdzi savam vakcinācijas kalendāram un pieteikties balstvakcinācijai, ja kopš pēdējās devas pagājuši seši mēneši, ieplānojis Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta birojs.
ASV jau 700 tūkstoši Covid-19 upuru
Covid-19 Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) jau prasījis vairāk nekā 700 tūkstošu cilvēku dzīvības. Galvaspilsētā Vašingtonā notikuši pasākumi šo cilvēku piemiņai.
Oktobris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt