Vācijā sadala finanses ziemas olimpiskajiem sporta veidiem, topā bobslejs un kamaniņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sadalot finansējumu līdz 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm, Vācijā septiņām ziemas olimpisko sporta veidu jumtorganizācijām ik gadu piešķirs 6,17 miljonus eiro, ko papildinās līdzekļi treneru darbam un organizatoriskiem izdevumiem, vēstīja Vācijas mediji. Ar brangākajām finansēm var rēķināties bobslejā un kamaniņu sportā, kur vāciešiem ir vislabākās izredzes uz olimpiskajām medaļām. 

Par piešķiramo finanšu apjomu nedēļas sākumā vienojās Vācijas Olimpiskā sporta konfederācija (DOSB) un Vācijas Iekšlietu ministrija. Atsevišķi sporta federāciju treneriem un personālam tika iezīmēti 11,4 miljoni eiro gadā. 

Pēc reformām augstu sasniegumu sporta nozarē Vācijā finansējuma noteikšanā pielieto potenciāla analīzes sistēmu (PotAS), lai noteiktu katra sporta veida izredzes gūt panākumus nākamajos divos olimpiskajos ciklos. Pirms finanšu sadalīšanas notiek arī sarunas ar sporta veidu vadību par izvirzītajiem olimpiskajiem mērķiem.

Jaunākajā novērtējumā visaugstāk pakāpās Bobsleja un kamaniņu federācija (BSD), kas ietver arī skeletonu, informēja izdevums sport1.de. Aiz līderiem tālāk ierindojās slēpošanas un snovborda federācijas, kā arī hokejs. Ieviestā sistēma Vācijā arī ir izpelnījusies sporta federāciju kritiku, taču ne tik daudz par nepietiekamu taisnīgumu, bet gan par lielo birokrātisko slogu, ko tā rada. 

PotAS sistēmā federācijām informācija jāievada par 121 analizējamu aspektu. BSD vecākā izpildamatpersona Tomass Švābs iepriekš atzina, ka federācija prasību izpildei sistēmā ievadījusi vairāk nekā 1000 dokumentu.

Prioritāri sadalot naudu, Vācijā tiek saglabāts bāzes finansējums arī citiem sporta veidiem, lai jauniešiem nezustu iespēja darboties. 

"Augstu sasniegumu sportā mēs vēlamies vislabākajā veidā attīstīt disciplīnas, kurās ir vislielākais panākumu potenciāls," paskaidroja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Juliana Zeiferte. "Papildus individuālo disciplīnu potenciālam izšķiroša loma finansējuma apjoma noteikšanā bija federāciju mērķiem 2026. gada ziemas olimpiskajās spēlēs. DOSB un Iekšlietu ministrija arī vēlas saglabāt sporta dažādību, tādēļ visas disciplīnas 2023. gadā saņems minimālo finansējumu, lai federācijām nodrošinātu svarīgo darbu ar jaunatni. Mēs turpināsim visās federācijās atbalstīt trenerus un citu personālu 2022. gada līmenī. Tas visiem ļauj droši plānot [nākotni] līdz 2026. gada olimpiskajām spēlēm."

DOSB valdes loceklis Dirks Šimmelfenings paskaidroja, ka izmaiņas finansējuma sistēmā tika ieviestas pēc 2021. gadā notikušajām Tokijas olimpiskajām spēlēm, lai orientētos uz potenciāla realizēšanas iespējām Vācijas sportā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti