FOTO: Priestera Zeiļas aizstāvībai Rēzeknē draudze rīko piketu

Svētdien, 9.septembrī, pusdienlaikā Rēzeknē, Festivāla parkā sākās pikets, lai paustu atbalstu un aizstāvētu katoļu draudzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kuru policija aizturēja lietā par cilvēktirdzniecību un seksuālo vardarbību.

Piketu rīkoja priestera pārstāvētā Sāpju Dievmātes katoļu draudze, aicinot uz godīgu un taisnīgu tiesu.

Ņemot vērā priestera ilggadējo uzticīgo kalpošanu savas draudzes locekļiem un baznīcai, kā arī viņa cienījamo vecumu un veselības stāvokli, draudzes locekļi piketā lūdz mainīt arī priesterim šobrīd noteikto drošības līdzekli – apcietinājumu.

Pikets pulcēja aptuveni četrus simtus rēzekniešu un Sāpju Dievmātes draudzes locekļus. Sanākušie dziedāja garīga rakstura dziesmas un skaitīja lūgšanas, piketētājiem rokās bija arī vairāki plakāti ar saukļiem “nē politiskajām spēlēm”, “atbrīvot priesteri” un “priestera arests – provokācija pret Latgali”.

Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes locekle, ērģelniece Bernadeta Eversa Latvijas Radio pastāstīja, ka draudze reaģēja “uz šo, kā mēs uzskatām, ļoti lielo netaisnību, pat noziedzīgu netaisnību, ka mūsu draudzes dekāns, cienījams Rēzeknes goda pilsonis, mūsuprāt, ir vienkārši netaisnīgi apsūdzēts, un arī ļoti bargs soda mērs pirmstiesas”.

Bernadeta Eversa: Par piketu Zeiļas atbalstam
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

“Un arī mediju reakcija mūs vienkārši šokēja, ka vienīgais no visiem aizturētajiem tika nosaukts vārdā, uzvārdā ar visiem tituliem un darba vietām, un tas, manuprāt, ir cilvēktiesību un datu aizsardzības pārkāpums. Un mēs vienkārši nolēmām kaut kā izteikt savu atbalstu viņam, jo viņš tiešām ir jau 30 gadus strādājis Rēzeknē, un visai Rēzeknei viņš ir bijis uz delnas, mēs neviens nešaubāmies par viņa godīgumu,” sacīja Eversa.

Iepriekš katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, plašāk komentējot šonedēļ notikušo prāvesta Pāvela Zeiļa  apcietināšanu, LTV pauda - ja Valsts policijas aizdomas apstiprināsies, tad priesterim jāsaņem sods un to nedrīkst paslaucīt zem paklāja, bet ja lieta ir safabricēta, tad vainīgajiem par to arī jāsaņem sods.

KONTEKSTS:

Priesteris Pāvels Zeiļa uz aizdomu pamata par bezpalīdzības stāvoklī esošas personas seksuālu izmantošanu un cilvēktirdzniecību nu jau vairāk nekā nedēļu ir apcietināts. Kopumā šajā lietā Valsts policija aizturējusi trīs personas, divām piemērojot drošības līdzekli - apcietinājumu.

Daudzi rēzeknieši un apkārtnes ļaudis un draudzes locekļi priesteri pazīst jau gadu desmitiem un netic, ka priesteris, Mariāņu kongregācijas Latvijas vikariāta priekšnieks un Rēzeknes dekanāta dekāns paveicis noziegumu.  

Pats priesteris pret sevi vērstās apsūdzības noraida.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti