Sadaļas Sadaļas
Latvijas skolās nedēļas laikā četrkāršojies Covid-19 skarto klašu skaits
Latvijā Covid-19 izplatības dēļ vienas nedēļas laikā četrkāršojies klašu skats, kuras no klātienes pārgājušas uz attālināto mācību procesu. Jaunais mācību gads rit vien divas nedēļas, bet daudzas skolas jau atkal saskaras ar attālināto mācību darbu Covid-19 straujās izplatības dēļ. Tikmēr valdības lēmumi par stingrākiem ierobežojumiem gaidāmi nākamnedēļ. 
Latvija saņēmusi 7200 «Janssen» vakcīnu devas; būs pieejamas arī izbraukuma vakcinācijā
Pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija radies ražotāja problēmu dēļ, tagad ir atjaunotas "Janssen" vakcīnu pret Covid-19 piegādes Latvijai – otrdien, 14. septembrī, saņemtas 7200 devas. Saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju vairāk nekā 19 000 devu piegāde plānota arī 21. septembrī, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.
Brodvejā atsākas teātra izrādes
Brodvejā, Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Ņujorkā, atsākušās teātru izrādes un uzvedumi. Izklaides industrijā iesaistīto uzņēmumu pārstāvji pauda neviltotu prieku par iespēju atkal kļūt par šīs kopienas locekļiem
Covid-19 pandēmijas nauda medicīnā: Piemaksas mediķiem palīdz, bet tās nebūs «mūžīgais dzinējs»
Jau pērn, Latvijā sākoties Covid-19 saslimušo skaita straujam pieaugumam, mediķi par darbu īpašajos apstākļos saņēma piemaksas. Lai arī šogad mediķu piemaksām, iespējams, varētu tikt izmaksāta pat piecas reizes lielāka naudas summa nekā pagājušajā gadā, arvien vairāk paši mediķi runā, ka grūto darbu slimnīcās ar Covid-19 pacientiem atalgot tikai ar lielāku naudu var būt par maz. Tāpat arvien biežāk piemin mediķu izdegšanu. Darbs nesniedz gandarījumu, un daudzi medicīnas darbinieki tam neredz ne gala, ne malas, jo valstī joprojām ir pārāk liels nevakcinēto skaits.
Skaitļi un fakti: Darba iespējas pasaulē atjaunosies pakāpeniski
Galvenais iemesls, kādēļ eksperti izsaka bažas par lielāku nevienlīdzību sabiedrībā pēc pandēmijas, saistīts ar to, ka pandēmijas laikā vislielāko darba ienākumu samazinājumu, tostarp Eiropā, ir piedzīvojuši trūcīgākie iedzīvotāji. Diemžēl pašlaik nav pārliecinošu prognožu par to, ka darba iespējas visiem atjaunosies vienlīdz labi. Visdrīzāk būs jāgaida vēl pāris gadu, līdz darba vietu piedāvājums pasaulē atgriezīsies pirmspandēmijas līmenī. Turklāt lielākās problēmas ar pilnvērtīgu atgriešanos darba tirgū var būt cilvēkiem ar zemāku kvalifikāciju, kā arī jauniešiem.
Septembris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt