Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Apzina dabas vērtības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uzņemšana profesionālās izglītības iestādēs sāksies agrāk

Uzņemšana profesionālajās izglītības iestādēs šogad sāksies ātrāk

Eksāmenu atzīmes no gada atzīmēm atšķiroties vien par 10 līdz 15%, tāpēc šogad atceltie centralizētie eksāmeni devīto klašu beidzējiem uzņemšanu profesionālās izglītības iestādēs būtiski neietekmēšot. Līdz ar centralizēto eksāmenu atcelšanu 9. klasēm uzņemšana profesionālajās izglītības iestādēs šogad sāksies ātrāk. 

Zaļenieku Komerciālajā un amatniecības vidusskolā iesāktie kvalifikācijas darbi restaurācijas programmā vēl gaida šī gada abiturientus.  Tikmēr skolas vadība plāno jauno audzēkņu uzņemšanu.

Ārkārtējās situācijas dēļ 30. aprīlī valdība pieņēmusi lēmumu šogad atcelt centralizētos eksāmenus devīto klašu audzēkņiem.

Līdz ar to Zaļeniekos pieņemts lēmums jauno audzēkņu uzņemšanu uzsākt jau ar 1. jūniju. Citādi būtiskas pārmaiņas neesot gaidāmas, jo arī līdz šim vērā esot ņemta vidējā atzīme.

“Pedagogi ir zinoši, izstrādā vērtēšanu katram darbam, ko viņi veic, un es domāju, ka gada atzīme ir pietiekoši objektīva, lai mēs varētu novērtēt katra jaunieša zināšanas. Tāpēc es domāju, vai nu ir tie eksāmeni vai to nav, mēs ņemsim vērā vidējo atzīmi. Protams, jaunietim ir jābūt sekmīgam,” skaidroja Zaļenieku skolas direktore Lilita Leoho.

Uzņemšana katrā profesionālās izglītības iestādē tomēr atšķiras.

Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā esošajās līdz šim  lielāka uzmanība pievērsta  centralizēto eksāmenu vērtējumam. Tomēr arī šeit uzskata, ka satraukumam neesot pamata.

“Šajā gadā būs citādi. Atbilstoši tām izglītības programmām, kuri priekšmeti ir vairāk svarīgi, arī mēģināsim uzņemšanu sakārtot tikai pēc noslēguma atzīmēm. Īstenībā jau eksāmenu atzīmes no gala atzīmēm atšķiras vien par 10-15%,” sprieda Profesionālās izglītības biedrības valdes locekle, Jelgavas tehnikuma direktore Janīna Rudzīte.

Sazvanītie devītklasnieki iespēju  nekārtot eksāmenus šajā situācijā uzskata par labāko risinājumu, tomēr viņuprāt bez eksāmeniem neesot pilnvērtīga zināšanu vērtējuma.

Pašreiz lielākās raizes gan sagādājot nākamās mācību iestādes izvēle bez ierastajām atvērto durvju dienām un iekļūšana izvēlētajās programmās.

“Es domāju iet uz Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Tas mani tiešām apbēdināja, ka nav atvērto durvju dienu, jo bija plānots braukt. Bet es biju izstādē ''Skola 2020'',” atzina Zaļenieku vidusskolas 9. klases audzēkne Felicita Butnāre.

Šajā mācību gadā devītajā klasē mācās 18 296 audzēkņi. Kā liecina statistika, pēdējos gados profesionālajās izglītības iestādes mācības turpina ap 30% absolventu.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un ir spēkā līdz 12. maijam, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos. Arī mācības skolās notiek attālināti. Gadījumā, ja situācija valstī nepasliktināsies,  eksāmenu sesija notiks no 2. jūnija līdz 7. jūlijam.

Tikmēr vidusskolēni ceļ trauksmi, ka liela daļa skolēnu nav gatavi eksāmeniem. Viņuprāt, centralizētie eksāmeni 12. klasēm ir jāatceļ vai jāturpina mācības tikai tajos priekšmetos, kuros paredzēti obligātie eksāmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt