Valstij uzliek pienākumu piešķirt naudas balvas sportistiem par izciliem sasniegumiem nedzirdīgo spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments ir atzinis par pamatotu prasību piešķirt naudas balvas sportistiem arī par izciliem sasniegumiem nedzirdīgo spēlēs, informēja tiesā.

Vērtējot Ministru kabineta (MK) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtās kasācijas sūdzības, tiesa atzina par pamatotu Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru MK tika uzlikts pienākums piešķirt naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā 2017. gada nedzirdīgo spēlēs – "Deaflympics" – maksimālajā apmērā atbilstoši sacensībās iegūtajai vietai.

AT kasācijas tiesvedību lietā neierosināja un līdz ar to stājās spēkā Administratīvās apgabaltiesas spriedums.

Senatoru kolēģija par pamatotu atzina tiesas secinājumu, ka iestādes nav objektīvi attaisnojušas atšķirīgu attieksmi pret pieteicējiem, piešķirot ievērojami mazāku naudas balvu par izciliem sasniegumiem sportā salīdzinājumā ar citiem sportistiem vienādas nozīmes vai pat mazāk nozīmīgās sporta sacensībās līdzīgā periodā un līdzīgas konkurences apstākļos.

Tāpat lēmumā atgādināts, ka AT līdzīgā lietā jau iepriekš olimpiskās, paralimpiskās un nedzirdīgo spēles ir atzinusi par vienlīdz nozīmīgām.

Iestādei ir rīcības brīvība, kā lemt par naudas balvas piešķīrumu, tāpat arī izšķirties par piešķiramās naudas balvas apmēru, tomēr iestādes rīcības brīvība ir ierobežota ar vienlīdzības principu, norādīja tiesā. Naudas balvu piešķiršana un tās lielums ir pakārtots arī valsts finansiālajām iespējām. Tomēr tas, ka augstākā līmeņa sporta pasākumi, kas notiek reizi četros gados, notiek dažādos budžeta gados, pats par sevi neattaisno atšķirīgas attieksmes pieļaušanu, atzinusi tiesa.

Objektīvus apstākļus, kas attaisno naudas balvas piešķiršanu atšķirīgā apmērā, iestādes izskatāmajā lietā nav norādījušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti