Vairums Covid-19 dēļ pārcelto vizīšu lielajās slimnīcās notikušas

Divās Latvijas lielākajās slimnīcās šobrīd teju visas Covid-19 dēļ ārkārtējās situācijas laikā pārceltās vizītes ir notikušas, un teju visi speciālisti sāk pieņemt tos pacientus, kas pie ārsta pierakstījušies pēc ārkārtējās situācijas.

Vairums Covid-19 dēļ pārcelto vizīšu lielajās slimnīcās notikušasKristaps Feldmanis
Vislielākā pacientu plūsma ir Latvijas lielākajās – univeristāšu slimnīcās. Šīm slimnīcām arī visvairāk pacientiem nācās pārlikt plānveida pakalpojumu sniegšanu, kad Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā šie pakalpojumi teju pilnībā tika pārtraukti. Šobrīd jau absolūtais vairākums pacientu, kuru vizītes tika atliktas, ir izmeklēti un slimnīcas plānveida pakalpojumus sāk piedāvāt arī tiem, kuri pieteikušies jau pēc ārkārtējās situācijas.

 

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas klientu informācijas un apkalpošanas daļas vadītāja Dzintra Kļaviņa stāstīja – slimnīca plānoja visus aptuveni 10 000 iekavētos pacientu apkalpot līdz septembrim.

"Tomēr, ņemot vērā pacientu pieprasījumu un vēlmes vairāk uz rudeni šos izmeklējumus un konsultācijas saņemt, mums šī rinda ir pakāpusies līdz decembrim. Tā ir vairāk kā pacientu izvēle.

Līdz ar to, mēs varam teikt, ka šobrīd lielākā daļa pacientu ir pārplānota un pārcelta, un viena daļa jau ir saņēmusi šos pakalpojumus, savukārt tie, kuri gribēja septembrī, oktobrī, novembrī – tiem šis pakalpojums ir priekšā. Tādi pacienti, kuri mums vēl ir saskaņošanas stadijā, ir aptuveni 600," teica Kļaviņa.

Tas nozīmē, ka ir apkalpoti tie, kuri piekrita plānveida pakalpojumam, kad to piedāvāja slimnīca, bet tie, kuri to vēlējās atlikt arī pēc pakalpojumu atsākšanas, nāks līdz gada beigām. Kļaviņa gan skaidroja – šie pacienti nāks pamīšus ar tiem, kas savas vizītes pieteikuši jau pēc ārkārtas situācijas.

Citādāk uz pacientu rindām skatās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), proti – tur jau teju pilnībā apkalpoti pacienti, kuru vizīte pārcelta, taču tos, kuri izmeklējumus vēlējušies nevis laikā, kad piedāvā slimnīcā, bet gan vēlāk rudenī, pieskaita pie tādiem, kuri no sava pakalpojuma atteikušies un pierakstījušies pa jaunam, kopā ar citiem, kas pieteikušies pēc ārkārtas situācijas.

Tātad šobrīd RAKUS teju pilnībā ar rindām jau galā tikuši, tomēr liela daļa sākotnēji uz pārceltajiem laikiem nav ieradušies, atzina slimnīcas ārstniecības direktors Haralds Plaudis.

"Lielos vilcienos – jā, mēs esam Covid-19 plūsmas apkalpojuši un sākam jau pieņemt nākamos pacientus. Mēs redzējām, ka diezgan liels procents šo pacientu, kuriem šīs konsultācijas vai izmeklējumi bija paredzēti, viņi neieradās. Bija liels atteikumu procents. Šobrīd situācija ir mainījusies – gan jūnijs, gan jūlijs ir ļoti bagātīgs. Mums slimnīca atkal ir pilna ar pacientiem, par ko mums ir liels prieks. Un pilnā apjomā notiek gan konsultācijas, gan visdažādāko izmeklējumu veikšana," teica Plaudis.

Stradiņa slimnīcā norādīja, ka lielākās rindas ir uz kardioloģiskajiem un neirofizioloģiskajiem izmeklējumiem, kā arī uz fibrogastroskopiju un kolonoskopiju. Savukārt RAKUS lielas rindas ir pie hematologiem, kardiologiem un reimatologiem.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos, Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kas pagarināta līdz jūnijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.

Pacientu un mediķu pasargāšanai no iespējamas inficēšanās ar Covid-19 daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs. No 23. aprīļa ārstniecības iestādes atsāka pacientu pierakstīšanu uz visiem plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem. Sākot ar 20. aprīli, paplašināts sniedzamo plānveida pakalpojumu apjoms. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti