Dienas ziņas

No rītdienas varēs saņemt balstvakcīnu “Janssen” potei

Dienas ziņas

Latvijā pirmajā vizītē ierodas Igaunijas premjerministre

Darbu sāk vakcinācijas autobusi

Pie vakcinācijas pret Covid-19 autobusiem – rindas

Rīgas ielās piektdien pirmo reizi izbrauca vakcinācijas autobusi. Tie stāvēs pie veikaliem un tirgiem. Kaut arī diena lietaina, pie autobusiem vērojamas rindas. Vairums uzrunāto iedzīvotāju norādīja, ka nākuši vakcinēties tikai tāpēc, ka to licis darba devējs.

Piespiedu vakcinācija, afēra, esam nospiesti uz ceļiem. Pie jaunā vakcinācijas busiņa šādus viedokļus dzird visvairāk. No uzrunātajiem vien retais atbild, ka vakcinējas, pašiniciatīvas vadīts. 

"Manuprāt, tas ir ļoti labi. Citādi mēs viens otru aplipinām. Un kas būs tālāk? Tāpēc es te esmu. Labi, ka tāda izbraukumu vakcinācija," sacīja Aleksandrs, kurš pats bija izlēmis par poti.

Savukārt Daiga jutās piespiesta. Viņa teica: "Tā ir piespiedu vakcinācija, mēs taču visi to zinām. Un kas ar mums būs pēc tam, nevienu neinteresē. Pats bēdīgākais ir tas, ka tas viss ir pret likumu. Ir tikai Ministru kabineta noteikumi, un šinī ārkārtas situācijā viņi darbojas. Tas ir bēdīgi."

Arī Pēteris izteicās, ka neietu vakcinēties, ja viņam pietiktu ar pensiju. "Man vienkārši pateica, ka līdz 15. [datumam] ir jāvakcinējas. Es katru dienu varbūt ar simt cilvēkiem satiekos, man tāds darbs ir. Un man nekas nav bijis. Značit, varbūt bērnības visas tās potes strādā," sacīja vīrietis.

Mediķi norādīja – apmēram puse cilvēku vakcinējas, jo jūtas spiesti to darīt jauno ierobežojumu dēļ. Taču viņi nonākot pretrunā paši ar sevi.

"Jau sen visiem bija jāvakcinējas, lai nebūtu to ierobežojumu, kas ir tagad. Ja visi savakcinētos iepriekš, tad tā nebūtu. Laikam tas ir motivators. Jo citādi cilvēki negrib iet potēties," norādīja mediķe Jekaterina.

Pieprasījums pēc autobusiem ir. Četru stundu laikā pie veikala "Lidl" poti saņēma 40 cilvēki. Pie veikala "Maxima" pieprasījums bija vēl lielāks. Latvijas Televīzija novēroja, ka rindā bez iepriekšējā pieraksta pa dienu stāvēja ap 40 cilvēku. Iedzīvotāji arī varēja izvēlēties starp "Pfizer" un "Janssen" vakcīnām.

"Daļa jūtas kā piespiesta. Tad attiecīgi ātrāk var vakcinācijas sertifikātu dabūt. "Janssen" dotajā momentā iet vairāk," komentēja mediķis Edgars.

Pieprasījuma dēļ sestdien darbu sāks arī trīs lielie vakcinācijas centri. Uz tiem arī var doties, iepriekš nepiesakoties, taču Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča aicina tomēr pieteikties vietnē "manavakcina.lv": "Tomēr ir rudens, laiks vairs nav tik patīkams, lai stāvētu rindā."

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.

Latvijā izmantošanai reģistrētas četras Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", "Moderna", "Janssen" un "AstraZeneca" vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Tirdzniecības centros un izbraukumos potēties var bez iepriekšēja pieraksta. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Uzzināt, kādas vakcīnas pieejamas vakcinācijas vietās no 11. oktobra līdz 17. oktobrim, iespējams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt