Panorāma

A. Brandavu atbrīvo no apcietinājuma

Panorāma

Liepājas pedofilu lietā tiesa piespriež gadu cietumā

Uzrāda apsūdzības priesterim P. Zeiļam

Uzrāda apsūdzības mācītājam Zeiļam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Prokuratūra ceturtdien, 7. martā, uzrādījusi apsūdzības krimināllietā, kurā viens no aizdomās turētajiem ir katoļu priesteris Pāvels Zeiļa. Prokuratūra uzskata, ka ir savākts pietiekami daudz pierādījumu apsūdzību uzrādīšanai un drīzai lietas virzīšanai uz tiesu.   

Gan par seksuālu vardarbību, gan cilvēktirdzniecību aizdomās turētajiem vīriešiem ceturtdien prokurore uzrādījusi apsūdzību. Divus aizdomās turētos prokurore apsūdz pēc krimināllikuma panta par seksuālu vardarbību, kura maksimālais soda mērs paredz pat mūža ieslodzījumu, bet mācītāju Pāvelu Zeiļu apsūdz par cilvēku tirdzniecību.

Tuvākajā laikā apsūdzība tikšot izsniegta arī katram aizdomās turētajam.

“Divi no apsūdzētajiem dzīvoja kopā un ilgstoši seksuāli izmantoja gan vienu nepilngadīgu personu, gan arī vienu ar garīgas attīstības traucējumiem, un pēc kāda laika viņi arī šo garīgi slimo cilvēku pārdeva, nodarbojās ar cilvēktirdzniecību un pārdeva seksuālajai izmantošanai trešajai personai,” informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Krimināllietā par cietušām atzītas divas personas. Viena no tām bijusi nepilngadīga, otra ar garīgās attīstības traucējumiem. Cietušais, kuram konstatēta garīga atpalicība, LTV jau iepriekš stāstīja, ka divi vīrieši viņu vadājuši un tirgojuši seksuālām darbībām citiem vīriešiem, veduši arī ar vilcienu uz Latgali pie mācītāja, kura vārdu cietušais nezināja, bet pēc fotogrāfijas atpazina Pāvelu Zeiļu. Mācītājs neatzīst savu dalību viņam inkriminētajos noziegumos.

“Viņš noraida pilnīgi jebkādus nodarījumus, bet komentēt apsūdzības būtību, tajā iekļautos faktus vai kādus citus apstākļus es nevaru, un diez vai arī darīsim to pēc tam, bet uz šo brīdi mums pat nav izsniegta apsūdzība,” sacīja Zeiļas advokāts Kārlis Zunde.

KONTEKSTS:

Aizdomās par bezpalīdzības stāvoklī esošas personas seksuālu izmantošanu un cilvēktirdzniecību  policija aizturējusi trīs personas, priesterim Pāvelam Zeiļam un vēl vienai personai piemērojot drošības līdzekli - apcietinājumu. Priesteris pret sevi vērstās apsūdzības noraidīja.

Vēlāk viņš atbrīvots pret drošības naudu, devies pensijā un uzturas klosterī Viļānos, kas cilvēkiem no ārpuses nav pieejams. Tomēr, kā zina stāstīt vietējie, dažkārt viņš turpina vadīt dievkalpojumus un pat pieņem grēksūdzes.

Pēc priestera aizturēšanas daudzi rēzeknieši un apkārtnes ļaudis pauda sašutumu par priestera aizturēšanu. Rēzeknē arī tika sarīkots pikets, lai paustu atbalstu un aizstāvētu Zeiļu.

Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, komentējot Zeiļa  apcietināšanu, pauda - ja policijas aizdomas apstiprināsies, tad priesterim jāsaņem sods un to nedrīkst paslaucīt zem paklāja, bet, ja lieta ir safabricēta, tad vainīgajiem par to arī jāsaņem sods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti