Panorāma

IeM: par viltus ziņu uzraudzību valstī nav atbildīgā

Panorāma

Lauki ienāk pilsētā

Z.Stankevičs: tā ir traģiska ziņa

Stankēvičs: Ja aizdomas par priesteri Zeiļu apstiprināsies, to «nedrīkst paslaucīt zem tepiķa»

Ja Valsts policijas aizdomas apstiprināsies, tad priesterim Pāvelam Zeiļam jāsaņem sods un to nedrīkst paslaucīt zem paklāja. Šādu viedokli Latvijas Televīzijai pauda katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, plašāk komentējot šonedēļ notikušo prāvesta Pāvela Zeiļa  apcietināšanu.

Stankevičs neizslēdz iespēju, ka tā varētu būt arī provokācija, un aicina notikušo nepolitizēt pirms gaidāmās pāvesta Franciska vizītes.      

Stankevičs LTV norādīja, ka izskanējusī informācija par priesteri ir traģiska ziņa un pieminēti šaušalīgi noziegumi, tik šaušalīgi, ka tie šķiet neticami, jo nebija ne mazākas baumas, ne traipiņa attiecībā uz šo personu, tāpēc tas liekas neticami.

“Vai tiešam cilvēks varēja tik labi nomaskēties un iekšā būt pilnīgi sapuvis un uz āru ar nevainojamu reputāciju?” vaicāja Stankevičs.

Viņš cer uz taisnīgu tiesas lēmumu, lai lieta būtu pilnībā noskaidrota.

Ja apstiprināsies policijas aizdomas, “būs jāiztīra bez kompromisiem” un nedrīkstēs šo lietu slaucīt zem tepiķa, sacīja Stankevičs.

Savukārt, ja lieta izradīsies safabricēta vai tā būs provokācija, tad vainīgajam par to jāsaņem sods, jo apsūdzības ir nopietnas, norādīja Stankevičs.

Viņš arī cer, ka šī lieta neietekmēs septembra nogalē gaidāmo pāvesta Franciska vizīti, lai gan tā veido nelabvēlīgu atmosfēru sabiedrībā.

KONTEKSTS:

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde priesteri un vēl vienu vīrieti apcietinājusi saistībā ar cilvēktirdzniecību un seksuālu vardarbību pret kādu pilngadīgu vīrieti ar garīgās attīstības traucējumiem. Par noziegumu aizdomās tiek turēti trīs vīrieši, taču trešajam nav piemērots apcietinājums. Valsts policija prāvestam inkriminē vairāk nekā vienu nozieguma epizodi.  

Par bezpalīdzības stāvoklī esoša vīrieša seksuālu izmantošanu aizturētais katoļu priesteris Pāvels Zeiļa pret sevi vērstās apsūdzības noraida.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti