Policija sola pastiprināti kontrolēt Covid-19 ierobežojumu ievērošanu
Covid-19 ierobežojumu un drošības prasību daudz, bet tās palīdzēs tikai tad, ja tiks ievērotas. Valsts policija sola masku valkāšanu, pulcēšanos un citas prasības kontrolēt aktīvāk, pat veikt masveida pārbaudes visā valsts teritorijā. Jo jau pirmās plašākās pārbaudes apliecina – pārkāpumu ir daudz.
Valsts iestādes sāk darbu «zaļajā» režīmā
Daudzās valsts iestādēs un uzņēmumos no pirmdienas, 11. oktobra, darbs pāriet "zaļajā" režīmā. Tas nozīmē – sniedzot pakalpojumus klātienē, gan klientu apkalpošanas darbiniekiem, gan klientiem ir jābūt vai nu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam.
«Vietu deficīts ir mūsu ikdiena» – mediķi par Covid-19 pacientu pieplūdumu intensīvajā terapijā
Vietu trūkums Covid-19 pacientiem Latvijas slimnīcās kļuvis par ikdienas parādību, tā atzīst vairāki mediķi. Dažās slimnīcās brīvu gultu Covid-19 pacientiem vairs nav. Ārsti ar vīrusu inficētos šķiro jau uzņemšanā. Ja pacients ir vakcinēts pret Covid-19 un slimības gaita nav smaga, viņš dodas ārstēties mājās. Vienlaikus pacientiem, kuri slimnīcā nonāk ar smagu slimības gaitu un kuriem nepieciešama ārstēšana intensīvajā terapijā, šāda iespēja nav garantēta. 
Traģēdija ārstes ģimenē – no Covid-19 miruši abi dēli
Kopš pandēmijas sākuma Latvijā miruši 2806 Covid-19 slimnieki. Divi cilvēki no šīs statistikas ir kādas vienas ģimenes traģēdija. Ar dažu dienu starpību Rīgā, Stradiņa slimnīcā un “Gaiļezerā” – no Covid-19 mira divi brāļi. Viņi bija talantīgi programmētāji, bet vakcinējušies nebija, jo uzskatīja, ka darbs pie datora sargā no satikšanās ar vīrusu.
Mācības klātienē – tikai studentiem, kuri vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši (papildināts)
No 11. oktobra stājas spēkā noteikumi, ka augstskolās un koledžās mācības klātienē pieejamas tikai tiem studentiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši. Tā kā lēmums par šādu kārtību pieņemts jau augustā, vakcinēšanās rādītāji akadēmiskā personāla un studentu vidū ir ap 90% un dažās augstskolās tuvojas pat 100%.
Darba inspekcija: Pret Covid-19 nevakcinētos pašlaik nevar atlaist no darba
Pašlaik par nevakcinēšanos pret Covid-19 nevar pārtraukt darba attiecības, tā norādīja Valsts darba inspekcija (VDI). Ja darbinieks saņem darba uzteikumu, viņš var vērsties tiesā. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā (LBAS)  norādīja, ka jaunie Ministru kabineta noteikumi ir pretrunā ar Darba likumu.
Latvijā nevakcinētie ar Covid-19 inficējas 2,7 reizes biežāk par pilnībā potētajiem
Salīdzinot Covid-19 infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto vai daļēji vakcinēto cilvēku vidū, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta 2,7 reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem. Tā liecina jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie saslimstības dati. 
Covid-19 ierobežojumus vērtējošā ekspertu grupa aptur sadarbību ar valdību (papildināts)
Akadēmiskās vides ekspertu grupa, kas nāca talkā valdībai Covid-19 ierobežojumu izvērtēšanā, pārtrauc savu darbību uz nenoteiktu laiku, jo sadarbība ar Ministru kabinetu neesot attaisnojusi ieguldītās pūles. Vienlaikus ekspertu grupa kritizēja valdības pieņemtos Covid-19 ierobežojumus kā nepietiekamus un bažās par slimnīcu pārslodzi mudināja jau tagad lemt par potenciālo rīcību varbūtējā krīzes eskalācijas gadījumā.
Oktobris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt