Pusdiena

Pusdiena 05.09.2018

Pusdiena

Partijas izvērš aktīvu cīņu par diasporas balsīm

Rēzeknieši garīdznieka apcietināšanā saskata provokāciju

Par vīrieša seksuālu izmantošanu aizturētais katoļu priesteris apsūdzības noliedz

Par bezpalīdzības stāvoklī esoša vīrieša seksuālu izmantošanu aizturētais katoļu priesteris Pāvels Zeiļa pret sevi vērstās apsūdzības noraida, informēja priestera advokāts Kārlis Zunde.

Zeiļa pašlaik atrodas apcietinājumā, bet lēmumu paredzēts pārsūdzēt.

Pēc advokāta teiktā, lietas apstākļi ir neskaidri un apsūdzības tiek izteiktas pieņēmuma formā. Latvijas Televīzijai advokāts pauda, ka viņa klients neesot informēts par notikumiem, par kuriem tiek turēts aizdomās, jo neesot tajos piedalījies.

Zeiļa ir Rēzeknes Sāpju Dievmātes un Prezmas draudzes prāvests, kā arī Mariāņu kongregācijas Latvijas vikariāta priekšnieks un Rēzeknes dekanāta dekāns. Daudzi cilvēki Rēzeknē viņu pazīst jau gadu desmitiem un netic, ka priesteris paveicis noziegumu. 

Vietējie iedzīvotāji pieļauj, ka Zeiļa aizturēšana ir provokācija vai apmelošana saistībā ar pāvesta vizītes tuvumu vai vēlēšanām. Vēl cilvēki domā, ka, iespējams, kādam nav paticis, ko viņš runājis sprediķa laikā.

Līdzīgās domās ir arī Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes vikārs Dainis Kašs, kurš, otrdien satikts pie baznīcas, bija manāmi šokēts, jo par notikušo neko nav zinājis. Pagājušajā trešdienas vakarā prāvests ziņojis, ka dodas uz Rīgu un atgriezīsies pēc divām dienām, un kopš tā laika nav izdevies ar viņu sazināties. Tikai otrdien vikārs uzzinājis par notiekošo no interneta ziņu portāliem.

Jau ziņots, ka Valsts policija aizdomās par bezpalīdzības stāvoklī esoša vīrieša seksuālu izmantošanu aizturējusi trīs personas, tostarp kādu garīgās konfesijas pārstāvi – katoļu priesteri. Viņam un vēl vienam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Divi no vīriešiem ir saistīti ar cilvēktirdzniecību un trešajam ir kvalificēts krimināllikuma pants par seksuālu vardarbību pret personu bezpalīdzības stāvoklī.

"Viens no vīriešiem piegādāja par samaksu šo garīgi atpalikušo personu, upuri, un otrs aizdomās turamais veica šīs seksuālās darbības kā gala pircējs. (..) Garīgās konfesijas pārstāvis bija gala pircējs," sacīja Valsts policijas Cilvēku tirdzniecības apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts.

Cietušajam vīrietim ir sniegta palīdzība un tiek nodrošināts valsts apmaksāts rehabilitācijas kurss cilvēktirdzniecības upuriem.

Tikmēr Latvijas Romas katoļu baznīcā informēja, ka tā saņēmusi ziņu par priestera aizturēšanu saistībā ar aizdomām par cilvēktirdzniecību. Baznīca sola nepieciešamības gadījumā sadarboties izmeklēšanas procesā. Tāpat Katoļu baznīcas paziņojumā pausts nosodījums jebkāda veida vardarbībai, īpaši pret vāju un neaizsargātu cilvēku. Paziņojumā baznīca vienlaikus norāda uz nevainīguma prezumpcijas principu.

7 komentāri
Aigars Klovs
tev ar galvu kautkas nau kartiba
Anonīms lietotājs 22614
Protams, ka noliedz - kurš apsūdzētais tad uzreiz atzīst vainu. Tiesvedības laikā nosaka vainīgs vai nē, nevis vaicājot apsūdzētajam.
Olgerts Pallo
Priesteris vainīgs,bet ārlietu ministrs nē?Kādā valstī mēs dzīvojam? Vieni vainīgi,otri valdībā un vēl Itālijā sūtņus nozīmē,kauns ,ka esu latvietis.
Māra Grīnvalde
Visbaisāko noziegumu izdara tie, kas otru apmelo! Cilvēkam dzīve un statuss sačakarēti, un čakarētāji strādā profesionāli! Viens gudrinieks gan teica, ka nav jau dūmu bez uguns. Nu nav jau, bet jāņem vērā, ka to malku var sagādāt tas pats, kas pielaida to uguni un izplatīja to smaku! Tātad - 3 vienā!
Anna Ann
"Daudzi cilvēki Rēzeknē viņu pazīst jau gadu desmitiem un netic, ka priesteris paveicis noziegumu." Es protams tur nebiju, neko neredzeeju un nevaru neko jau iisti apgalvot...bet es ticu ka viss ir iespejams, kursh gan noziedzinieks atziitos taada nozieguma pastraadashana? Cilveks ir spejiigs dziivot dubultas dziives. Ar draugiem vins ir taads, ar gimeni veel savadaaks, bet kaads vins iisti ir to tik dievs zina....
Anonīms lietotājs 17738
Visbriesmigakos noziegumus pastrada katoli . Kam vini kalpo ? Dievs tas noteikti nav .
Anonīms lietotājs 24599
Kā tu to zini? TU NEKO NEZINĀDAMS NOSODI VISUS KATOĻUS UN ATĻAUJIES TEIKT, KA NEKALPOJAM DIEVAM? AR KĀDĀM TIEŠĪBĀM? KUR TEV BĪBELĒ IR TEIKTS,KA LUTERĀŅI KALPo DIEVAM, BET KATOĻI NE?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti