Pusdiena

Pusdiena 05.09.2018

Pusdiena

Partijas izvērš aktīvu cīņu par diasporas balsīm

Rēzeknieši garīdznieka apcietināšanā saskata provokāciju

Par vīrieša seksuālu izmantošanu aizturētais katoļu priesteris apsūdzības noliedz

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Par bezpalīdzības stāvoklī esoša vīrieša seksuālu izmantošanu aizturētais katoļu priesteris Pāvels Zeiļa pret sevi vērstās apsūdzības noraida, informēja priestera advokāts Kārlis Zunde.

Zeiļa pašlaik atrodas apcietinājumā, bet lēmumu paredzēts pārsūdzēt.

Pēc advokāta teiktā, lietas apstākļi ir neskaidri un apsūdzības tiek izteiktas pieņēmuma formā. Latvijas Televīzijai advokāts pauda, ka viņa klients neesot informēts par notikumiem, par kuriem tiek turēts aizdomās, jo neesot tajos piedalījies.

Zeiļa ir Rēzeknes Sāpju Dievmātes un Prezmas draudzes prāvests, kā arī Mariāņu kongregācijas Latvijas vikariāta priekšnieks un Rēzeknes dekanāta dekāns. Daudzi cilvēki Rēzeknē viņu pazīst jau gadu desmitiem un netic, ka priesteris paveicis noziegumu. 

Vietējie iedzīvotāji pieļauj, ka Zeiļa aizturēšana ir provokācija vai apmelošana saistībā ar pāvesta vizītes tuvumu vai vēlēšanām. Vēl cilvēki domā, ka, iespējams, kādam nav paticis, ko viņš runājis sprediķa laikā.

Līdzīgās domās ir arī Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes vikārs Dainis Kašs, kurš, otrdien satikts pie baznīcas, bija manāmi šokēts, jo par notikušo neko nav zinājis. Pagājušajā trešdienas vakarā prāvests ziņojis, ka dodas uz Rīgu un atgriezīsies pēc divām dienām, un kopš tā laika nav izdevies ar viņu sazināties. Tikai otrdien vikārs uzzinājis par notiekošo no interneta ziņu portāliem.

Jau ziņots, ka Valsts policija aizdomās par bezpalīdzības stāvoklī esoša vīrieša seksuālu izmantošanu aizturējusi trīs personas, tostarp kādu garīgās konfesijas pārstāvi – katoļu priesteri. Viņam un vēl vienam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Divi no vīriešiem ir saistīti ar cilvēktirdzniecību un trešajam ir kvalificēts krimināllikuma pants par seksuālu vardarbību pret personu bezpalīdzības stāvoklī.

"Viens no vīriešiem piegādāja par samaksu šo garīgi atpalikušo personu, upuri, un otrs aizdomās turamais veica šīs seksuālās darbības kā gala pircējs. (..) Garīgās konfesijas pārstāvis bija gala pircējs," sacīja Valsts policijas Cilvēku tirdzniecības apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts.

Cietušajam vīrietim ir sniegta palīdzība un tiek nodrošināts valsts apmaksāts rehabilitācijas kurss cilvēktirdzniecības upuriem.

Tikmēr Latvijas Romas katoļu baznīcā informēja, ka tā saņēmusi ziņu par priestera aizturēšanu saistībā ar aizdomām par cilvēktirdzniecību. Baznīca sola nepieciešamības gadījumā sadarboties izmeklēšanas procesā. Tāpat Katoļu baznīcas paziņojumā pausts nosodījums jebkāda veida vardarbībai, īpaši pret vāju un neaizsargātu cilvēku. Paziņojumā baznīca vienlaikus norāda uz nevainīguma prezumpcijas principu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti