Bērnu nometņu rīkotājai par naudas izkrāpšanu nelielā apmērā piespriež gadu cietumā

Rīgas rajona tiesa piespriedusi gadu ilgu cietumsodu uzņēmējai Vitai Taubei par naudas izkrāpšanu no 27 cilvēkiem. Apsūdzētā vainu atzinusi un apņēmusies atlīdzināt cietušo pieteiktās kompensācijas 3790 eiro apmērā, informēja Latvijas Republikas prokuratūrā.

Neminot apsūdzētās vārdu, prokuratūrā norādīja, ka Pierīgas prokuratūras prokurore un apsūdzētā noslēgušas vienošanos par vainas atzīšanu un sodu. 

2023. gada vasarā apsūdzētā savu sociālo mediju platformās "Instagram" un "Facebook" ievietoja sludinājumus par bērnu nometņu un dažādu izklaides pasākumu organizēšanu. Apsūdzētā noklusēja informāciju, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem viņai nav tiesību vadīt nometnes bērniem, un apzinājās, ka viņas piedāvājumos norādītais pakalpojums netiks sniegts piedāvātajā apjomā un kvalitātē un dalības atteikuma gadījumā iemaksātie naudas līdzekļi netiks atmaksāti.  

Cietušie, būdami maldināti un uzticoties apsūdzētās sniegtajai informācijai, uz apsūdzētās norādīto bankas kontu pārskaitīja noteikto samaksu par pakalpojumu. 

Apsūdzētā, aizbildinoties ar dažādiem izdomātiem iemesliem, piedāvātos pakalpojumus sniedza daļēji vai nesniedza vispār un iegūtos naudas līdzekļus izlietoja pēc saviem ieskatiem. 

Tāpat apsūdzētā savās sociālo mediju platformās ievietoja informāciju par iespēju iegādāties viņas rīcībā esošas "Līvu Akvaparka" ieejas biļetes, lai gan viņas rīcībā šādu ieejas biļešu nebija. Arī šajos gadījumos cietušie, būdami maldināti un uzticoties apsūdzētās sniegtajai informācijai, uz viņas norādīto bankas kontu pārskaitīja noteikto samaksu par biļetēm, bet tās nesaņēma.

Ņemot vērā, ka visi apsūdzētās izdarītie noziedzīgie nodarījumi klasificējami kā mazāk smagi, ievērojot nodarījuma apstākļus, raksturu, nodarītā kaitējuma apmēru, pašas apsūdzētās personību un pausto attieksmi pret izdarīto – apsūdzētā atzina savu vainu, kā arī izmantoja Kriminālprocesa likumā paredzētās tiesības uz sadarbību, kas izpaudās vienkāršāka procesa veida izvēlē –, prokurore ar viņu noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, ko tiesa apstiprināja.

iepriekš ziņojis Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija", kriminālprocesu par Taubes uzņēmējdarbības metodēm Valsts policija uzsāka aizvadītajā vasarā, kad viņas organizētā nometnē Jelgavas novadā cieta bērns, bet Taube neuzskatīja par vajadzīgu izsaukt mediķus. Valsts policija, Veselības inspekcija un citas valsts iestādes vasarā apturēja divas Taubes organizētas nometnes, atzīstot tās par bīstamām bērniem, taču sieviete neapstājās, turpinot organizēt pasākumus. Cilvēki maksāja naudu, bet pakalpojumu nesaņēma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti